POHJOISMAIDEN MESTARUUSKILPAILUT 26.-27.03.2011 LAHDESSA

30.3.2011

Lahden Kaleva isännöi Lahden Urheilutalossa Pohjoismaiden mestaruuskilpailuja 26.-27.03.2011

Ottelut:  La 26.03.2011 klo 13.00 ja 17.00, Su 27.03.2011 klo 11.00

 
RESULTS/TULOKSET 26.03.2011
A-52 kg Iyad Snounov  DEN - Roni Reimi FIN 23 - 2
A-60 kg Henrik Enroth FIN- Finn Olav Ulvund NOR 7 - 4
A-60 kg Omar Abdul Majid SWE - Khalid Khattab DEN 16 - 1
A-64 kg Muhamed Adel DEN - Antti Hietala FIN 3 - 2
A-64 kg Nurbo Bozan SWE - Salavat Khatujev NOR 9 - 4
A-75 kg Sahand Tavakoli SWE - Tommy L. Karlsen NOR 13 - 6
A-75 kg Abzed Khattab DEN - Hampus Henriksson SWE 9 - 2
A-81 kg Jim Andreasen DEN - Sebastian Jägerby SWE 9 - 4
AT-48 kg Camilla Elo FIN - Hanne Ulvund NOR 8 - 3
AT-51 kg Frida Stenholm SWE - Kristin Ulvund NOR 15 - 6
AT-57 kg Jenna Puurunen FIN - Anina Hauen NOR 10 - 3
N-48 kg Maja Strömberg SWE - Iita Häikiö FIN 10 - 3
N-51 kg Hanne Mäkinen FIN - Jenny Hardings SWE 6 - 1
N-54 kg Kristin Soot NOR - Marjut Lausti FIN 11 - 7
N-57 kg Tiina Hahl FIN - Maja Gierringe DEN +7 - 7
A-56 kg Mike Hakala FIN - Bahram Zaheri FIN 8 - 3
A69 kg Josef Chedika SWE - Jarkko Ojapalo FIN 4 - 3
N-60 kg Helena Falk SWE - Mira Potkonen FIN 8 - 1
N-64 kg Cecilia Nilsson FIN - Annukka Volotinen FIN 2 - 0
N-75 kg Birgit R. Oksnes NOR - Janica Laine FIN 5 - 2
S-49 kg Ali Srour NOR - Ibrahim Mohamed FIN 16 - 3
S-64 kg Piriya Haidari DEN - Kalle Kuusiniemi FIN 7 - 4
S-60 kg Rashid Kassem DEN - Rashid Shahi FIN 13 - 4
S-69 kg Henri Kekäläinen FIN - Alexander Jacobsen NOR 5 - 4
S- 75 kg Stephan Alms DEN - Leon Chartoi SWE 10 - 4
S-75 kg Ville Hukkanen FIN - Glodi Eneste NOR 8 - 5
S-+91 kg Otto Wallin SWE - Ken Robin Vestrheim NOR 7 - 4

RESULTS/TULOKSET 27.03.2011
A-52 kg Iyad Snounov DEN - Hadi Srour NOR 13 - 11
A-60 kg Omar Abdul Majid SWE - Henrik Enroth FIN 8 - 7
A-64 kg Muhamed Adel DEN - Nurbo Bozan SWE 7 - 1
A-75 kg Abdez Khattab DEN - Sahand Tavakoli SWE 13 - 1
A-81 kg Jim Andreasen DEN - Ahmet Akyün FIN 10 - 1
AT-57 kg Jenna Puurunen FIN - Marianne Vennvold DEN 6 - 0
N-51 kg Marielle V. Hansen NOR - Hanne Mäkinen FIN 9 - 5
N-54 kg Linnea Strandell SWE - Kristin Soot NOR 10 - 6
N-57 kg Natalie Nielsen SWE - Tiina Hahl FIN +10 - 10
N-60 kg Helena Falk SWE - Diana Nadim DEN 13 - 3
N-75 kg Anna Laurell SWE - Birgit R. Oksnes NOR 12 - 3
S-81 kg Eemeli Katajisto FIN - Stian Haug NOR 6 - 3
S-56 kg Bashir Hassan SWE - Dennis Ceylan DEN 10 - 4
S-60 kg Redouane Kaya SWE - Rashid Kassem DEN 10 - 7
S-64 kg Piriya Haidari DEN - Aleksandr Vassiliev FIN 3 - 1
S-69 kg Torben Keller DEN - Henri Kekäläinen FIN 9 - 1
S-75 kg Stephen Alms DEN - Ville Hukkanen FIN 16 - 8
S-91 kg Sami Enbom FIN - Peter Gram DEN 9 - 1
S-+91 kg Kaspar Vaha FIN - Otto Wallin SWE 8 - 2

