GeeBee-turnauksen 2019 seuranta

7.3.2019


AIBA:n kalenteriturnaus GeeBee-turnaus 2019 isketään 7.-10. maaliskuuta Helsingin Urheilutalolla. Tällä sivulla seurataan Suomen maajoukkueen otteluita.

Turnauksen seurantakanavat:

Verkkosivut - www.geebeeboxing.fi
Facebook -  https://www.facebook.com/GeeBeeturnaus/
Instagram - www.instagram.com/geebeebox/
Twitter - www.twitter.com/GeeBeeBoxing
Youtube - https://www.youtube.com

OTTELUTILAISUUDET JA SUOMALAISTEN OTTELUT:

torstai 7.3 klo 18.00 avajaiset ja alkuottelut

69 kg Aydin Behruz FIN - Marques Valle USA 5-0

perjantai 8.3. klo 13.00 alkuottelut

64 kg Ilja Popov RUS - Niazz Ahmadi FIN 4-1
69 kg Dinesh IND  - Aydin Behruz FIN3-2

perjantai 8.3. klo 18.00 alkuottelut

60 kg Anni Viantie FIN - Malika Shakhidova RUS 5-0
60 kg Agnes Alexiusson SWE - Anette Valtanen FIN
60 kg Mikhail Varlamov RUS - Santeri Kemppainen FIN 5-0
60 kg Arslan Khataev FIN - Bagdat Uaidaev KAZ 5-0
75 kg Mark Dickinson ENG - Santeri Laine FIN 5-0
75 kg Rafat Percznski POL - Joona Roth FIN 5-0
91 kg Chevon Clarke ENG - Krenar Aliu FIN 4-1
+91 kg Naveen Kumar IND - Antti Lehmusvirpi FIN 5-0

lauantai 9.3. klo 13.00 semifinaalit

69 kg Darima Sandakova RUS - Anu Lammi FIN 5-0
69 kg Elina Gustafsson FIN - Elzbieta Wojcik POL 4-0

lauantai 9.3. klo 18.00 semifinaalit

60 kg Arslan Khataev FIN - Edgaras Skurdelis LTU 3-2
60 kg Mira Potkonen FIN - Anni Viantie FIN 5-0
60 kg Agnes Alexiusson SWE - Erika Tarvainen 5-0

sunnuntai 10.3. klo 13.00 finaalit

60 kg Agnes Alexiusson SWE - Mira Potkonen FIN 4-1
69 kg Elina Gustafsson FIN - Darima Sandakova RUS 4-1
60 kg Arslan Khaaev FIN - Shiva Thapa IND 4-1

 

SUOMEN JOUKKUE:

60 kg Mira Potkonen, Tampereen Voimailuseura
60 kg Anetta Valtanen, Helsingin Tarmo
60 kg Anni Viantie, Lahden Kaleva
60 kg Erika Tarvainen, Riihimäen Kehä-Ketut
69 kg Elina Gustafsson, Helsingin Tarmo
69 kg Anu Lammi, Helsingin Tarmo

60 kg Arslan Khataev, Porvoon Nyrkkeilyseura
60 kg Santeri Kemppainen, Kalvolan Isku
64 kg Niazz Ahmadi, Tampereen Voimailuseura
69 kg Aydin Behruz, Oulun Kehäkerho
75 kg Joona Roth, Kajaanin Kuohu
75 kg Santeri Laine, Kauhajoen Kamppailu-Urheilijat
91 kg Krenar Aliu, Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
+91 kg Antti Lehmusvirpi, Boxing Club Waasa

Valmentajat: Jarkko Pitkänen, Joni Turunen, Maarit Teuronen