LIITTOJOHTOKUNNAN PÄÄTÖKSIÄ

5.1.2011

Liittojohtokunnan päätöksiä 16.12.2010 Tampereella pidetystä kokouksesta

 

Liittojohtokunnan kokoukset 2011:

25.01. klo 17.00, Oulunkylä, Hki 
10.03. klo 09.30, SLU:n Toimitalo,
17.05. klo 09.30, SLU:n Toimitalo,
08.09. klo 09.30, SLU:n Toimitalo,
08.11. klo 09.30, SLU:n Toimitalo,
14.12. klo 11.00 Tampere.


Liittokokoukset 2011:

Kevätliittokokous 09.04. klo 10.00 Helsingissä
Syysliittokokous 26.11. klo 10.00 Helsingissä
 

Jäsenanomukset 2011

Kemistä Steel Boxing ry hyväksyttiin liiton jäseneksi.
 

Aluetapaamiset 2011:

Eteläinen alue 07.02.2011, Helsinki
Itäinen alue 08.02.2011, Mikkeli
Pohjoinen alue 14.03.2011, Oulu 
Läntinen alue 15.03.2011, Tampere
Tapaamisten kellonaika noin 18.00 – 20.00.
 

Naisten punnitus "salikilpailuissa"

Päätettiin sallia naisten ja tyttöjen käyttää "salikilpailujen" punnituksissa kilpailuasua.
Tällöin salikilpailujen järjestäjällä on lupa käyttää punnituksen toimitsijoina miehiä. Näissä
punnituksissa hyväksytään urheilijalla 1/2 kilon ylipaino kilpailuasun kanssa.
Päätös koskee ainoastaan "salikilpailuja". Muissa kilpailuissa noudatetaan AIBA:n
kilpailusääntöjä ja määräyksiä.
 

Seurasiirrot

Johannes Toropainen on siirtynyt edustamaan Turun Teräs ry:tä.
Musa Amagov, Tommi Henrikson, Jari Hautero ja Aki Sinisalo ovat siirtyneet edustamaan
Tampereen Voimailuseura ry:tä.  
Maiju Hyvönen on siirtynyt edustamaan Turun Urheiluliitto ry:tä.
Pietari Paavilainen on siirtynyt edustamaan Valkeakosken Haka ry:tä.
Siirrot voimassa 16.12.2010 alkaen.
 
Aimo Marjeta, Janniina Tapio, Greta Hjorth ja Rezard Muhammed ovat siirtyneet
edustamaan Steel Boxing ry:tä. Siirrot voimassa 01.01.2011 alkaen.
 
Lisäksi seurasiirrot 05.01.2011:
Lauri Korhonen ja Dmitry Keronen ovat siirtyneet edustamaan Turun Weikot ry:tä.
Saara Laaksonen on siirtynyt edustamaan Turun Seudun Nyrkkeilijät ry:tä.
 

Liiton ansiomerkit:

Liittojohtokunta myönsi liiton pronssisen ansiomerkin
Juha Rosmalle
 Kari Valolle
 Tiina Yläpellolle