Hallitus 2022

Hallituksen kokousten alustavat päivämäärät 2022:

  • 18.1.
  • 5.2 ylimääräinen liittokokous
  • 8.3.
  • 19.4. 
  • 7.6.
  • 30.8.
  • 18.10.
  • 13.12. 

Mahdolliset esitykset hallitukselle toimitettava viikkoa ennen kokousta liiton sähköpostiin info@finbox.fi. Esityksiin tulee käyttää lomakepohjaa.

Hallituksen jäsenet

Markku Kauhanen
puheenjohtaja
puh. 0400 402 060
markku.kauhanen@finbox.fi

Markku Rautio
varapuheenjohtaja
puh. 050 369 3095
markku.rautio@keminsatama.fi
Kirsi Korpaeus 
varapuheenjohtaja, talous
puh. 040 5103 191
kirsi.korpaeus@gmail.com
Kyösti Lakso 
Seuravastaava
puh. 050 4951 472
kyosti.lakso@viipurinnyrkkeilijat.fi
Miika Forsström              Huippu-urheiluvastaava
puh. 040 7584413
fboxing@gmail.com
Jouni Hartman                          Kilpailuvastaava
puh. 044 751 7238
jouni.hartman1@gmail.com
Petri Kananen                    Nuorten kilpanyrkkeilyvastaava           puh. 050 5023653    pete71kananen@gmail.com
Tony Torvinen
Harrasteliikuntavastaava
puh. 050 4336 441
tony.torvinen@savate.com
Aki Jänkä
Viestintävastaava                     puh. 0400 303789
aki.janka@veikkaus.fi