A- ja B-nuorten Suomen mestarit 2021

4.11.2021

A-poikinen 75kg-sarjan palkintojenjako (kuva: J. Johansson)
A-poikinen 75kg-sarjan palkintojenjako (kuva: J. Johansson)

Suomen A- ja B-nuoret iskivät suomenmestaruuksista Mikkelissä.

Nuorten SM-kisat 2021

 

A- ja B-tyttöjen sekä poikien Suomen mestaruudet ratkottiin 30. - 31.10. Mikkelissä, Mikkelin Nyrkkeiljöiden isännöiminä. Lämpimät onnittelumme kaikille mitalisteille! 

 

PALKINTOJÄRJESTYS

A-juniorit, pojat

57kg

1. Artturi Pechuev SoVo

2. Sandip Pandai GBC

3. Jonny Martin TuusNy

3. Guglielmo Bartolini EKH

60kg

1. Dmitri Kataja TVS

2. Ali Oraifi KNK

3.Said Hanate TAE

63,5kg

1. Danylo Burlaka TVS

2. Ville Pihkola LaKa

67 kg

1. Valtteri Heiskanen VäBT

2. John Englund YRE

71kg

1. Sam Morovati HeTa

2. Jonathan Riikonen TuUL

75kg

1. Hannes Tolonen TAE

2. Mikko Nokia TuUL

3. Matias Perkinen VäBT

3. Kaarlo Koponen HeTa

80kg

1. Joonas Sytelä YTK

+92kg

1. Hadi Taslim NBC


B-juniorit, pojat

52kg

1. Juho Taipale HNT

2.  Werapat Joropai OuTa

3. Kasper Koivunen KiNK

54 kg

1. Abdelsalam El Gendy GBC  

2. Sami Uusitalo YTK

3. Kiril Survo HTN

57kg

1. Leevi Salo GBC

2.  Alfred Hoxha EKH

3. Yasen El Gendy GBC

60 kg

1.  Johannes Suhonen HNT

2. Danil Survo HTN

63kg

1. Peetu Salo FoNy

2.  Unto Jansson KoVo

3. Ivan Zuravel HeTa

66 kg

1. Lorik Haliti NAJ

2. Touko Hakola KemPy

70 kg

1. Jimi Noioso YTK

2. Aleksi Guzman KiNK

3. Aleksei Pak LaKa

75 kg

1. Rinor Aliu KNK

2. Danilo Nietzvistnykh HeTa


A-juniorit, tytöt:

48kg

1. Sofia Lunden TuUL

2. Ninja Lappalainen KuRi

50kg

1. Pia Järvinen YTK

52kg

1. Polina Pikova VN

54kg

1. Olivia Kiviniemi KoVe

60kg

1. Suvi Tujula HeTa

2. Emma Syyri FoNy

63kg

1. Eerika Häggvist HeTa

70 kg

1. Lia Pukkila HeTa

2. Vilma Kuusikko KemPy

75kg

1. Veera Tuomikoski HeTa


B-juniorit, tytöt:

48kg

1. Julia Mäkelä NBC

57kg

1. Kiira Meriläinen HeTa

2.  Ella Mutanen JaNy

60kg

1. Olga Saarela KaNy

63 kg

1. Yessica Frantsi VäBT

2. Agata Wojras VaBo

70kg

1. Viivi Jokinen VäBT

2.  Miia Pääjoki LoNK

3. Alisa Niittyaho TuuSNy

3. Ida Flink HAK


Kilpailuiden parhaiden palkinnot:


Paras A-tyttö: Lia Pukkila HeTa
Paras B-tyttö: Viivi Jokinen VäBT
Paras A-poika: Sam Morovati HeTa
Paras B-poika: Abdelsalam El Gendy GBC
Paras tuomari: Pirjo Tyni OKK