Huipputasokas GeeBee-turnaus alkaa perjantaina Helsingissä

15.3.2017

Mira Potkonen, kuvaaja Antti Latva-Kyyny
Mira Potkonen, kuvaaja Antti Latva-Kyyny
Muhammed Abdilrasoon, kuvaaja Antti Latva-Kyyny
Muhammed Abdilrasoon, kuvaaja Antti Latva-Kyyny
Amin Nuri, kuvaaja Antti Latva-Kyyny
Amin Nuri, kuvaaja Antti Latva-Kyyny

36. nyrkkeilyn GeeBee-turnaus alkaa perjantaina Helsingin Urheilutalolla erittäin kovatsoisena. Osallistujalistasta löytyy muun muassa olympiamitalistit Mira Potkonen ja Evgeni Tishchenko, sekä muita olympiakävijöitä, kuten mm. Unkarin Zoltan Harcsa (75 kg) ja valko-venäläinen Mikhail Dauhaliavets (81 kg).

TURNAUKSEN AIKATAULU:

Perjantai 17.3. klo 13 ja 18
Lauantai 18.3. klo 13 ja 18
Sunnuntai 19.3. klo 13 finaalit

Tiedot pääsylipuista: www.geebee.fi.

Viikonloppuna iskettävän GeeBee-turnauksen osallistuja alkaa olla valmis.

49 kg (3)

Kiaran MacDonald ENG
Martin Molina ESP
Vasili Egorov RUS

52 kg (3)

Niall Farrell ENG
Martin Virban HUN
Vladislav Beloded RUS

56 kg (4)

Jordan Comacho ESP
Nurbol Kalzhanov KAZ
Nazir Balajev RUS
Wael al Khaghani FIN

60 kg (8)

Amazigh Abrouk FRA
Edgaras Skurdelis LTU
Adrian Haug NOR
Dzamal Badrutdinov RUS
Emil Harrysson SWE
Mickey McDonagh WAL
Niazz Ahmadi FIN
Markus Pasanen FIN

64 kg (8)

Johan Orozco ESP
Wahid Hambli FRA
Nikola Sarcis HUN
Hadi Srour NOR
Simon Cross SWE
Billy Edwards WAL
Amin Nuri FIN
Rasmus Bergman FIN

69 kg (12)

Pavel Kostramin BLR
Andrei Hartsenko EST
Andras Vadasz HUN
Sadriddin Akhmedov KAZ
Deividas Girulis LTU
Jamshid Nazari NOR
Sergei Sobylinski RUS
Anton Hellström SWE
Sion Yaxley WAL
Antti Hietala FIN
Mohammad Abdilrasoon FIN
Aydin Behruz FIN
 

75 kg (10)

Artur Zarva EST
Bengoro Bamba FRA
Zoltan Harcsa HUN
Tursynbay Kulakhmet KAZ
Mindaugas Gedminas NOR
Petr Khamukov RUS
Abdesalam Chabi SWE
Oliver Flodin SWE
Dmitri Tretjak FIN
Santeri Laine FIN
 

81 kg (10)

Mikhail Dauhaliavets BLR
Mamadou Diabira FRA
Bence Lukacsy HUN
Bekzad Nurdauletov KAZ
Paulius Zujevas LTU
Aleksander Martinsen NOR
Andrei Kosenkov RUS
Alexander Bwambale SWE
Rafael Ekroos FIN
Henrik Palosaari FIN
 

91 kg (8)

Vladislav Smyaglikov BLR
Cheavon Clarke ENG
Ainar Karlsson EST
Bence Nagy HUN
Tadas Tamasauskas LTU
Armintas Dluckys NOR
Evgeni Tishshenko RUS
Gabriel Richards SWE

+91 kg (3)

Nurlan Saparbay KAZ
Mantas Valavicius LTU
Simen Nysaeter NOR

W-60 kg (5)

Crystal Barker ENG
Agnes Alexiusson SWE
Mira Potkonen FIN
Tiina Hahl FIN
Kati Ylivirta FIN