Liittojohtokunnan päätöksiä

20.5.2011

Liittojohtokunnan päätöksiä 17.05.2011 pidetystä kokouksesta.

NAISTEN EU-MESTARUUSKILPAILUT 29.05.-05.06.2011 KATOWICE
51 kg Hanne Mäkinen, 54 kg Marjut Lausti, 57 kg Tiina Hahl, 60 kg Mira Potkonen, valmentajana Jani Järvensivu.

B-JUNIOREIDEN EM-KILPAILUT 26.06.-03.07.2011 KESZTHELY
60 kg Joacim Heiskari, 70 kg Dimitri Keronen, valmentajat Markku Kiili ja Veikko Saloranta, joukkueen johtaja Minna Rintamäki.  

EM-KILPAILUT 15.-25.06.2011 ANKARA
56 kg Matti Koota, 75 kg Ville Hukkanen, 81 kg Eemeli Katajisto, valmentajana Veli Koota.

HARINGEY POLICE & COMMUNITY BOXING TOURNAMENT 15.-19.06.2011 LONTOO
51 kg Hanne Mäkinen, 60 kg Mira Potkonen, valmentajana Sanna Laine.

A-JUNIOREIDEN EM-KILPAILUT 21.-26.08.2011 DUBLIN
60 kg Henrik Enroth, 64 kg Antti Hietala, 69 kg Jarkko Ojapalo. Valmentajat Kari Korhonen ja Osmo Laine.

NAISTEN A- JA B-JUNIOREIDEN EM-KILPAILUT 29.08.-04.09.2011 ORENBURG, VENÄJÄ 
54 kg Jenna Puurunen, valmentajana Sanna Laine.

SUOMI-RUOTSI MAAOTTELU 05.11.2011 VANTAA
Olympiakamppailulajien yhteinen tapahtuma 05.-06.11.2011 Energia Areenalla
Kilpailujohtajaksi nimettiin Sirpa Makkonen ja varajohtajaksi Tapio Pakkanen. 

TUKEA LAJILIITTOJEN LASTEN JA NUORTEN URHEILUN KEHITTÄMISTYÖHÖN 2011-2012
Päätettiin hakea Nuoren Suomen kautta tukea lasten ja nuorten urheilun (6-19v) kehittämistyöhön.

JÄSENHAKEMUS
Hyväksyttiin Helsingin Työväen Nyrkkeilijät ry liiton jäseneksi.

SEURASIIRROT
Emma Mäntykenttä on siirtynyt Oulun Nyrkkeilyseura ry:stä edustamaan Tampereen Voimailuseura ry:tä. Antti Juuti on siirtynyt Lahden Laaki ry:stä edustamaan Lahden Kaleva ry:tä.         

ANSIOMERKKIANOMUKSET
Myönnettiin liiton kultainen ansiomerkki Kari Silvánille. Liiton hopeinen ansiomerkki Pekka P. Paavolalle, Markku Tuomiselle, Juha Ruokolalle, Askar Sarsenbayeville, Jukka Vahterille Tampereen Voimailuseurasta.

Myönnettiin liiton hopeinen ansiomerkki Marko Parviaiselle, Jani Parviaiselle, Jouni Mustoselle. Liton pronssinen ansiomerkki Mikko Helteelle, Jukka Turuselle, Mika Sirviölle, Milla Ratilaiselle JoensuunThai-Boxing Clubista


