Aikuisten SM-nyrkkeilyihin 2018 paikkansa saavuttaneet nyrkkeilijät

28.3.2018


Aikuisten SM-karsintaturnaus 2018 iskettiin onnistuneesti viime viikonloppuna Vantaalla ja siellä jaettiin viimeiset paikat aikuisten SM-nyrkkeilyihin, jotka isketään Porissa 13.-15.4.2018.

SM-karsintaturnauksen onnistuneista järjestelyistä vastasi Ylä-Tikkurilan Kipinä.

Ohessa lista SM-nyrkkeilyihin paikkansa ansainneista nyrkkeilijöistä

Karsintaturnauksessa paikkansa ansainneiden tulee vielä vahvistaa osanottonsa SM-nyrkkeilyihin pääsiäispyhien aikana sähköpostitse Nyrkkeilyliiton sähköpostiin info@finbox.fi.

SM-karsintaturnauksessa paikkansa ansainneiden nyrkkeilijöiden nimet on listalla kursivoituina.

Ilmoittautumisten jälkeen lopullinen osallistujalista julkaistaan tiistaina 4. huhtikuuta.

MIEHET

56 kg

Wael al Khaghani  TVS
Lassi Rissanen  KuRi
Masi Jurvanen  TTN

60 kg

Arslan Khatajev  PoNS
Niazz Ahmadi  TVS
Jones Najibi  RoRe
Santeri Kemppainen  KalvI
Taha Al Mandi  KNK
Mikael Syrjä  RSG
Mergim Kryzieu  YTK
Aatto Saarijärvi  OuKK

64 kg

Joonas Koivuranta  RoRe
Rami El Jahiri  BoBox
Muhammed Hosseini  TaE
Aleksi Sahlberg  BoBox
Timo Liljeroos  HeTa
Karrar Hleil  KNK
Murat Ahilgov  PoNS

69 kg

Muhammad Abdilrasoon  TVS
Roni Reimi  LaKa
Audin Behruz  OKK
Topias Lepo  BoBox
Karri Lohi  KalvI
Artem Staaf  PoNMKY
Benjamin Gripenberg  VN
Tarmo Virolainen  AkI

75 kg

Joona Roth  KajKu
Ilari Kujala  KNK
Topias Vaittinen  PoNMKY
Ari Nevalainen  BTH
Jere Ahonen  KNK
Kalle Mikkonen  VVS

81 kg

Aleksi Virtanen  LaKa
Henrik Palosaari  RoRe
Ismael Sherzad  TuTe
Krysztof Wojciechowski  KuKu
Jukka-Pekka Broström  TaE
Aleksi Sutinen  YTK
Tarmo Kallio  RaNy

91 kg

Krenar Aliu  KNK
Petri Palomäki  TuTe
Aatu Anttila  LaLa
Jouni Vilmi  TTN
Gabriel Eljurkajev  STB
Aki Juntunen  IUV

+ 91 kg

Antti Lehmusvirpi  WBC
Jere Häkkilä  KuKu
Valtteri Rauhala  KuKu
Joni Tuomainen  JyNy

NAISET

48 kg

Satu Lehtonen  AkI
Noora Kosonen  HeTa
Riikka Väärälä  RaNy

51 kg

Mia Salokannel  TuTe
Fatma Hajizadeh  RoRe

54 kg

Kristiina Kivistö  VN
Leena Kolari  HSC
Eeva Riikonen  VN

57 kg

Marjut Lausti  TTN
Jenni Karjallainen  HeTa
Erika Rinne  JäKK
Anna Jutila  HeTa

60 kg

Mira Potkonen  TVS
Anna Tyni  WBC
Nita Hoikka  PoPy
Taru Luosujärvi  ONS
Tiina Hahl  HeiVo
Karoliina Åberg  RSG
Riikka Niemi  TVS

64 kg

Anni Viantie  RoRe
Noora Heiskari  JoutBC
Anette Valtanen  HeTa
Sanna Sumen  TuusNy
Elisabeth Kauremaa  KNK

69 kg

Elina Giustasson  TVS
Anu Lammi  TuusNy
Lilli Ahlstedt  KaSi

75 kg

Satu Koivu  TuJy
Natasha Hjelm  VuVo
Julia Kavander  VäBT

Listaus:

Kilpailuvaliokunta

Timo Rannikko