MEDALLISTS/PALKINTOLUETTELO
 
A-JUN GIRLS
48 kg
1. Camilla Elo FIN
2. Hanne Ulvund NOR
51 kg
1. Frida Stenholm SWE
2. Kristin Ulvund NOR
57 kg
1. Jenna Puurunen FIN
2. Marianne Vennvold DEN
3. Anina Hauan NOR
 
A-JUN BOYS
52 kg
1. Iyad Snounov DEN
2. Hadi Srour NOR
3. Roni Reimi FIN
56 kg
1. Mike Hakala FIN
2. Bahram Zaheri FIN
60 kg
1. Omar Abdul Majid SWE
2. Henrik Enroth FIN
3. Khalid Khattab DEN
    Finn Olev Ulvund NOR
64 kg
1. Muhamed Adel DEN
2. Nurbo Bozan SWE
3. Antti Hietala FIN
    Salavat Khatujev NOR
69 kg
1. Josef Chedika SWE
2. Jarkko Ojapalo FIN
75 kg
1. Abdez Khattab DEN
2. Sahand Tavakoli SWE
3. Hampus Henriksson SWE
    Tommy L. Karlsen NOR
81 kg
1. Jim Andreasen DEN
2. Ahmet Akyün FIN
3. Sebastian Jägerby SWE
 
WOMEN
48 kg
1. Maja Strömberg SWE
2. Iita Häitiö FIN
51 kg
1. Marielle V. Hansen NOR
2. Hanne Mäkinen FIN
3. Jenny Hardingz SWE
54 kg
1. Linnea Strandell SWE
2. Kristin Soot NOR
3. Marjut Lausti FIN
57 kg
1. Natalie Nielsen SWE
2. Tiina Hahl FIN
3. Maja Gierringe DEN
60 kg
1. Helena Falk SWE
2. Diana Nadim DEN
3. Mira Potkonen FIN
64 kg
1. Cecilia Nilsson FIN
2. Annukka Volotinen FIN
75 kg
1. Anna Laurell SWE
2. Birgit R. Oksnes NOR
3. Janica Laine FIN
 
MEN
49 kg
1. Ali Srour NOR
2. Ibrahim Mohamed FIN
52 kg
1. Wael Al Khaghani FIN
56 kg
1. Bashir Hassan SWE
2. Dennis Ceylan DEN
60 kg
1. Redouane Kaya SWE
2. Rashid Kassem DEN
3. Rashid Shahi FIN
64 kg
1. Piriya Haidari DEN
2. Aleksandr Vassiliev FIN
3. Kalle Kuusiniemi FIN
69 kg
1. Torben Keller DEN
2. Henri Kekäläinen FIN
3. Alexander Jacobsen NOR
75 kg
1. Stephen Alms DEN
2. Ville Hukkanen FIN
3. Leon Chartoi SWE
    Glodi Eneste NOR
81 kg
1. Eemeli Katajisto FIN
2. Stian Haug NOR
91 kg
1. Sami Enbom FIN
2. Peter Gram DEN
+91 kg
1. Kaspar Vaha FIN
2. Otto Wallin SWE
3. Ken Robin Vestrheim NOR

 

Osanottajat:

Elite Women:

