LIITTOJOHTOKUNNAN PÄÄTÖKSIÄ

9.2.2011

Liittojohtokunnan päätöksiä 25.01.2011 Helsingissä pidetystä kokouksesta

 

VALIOKUNNAT / TYÖRYHMÄT 2011-2012
 
Henkilövalinnat valiokuntiin ja työryhmiin 2011-2012
Työvaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Harri Appelroth, varapuheenjohtaja Timo Rannikko, varapuheenjohtaja
Sirpa Makkonen, sihteeri Matti Hietanen.
Valmennusvaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Esko Pallaspuro, sihteeri Sanna Laine, jäsenet , Jarkko Pitkänen, Kari Korhonen, Timo Rannikko.
Koulutustyöryhmä: Esko Pallaspuro, Juha Saurama, Sanna Laine.
Nuorisovaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Heikki Kotilainen, sihteeri Sanna Laine, jäsenet: Timo Rannikko, Jari Johansson, Anna Laukkanen, Matti Ruokoski. Valiokunnan alaisuudessa toimiva nuorten ryhmä nimetään myöhemmin.
Tuomarivaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Tapio Pakkanen, sihteeri Timo Rannikko, jäsenet: Aarno Laukkanen, Teuvo Mikkola, Paavo Ollikainen.
Kilpailulupavaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Timo Rannikko, Hellevi Vasara.
Naiskilpailuvaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Juha Kulju, sihteeri Sanna Laine, jäsenet Miika Forström, Jani Järvensivu,
Maarit Teuronen, Pauliina Virta.
Huomionosoitusvaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Heikki Kähö, Matti Hietanen.
Tiedotusvaliokunta 2011:
Puheenjohtaja Sirpa Makkonen, Harri Appelroth, Anna Laukkanen, Matti Hietanen Harrasteliikuntatyöryhmä 2011:
Puheenjohtaja Harri Appelroth, Esa Hukkanen, Katerina Macri, Päivi Rasi ja Sanna Laine.
Talous- ja markkinointivaliokunta 2011:
Puheenjohtaja: Jouko Laxell, Eero Vasara ja Matti Hietanen.
Lääkärityöryhmä 2011:
Kartoitetaan ja vahvistetaan seuraavaan kokoukseen.  
Ammatti – ja Olympianyrkkeily-yhteistyöryhmä 2011:
Tomi Korpinen, Matti Ruokoski.

 

RUNKOKALENTERI 2012

Tammikuu
21-22.01                TUL.n turnaus M/N
Helmikuu
04-05.02                TUL:n turnaus / J
18-20.02                SM- Nyrkkeilyt / Miehet
Maaliskuu
03-04.3                  SM-nyrkkeilyt/ Naiset
09-11.3                  GeeBee turnaus Miehet
24-25.03                PM-Kilpailut/Miehet/ Naiset/ A-juniorit SWE
Huhtikuu
06-08.04                Pyynikki turnaus / A-juniorit / Naiset/Tampere
14-22.04                Olympiakarsinta / Istanbul /TUR       
21-22.04                Nuorisonyrkkeilypäivät
Toukokuu
12-13.05                Pirkka turnaus/ Tampere
21-03.05/06          MM-nyrkkeilyt Naiset / Kiina
Kesäkuu
Heinäkuu
27.07-18.08          Olympialaiset / Lontoo GBR
Syyskuu
08-09.09                Ruska turnaus / Rovaniemi
13-23.09                MM-Nyrkkeilyt / A-juniorit
29-30.09                Kultahanska turnaus / A,B,C,D juniorit
Lokakuu
18-21.10                Tammer turnaus / S, Tampere
Marraskuu  
03-04.11                SM-kilpailut A ja B-juniorit
Joulukuu               Ruotsi – Suomi, maaottelu/ S ja N
 
KV. BOCSKAI TURNAUS 08.-13.02.2011
Suomen joukkue: 56 kg Matti Koota, 64 kg Aleksander Vassiliev, 81 kg Eemeli Katajisto. Valmentajana Veli Koota.


SM-KILPAILUT 26.-28.02.2011 TÖÖLÖN KISAHALLI, HELSINKI
Hyväksyttiin TV-tuotannon kustannukset SM-kilpailujen televisioinnista.

SEURASIIRROT
Lauri Korhonen ja Dmitry Keronen ovat siirtyneet edustamaan Turun Weikkot ry:tä. Saara Laaksonen on siirtynyt edustamaan Turun Seudun Nyrkkeilijät ry:tä. Jussi Johansson on siirtynyt edustamaan Steel Boxing ry:tä.

SEURAHAKEMUKSET
K4 Center ry Tampereelta hyväksyttiin liiton jäseneksi.

 

LUOTTAMUSHENKILÖIDEN JA VALIOKUNTAJÄSENEN MATKAKORVAUSPERUSTEET
 
Valiokuntien kokoukset, jotka järjestetään kilpailun tai muun tapahtuman yhteydessä eivät
automaattisesti velvoita liittoa maksamaan jäsenen matkakuluja. Tämä koskee esim.
tilannetta, jossa valiokunnan jäsen osallistuu kokouksesta huolimatta samalla
paikkakunnalla ja samana päivänä järjestettäviin kilpailu- tai muihin tapahtumiin.
Samalla päätettiin luottamushenkilöiden matkakorvauksista seuraavaa: Lähtökohtaisesti
liitto korvaa luottamushenkilöiden matkat halvimman matkustustavan mukaan (julkisilla).
Oman auton käytöstä km korvaus (0,30 senttiä/km) kun autossa on vähintään kaksi liiton
korvattavaa henkilöä tai henkilö kuljettaa liiton toimeksi antamana tavaroita tai varusteita.
 

ALUETAPAAMINEN
Aluetapaaminen toteutetaan 16.04. klo 11.00-13.00 Nuorisonyrkkeilypäivien yhteydessä, Mikkelissä.