TAPAHTUMAKALENTERI 2012

 Tammikuu
07.01.                                  Salikilpailut/RoRe                                  MNJ
                                            Rovaniemen Kamppailukeskus klo 13.00
08.01.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
14.01.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
14.01.                                  Kv. Topi Rytkösen Muistokisat/MiNy MNJT
                                            Mikkelin Lyseo klo 13.00
21. – 22.01.                         TUL-Turnaus/TTN                               MN
                                            Paikka avoin
28.01.                                  Salikilpailut/BCK                                   MNJ
                                            Suurmäentien väestösuoja klo 12.00
 Helmikuu                          
04. – 05.02.                         TUL-Turnaus/TuJy                               JT
                                            Pääskyvuoren koulu klo
11.02.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
11.02.                                  Kutsukilpailut/KajKu                             MN
                                            Scandic Hotel Kajanus klo 21.00
12.02.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00                              
18. – 20.02.                         SM-Nyrkkeilyt/LaKa                             M
                                            Lahden Urheilutalo klo 15.00
 Maaliskuu
03. – 04.03.                         SM-Nyrkkeilyt/N                                    N
09. – 11.03.                         GeeBee-Turnaus/GeeBee Tuki              MN
                                            Helsingin Urheilutalo klo 13.00
17.03.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
17.03.                                  Salikilpailut/TuSN                                  MNJT
                                            Nyrkkeilykeskus Boxi klo 12.00
18.03.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
24. – 25.03.                         PM-kilpailut MNAJ/SWE?                   MNAJ
 Huhtikuu
06. – 08.04.                         Kv. Pyynikki-TurnausTaNy                 ABJN
                                            Hervannan Vapaa-aikatalo klo 16.00
14.04.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
14.04.                                  Salikilpailut/KeI                                      MNJT
                                            Pajusaaren koulu klo 13.00
15.04.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
14. – 22.04.                         Olympiakarsinta/Istanbul/TUR            M
 21. – 22.04.                         Nuorisonyrkkeilypäivät/                        J
28.04.                                  Wisa-kisat/MiNy                                     MNJT
                                            Wisa-areena klo 13.00   
28.04.                                  Salikilpailut/RoRe                                  MNJ
                                            Rovaniemen Kamppailukeskus klo 13.00
 Toukokuu
06.05.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00        
12. – 13.05.                         Kv.Pirkka-Turnaus/TVS                       JT
                                            Hervannan Vapaa-aikakeskus klo 13.00
21.05. – 03.06                     MM-nyrkkeilyt/Kiina                             N
 
Kesäkuu
 
Heinäkuu
17.07.                                  Kutsukilp/Kamppailuareena/KajKu MNJT
                                            Raatihuoneen tori klo 13.00
27.07. – 18.08.                    Olympialaiset/Lontoo
Elokuu
25.08.                                  Wisa-kisat/MiNy                                     MNJT
                                            Wisa-areena klo 13.00
31.08.                                  Box In Fest kutsukilp/BCK                   MN
                                            Hotelli Iso-Valkeinen klo 19.00
Syyskuu
01. – 02.09.                         OPS-CUP II/OPS Poksink                    MNJT
                                            Oulu (paikka avoin) klo 13.00
08.- 09.09.                          Kv.Ruskaturnaus/RoRe                        M
                                            Lyseon puiston lukio klo 13.00
13. – 23.09.                         MM-nyrkkeilyt                                       AJ
14.09.                                  Kutsukilpailut/PoNMKY                       MNAJ
                                            Hotelli Scandic klo 20.00
15.09.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
16.09.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
22.09.                                  Salikilpailut/TuSN                                  MNJT
                                            Nyrkkeilykeskus Boxi klo 12.00
22. – 23.09.                         Kv.Kajaani Turnaus/KajKu                  MNJT
                                            Kajaani halli klo 15.00
29. – 30.09.                         Kultahanska turnaus/TVS                    J
                                            paikka avoin
Lokakuu
06.10.                                  Avoimet kansalliset/LauHa                    MNJ
                                            Keskuskoulu, Keminmaa klo 13.00
06.10.                                  Eteläisen alueen av. mestaruuskilp/JäKK   MNJT
                                            Järvenpään Liikuntahalli klo 11.00
14.10.                                  Pohjoisen alueen av. jun mestaruuskilap/KemPy JT
                                            Kempeleen Pyrinnön maja klo 13.00
14.10.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
18. – 21.10.                         Kv. Tammer-Turnaus/TVS                   S
                                            Pyynikin Palloiluhalli klo 18.00
Marraskuu
03. – 04.11.                         A-ja B-jun. SM-kilpailut/TuTe                ABJ
                                            Paikka avoin
11.11.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
17.11.                                  Mauri Backmanin III-muistokisat        MJ
                                            Punaportin Liikuntahalli klo
17. – 18.11.                         Queen of the Ring Tournament/VuVo NJT
                                            Ylöjärven Urheilutalo klo 17.00
18.11.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
24.11.                                  Salikilpailut/TuSN                                  NMJT
                                            Nyrkkeilykeskus Boxi klo 12.00
24. – 25.11.                         Muistokilpailut/KeI          MNJT
                                            Tervahalli Kemi klo 14.00    
Joulukuu
                                            Ruotsi – Suomi maaottelu MN
01.12.                                  Salikilpailut/BCK                                   MNJT
                                            Suurmäentie väestösuoja klo 12.00
02.12.                                  Hopeahanska Turnaus/SoVo                MNJT
                                            Someron Monitoimihalli klo 12.00
08.12.                                  Nääsnyrkkeilyt/TVS                              MNJT
                                            Nääshalli klo 12.00
16.12.                                  Ruskiksen Skabat/VN                            MNJT
                                            Ruskeasuon Liikuntahalli klo 11.00
 
Huom! UBC ja EU mestaruuskilpailut puuttuvat