48 kg
Maja Strömberg SWE, Iita Häikiö FIN
2
51 kg
Jenny Hardingz SWE, Hanne Mäkinen FIN,  Marielle V. Hansen NOR
3
54 kg
Linnea Strandell SWE, Marjut Lausti FIN, Kristin Soot NOR,
3
57 kg
Natalie Nielsen SWE, Maja Gierringe DEN, Tiina Hahl FIN,
3
60 kg
Helena Falk SWE, Mira Potkonen FIN, Diena Nadim DEN
4
64 kg
Annukka Volotinen FIN, Cecilia Nilsson FIN
2
69 kg
Love Holgersson SWE,
1
75 kg
Anna Laurell SWE, Janica Laine FIN,Birgit R Oksnes NOR
3
81 kg
 
 
+81 kg
 
 
 
In all:
21

  
Elite Men:

49 kg
Ibrahim Mohamed FIN
1
52 kg
Wael Al Khaghani FIN,
1
56 kg
Bashir Hassan SWE, Dennis Ceylan DEN
3
60 kg
Redouane Kaya SWE, Rashid Shahi FIN, Rashid Kassem DEN, Martin R.Kvikstad NOR
4
64 kg
Anthony Yigit SWE, Aleksandr Vassiliev FIN, Piriya Haidari DEN, Kalle Kuusiniemi FIN
4
69 kg
Leon Chartoi SWE, Henri Kekäläinen FIN, Torben Keller DEN, Alexander Jacobsen NOR
4
75 kg
Ville Hukkanen FIN, Stehan Alms DEN, Sander Lauritzen SWE, Glodi Eneste NOR
4
81 kg
Babacar Kamara SWE, Eemeli Katajisto FIN, Stian Haug NOR
4
91 kg
Demba Dumbuya SWE, Sami Enbom FIN, Peter Gram DEN
3
+91 kg
Otto WallinSWE, Kaspar Vaha FIN, Ken Robin Vestrheim NOR
3
 
In all:
31

  
Youth Girl:

48 kg
Camilla Elo FIN, Hanne Ulvund NOR
2
51 kg
Frida Stenholm SWE,Kristin Ulvund NOR
2
54 kg
Jenna Puurunen FIN,
1
57 kg
Mariamme Vennevold DEN, Anina Hauan NOR
2
60 kg
Agnes Alexiusson SWE,
1
64 kg
 
 
69 kg
 
 
75 kg
 
1
81 kg
 
 
+81 kg
Sona Hakhverdyan SWE,
1
 
In all:
10

 Youth Boy:

49 kg
Hadi Srour NOR
2
52 kg
Iyad Snounou DEN, Roni Reimi FIN, Ali Srour NOR
3
56 kg
Jakob Oldelius SWE, Bahram Zaheri FIN, Mike Hakala FIN,
4
60 kg
Omar Abdul Majid SWE, Henrik Enroth FIN, Khalid Khattab DEN, Finn Olav Ulvund NOR
4
64 kg
Nurbo Bozan SWE, Antti Hietala FIN, Muhamed Adel DEN, Salavat Khatujev NOR
4
69 kg
Josef Chedika SWE, Jarkko Ojapalo FIN,
2
75 kg
Hampus Henriksson SWE, SahandTavakoli SWE, AbdelKhattab DEN, Tommy L. Karlsen NOR
4
81 kg
Sebastian Jägerby SWE, Jim Andreasen DEN, Ahmet Akyün FIN
3
91 kg
Ahmed Smesem SWE,
1
+91 kg
 
 
 
In all:
27

 Sweden:
Teamleader: Erik Bredler
Coaches: John Brikell, Majid Jelili, Santiago Nieva
R/J: Benny Näsman, Anders Andersson
Extra person: Patrick Wheeler
 
Denmark:
President: Benny Jorgensen
Teamleader: Gunnar Berg
Coaches: Michael Orholst, Harry Kappell, Bo Bogeskou
R/J: Morten Roslyng, Finn Brühl
 
Norway:
Teamleader: Odd Inge Misund
Coaches: Julius Kibas, Kay Tverberg, Anders Styve
R/J: Steinar Småland, Connie R. Aas
Extra person: Finn Ulvund, Rolf Haug, Terje Sveen, Mohsen Srour
 
Finland:
Teamleader: Jani Rauhala
Coaches: Veli Koota, Askar Sarsenbayev, Kari Korhonen, Jani Järvensivu
R/J: Mervi Koskinen, Topi Mikkola, Allan Roos
Jury: Esa Hukkanen, Tapio Pakkanen