SM-kilpailujen arvontatilaisuus keskiviikkona 20.3. klo 18.00

19.3.2019


Nyrkkeilyn Suomen mestaruuskilpailujen virallisen arvontatilaisuuden voi katsoa keskiviikkona 20.3. klo 18.00 alkaen suorana lähetyksenä Nyrkkeilyn SM-kilpailujen Youtube-kanavalla. Lähetyksen kesto on noin 90 minuuttia.

Arvontatilaisuus on  katsottavissa osoitteessa https://youtu.be/dcL-rl2draU.

Kilpailuihin osallistuvat nyrkkeilijät:

Miehet

52 kg (1 nyrkkeilijä)

Shirahmad Rahami, Savate Club Helsinki

60 kg (10)

Taha al Mahdi, Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
Jesse Pihkola, Lahden Kaleva
Azizullah Shirzad, Tampereen Voimailuseura
Jesse Vanhanen, Helsingin Tarmo
Kerim Kadyrov, Helsingin Tarmo
Lassi Rissanen, Kuopion Riento
Mergim Kryeziu, Ylä-Tikkurilan Kipinä
Santeri Kemppainen, Kalvolan Isku
Mikael Syrjä, Ringside Gym
Arslan Khataev, Porvoon Nyrkkeilyseura

64 kg (8)

Niazz Ahmadi, Tampereen Voimailuseura
Timo Liljeroos, Helsingin Tarmo
Samuel Oporta, Turun Urheiluliitto
Rami El Jahiri, Borgå Boxing
Sauli Putkonen, Someron Voima
Karrar Hleil, Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
Nuteh Toe Usansuu, Ringside Gym
Psdkmohanad Hussein, Hämeenlinnan Kisa

69 kg (10)

Aydin Behruz, Oulun Kehäkerho
Abdifatah Bulhan, Lohjan Nyrkkeilykerho
Mikko Niemi, Lahden Kaleva
Tommi Kalliomäki, Porin NMKY
Karri Lohi, Kalvolan Isku
Tarmo Virolainen, Akaan Isku
Atte Niskakoski, Reisjärven Voima
Ahmed Ali, Someron Voima
Rasmus Bergman, Stadi Boxing
Jamil Mahdi, Ringside Gym

75 kg (6)

Santeri Laine, Kauhajoen Kamppailu-Urheilijat
Safeen Akreyi, Lahden Kaleva
Mico Hakkarainen, Forssan Nyrkkeilijät
Muhammad Abdilrasoon, Tampereen Voimailuseura
Ari Nevalainen, Boxing Team Hervanta
Joona Roth, Kajaanin Kuohu

81 kg (10)

Ivan Perälä, Tampereen Voimailuseura
Lasse Kourula, Kemin Into
Topias Vaittinen, Porin NMKY
Joonas Honkaperä, Reisjärven Voima
Tom Tuomi, Kankaanpään Nyrkkeilijät
Patrik Broman, Turun Jyry
Topias Lepo, Borgå Boxing
Krzysztof Wojciechowski, Kuortaneen Kunto
Ilari Kujala, Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
Eldrin Barrera, Turun Weikot

91 kg (3)

Samuli Oja-Kaukola, Waasa Boxing Club
Sebastian Kenvin, Ringside Gym
Krenar Aliu, Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

+91 kg (4)

Aki Juntunen, Iisalmen Urheilu-Vesat
Antti Lehmusvirpi, Waasa Boxing Club
Jose Markki, Jämsän Kisailijat
Saku Heikola, Valkeakosken Haka

Naiset

48 kg (3)

Riikka Väärälä, Raahen Nyrkkeilijät
Noora Kosonen, Helsingin Tarmo
Satu Lehtonen, Akaan Isku

51 kg (3)

Laura Myllyläki, Oulun Nyrkkeiluseura
Mia Salokannel, Turun Teräs
Fatma Hajizadeh, Rovaniemen Reipas

54 kg (6)

Leena Kolari, Savate Club Helsinki
Maria Mehtälä, Tampereen Voimailuseura
Anna Jutila, Helsingin Tarmo
Jonna Hakkarainen, Lahden Laaki
Tia Nyholm, Viipurin Nyrkkeilijät

57 kg (6)

Eeva Lätti, Oulun Kehäkerho
Serwa Abdulmohammadifar, Tampereen Voimailuseura
Riikka Niemi, Tampereen Voimailuseura
Marjut Lausti, Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
Jenni Karjalainen, Helsingin Tarmo
Elina Turunen, Kuopion Riento

60 kg (3)

Naiimo Bulhan, Lohjan Nyrkkeilykerho
Anni Viantie, Lahden Kaleva
Mira Potkonen, Tampereen Voimailuseura

64 kg (6)

Tiina Hahl, Heinolan Voimailijat
Kristel Väin, Tampereen Voimailuseura
Noora Heiskari, Joutseno Boxing Club
Anette Valtanen, Helsingin Tarmo
Erika Tarvainen, Riihimäen Kehä-Ketut
Emilia Orava, Riihimäen Kehä-Ketut

69 kg (4)

Anu Lammi, Helsingin Tarmo
Tiina Peltonen, Tuusulan Nyrkkeilyseura
Elina Gustafsson, Helsingin Tarmo
Emma Kirjoki, Väkevä Boxing Team

75 kg (5)

Lilli Ahlstedt, Helsingin Tarmo
Laura Tervo, Borgå Boxing
Elina Huttunen, Kokkolan Veikot
Jenni Kiili, Turun Jyry
Julia Kavander, Väkevä Boxing Team

Nyrkkeilijöiden saavutukset ja kuvat löytyvät osoitteesta www.nyrkkeilynsmkilpailut.fi.

SM-kilpailujen rankkaukset

SM-kilpailujen rankingista päättänyt työryhmä on päättänyt rankata SM-kilpailuihin osallistuvat nyrkkeilijät alla mainituissa sarjoissa sarjoissa alla mainitun mukaisesti. Nyrkkeilijät sijoitetaan arvontakaavioissa mainituille numeroille.

Naiset 69 kg
1. Gustafsson
2. Lammi

Miehet 60 kg
1. Khataev
2. Kemppainen

Miehet 69 kg
1. Behruz
2. Niemi

Miehet 75 kg
1. Abdilrasoon
2. Laine

Miehet 81 kg
1. Wojchowski
2. Kujala
3. Lepo
4. Vaittinen

Muissa sarjoissa ei rankattu nyrkkeilijöitä.

Samassa painoluokassa ottelevat saman seuran nyrkkeilijät arvotaan eri puolelle kaavioita.