Nyrkkeilyliiton valiokuntahaku 2025
24.9.2024
Haemme Suomen Nyrkkeilyliiton valiokuntiin jäseniä vuodelle 2025. Valiokunnat työskentelevät itsenäisesti oman vastuualueensa mukaisesti. Valiokunnat tekevät vastuualueeseensa kuuluvissa asioissa esityksiä hallitukselle.
Nyrkkeilyliiton valiokuntia ovat:
- harrastevaliokunta
- huomionosoitusvaliokunta
- kilpailuvaliokunta
- nuorisovaliokunta
- tuomarivaliokunta
- valmennusvaliokunta
- viestintävaliokunta
Lisäksi haemme jäseniä Nyrkkeilyvalmentajakerhon johtoryhmään
Hallitus valitsee valiokuntien puheenjohtajat, jotka esittävät valiokuntiensa jäsenet hallitukselle hyväksyttäväksi. Valiokuntien jäseneksi voidaan valita myös hakemusten ulkopuolelta. Valiokuntien koostumuksen on suotavaa olla valtakunnallisesti kattava ja molempia sukupuolia sisältävä. Valiokunnassa saa olla samasta seurasta vain yksi jäsen.
Odotamme valiokuntien jäseniltä kokemusta ja näyttöä valiokunnan toimenkuvaan liittyvistä asioista, halua kehittää Nyrkkeilyliiton toimintaa, vuorovaikutustaitoja ja yhteistyökykyä.
Huomioittehan, että valmennusvaliokuntaan valitaan myös urheilijaedustaja. Urheilijajäsen voi olla tällä kiintiöpaikalla korkeintaan kaksi kalenterivuotta kilpailu-uransa päättymisen jälkeen.
Pyydämme valiokuntatoiminnasta kiinnostuneita täyttämään alla olevasta linkistä hakulomakkeen.
Toivomme hakemukset 15.10.2024 mennessä.
HALLITUS