Valmennus- ja tuomarikurssit kesäkuussa Kisakeskuksessa
11.5.2016

Suomen Nyrkkeilyliitto järjestää nyrkkeilyvalmentajakoulutuksen 27.-29. kesäkuuta ja II-tason tuomarikoulutuksen 29.-30. kesäkuuta Kisakeskuksessa Pohjankurussa, jossa pidetään samanaikaisesti junioreiden perinteinen kutsuleiri.
Kolmipäiväisessä valmentajakoulutuksessa pureudutaan nyrkkeilijöiden tekniikka- ja voimaharjoitteluun. Ohjelmasta tiedotetaan tarkemmin myöhemmin. Koulutuksen vetää olympianyrkkeilijä, entinen Suomen päävalmentaja ja liikuntatieteiden maisteri Esa Hukkanen.
Kaksipäiväinen II-tason tuomarikoulutus on uusille tuomareille ja tuomarikortin uusioille. Kouluttajana toimii Nyrkkeilyliiton tuomarivaliokunnan jäsen Kyösti Lakso.
Katso lisätiedot koulutuksista liitteistä ja ilmoittaudu niihin 3.6 mennessä: http://www.nyrkkeilyliitto.com/koulutus/koulutuksiin_ilmoittautuminen/.