SM-mitalistit 2010-2019

13.-14.4. ja 11.-12.5.2018 SM-Nyrkkeilyt, HELSINKI, BoBox, KNK, HeTa

MIEHET

52 kg
1. Shirahmad Hasami HSC

60 kg
1. Arslan Khataev PoNS
2. Santeri Kemppainen KalvI
3. Lassi Rissanen KuRi
   Azizullah Shirzad TVS

64 kg
1. Niazz Ahmadi TVS
2. Rami El Jahiri BoBox
3. Timo Liljeroos HeTa
   Samuel Oporta TuUl

69 kg
1. Aydin Behruz OKK
2. Mikko Niemi LaKa
    Rasmus Bergman STB
    Tommi Kalliomäki PoNMKY

75 kg
1. Muhammad Abdilrasoon TVS
2. Santeri Laine KKU
3. Safeen Akreyi LaKa
   Joona Roth KajKu

81 kg
1. Krysztof Wojciechowski KuKu
2. Topias Lepo BoBox
3. Topias Vaittinen PoNMKY
    Lasse Kourula KeI

91 kg
1. Krenar Aliu KNK
2. Sebastian Kenvin RSG

+91 kg
1. Antti Lehmusvirpi WBC
2. Jose Markki JäKi

NAISET

48 kg
1. Satu Lehtonen AkI
2. Noora Kirppu HeTa

51 kg
1. Mia Salokannel TuTe
2. Laura Myllymäki ONS

54 kg
1. Jonna Hakkarainen LaLa
2. Maria Mehtälä TVS
3. Tiia Nyholm VN
    Anna Jutila HeTa

57 kg
1. Marjut Lausti TTN
2. Serwa Abdulmohammadifar TVS
3. Eeva Lätti OKK
   Elina Turunen KuRi

60 kg
1. Mira Potkonen TVS
2. Anni Viantie LaKa
3. Naiimo Bulhan LoNK

64 kg
1. Anette Valtanen HeTa
2. Tiina Hahl HeiVo
3. Erika Tarvainen RiKK
    Kristel Väin TVS

69 kg
1. Elina Gustafsson HeTa
2. Anu Lammi HeTa
3. Tiina Peltonen TuusNy
    Emma Kirjokivi VäBT

75 kg
1. Elina Huttunen KoVe
2. Julia Kavander VäBT
3. Laura Tervo BoBox

 

13.-15.4.2018 SM-Nyrkkeilyt, PORI / PoNMKY

MIEHET

56 kg
1. Wael Al Khaghani TVS
2. Masi Jurvanen TTN
3. Lassi Rissanen KuRi

60 kg
1. Arslan Khataev PoNs
2. Niazz Ahmadi TVS
3. SanteriKemppainen KalvI
    Taha Al Mandi KNK

64 kg
1. Joonas Koivuranta RoRe
2. Muhammed Hossein TaE
3. Karrer Hleil KNK
    Timo Liljeroos HeTa

69 kg
1. Muhammad Abdilrasoon TVS
2. Topias Lepo BoBox
3. Benjamin Gripenberg VN
    Roni Reimi LaKa

75 kg
1. Ilari Kujala KNK
2. Joona Roth KajKu
3. Topias Vaittinen PoNMKY
    Jere Ahonen

81 kg
1. Krysztof Wojciechowski KuKu
2. Jukka-Pekka Broström TaE
3. Sherzad Ismael TuTe

91 kg
1. Krenar Aliu KNK
2. Gabriel Eljurkaec RSG
3. Jouni Vilmi TTN
    Aatu Anttila LaLa

+91 kg
1. Antti Lehmusvirpi WBC
2. Joni Tuomainen JyNy
3. Valtteri Rauhala KuKu
    Jere Häkkilä KuKu

NAISET

48 kg
1. Satu Lehtonen AkI
2. Riikka Väärälä RaNy
3. Noora Kosonen HeTa

51 kg
1. Fatma Hajizadeh RoRe
2. Mia Salokannel TuTe

54 kg
1. Kristiina Kivistö VN
2. Leena Kolari HSC
3. Eeva Riikonen VN

57 kg
1. Marjut Lausti TTN
2. Erika Rinne JäKK
3. Anna Jutila HeTa
    Jenni Karjalainen HeTa

60 kg
1. Mira Potkonen TVS
2. Tiina Hahl HeiVo
3. Riikka Niemi TVS
    Anna Tyni WBC

64 kg
1. Anette Valtanen HeTa
2. Anni Viantie RoRe
3. Sanna Sumen TuusNy
   Noora Heiskari JoutBC

75 kg
1. Elina Gustafsson TVS
2. Natasha Hjelm VuVo
3. Julia Kavander VäBT
    Satu Koivu TuJy

 

21.-23.4.2017 SM-nyrkkeilyt, KIRKKONUMMI / KNK

MIEHET

56 kg
1. Wael Al Khaghani  TVS

60 kg
1. Arslan Khataev  PoNS
2. Markus Pasanen  SeKJ
3. Emil Alm  PoNS
    Niazz Ahmadi  TVS

64 kg
1. Amin Nuri  HeKo
2. Rasmus Bergman  STB
3. Tommi Kalliomäki  PoNMKY
    Karrar Hleil  KNK

69 kg
1. Mohammad Abdilrasoon  TVS
2. Aydin Behruz  OKK
3. Benjamin Eriksson  RSG
    Psdkmhanad Hussein  HäKi

75 kg
1. Santeri Laine  KKU
2. Dmitri Tretjak  KoVo
3. Topias Lepo  BoBox
    Albert Syla  YTK

81 kg
1. Rafael Ekroos  HeKo
2. Dimtro Jeremenko  Yre
3. Henrik Palosaari  RoRe

91 kg
1. Joni Polishsuk  MiNy
2. Lauri Korhonen  MiNy
3. Aatu Anttila  LaLa

+91 kg
1. Antti Lehmusvirpi  WBC

NAISET

48 kg
1. Satu Lehtonen  AkI
2. Noora Kosonen  HeTa
3. Laura Myllymäki  ONS

51 kg
1. Fatma Hajizadeh  RoRe
2. Mira Hietala  KeI
3. Sara Sinikallio  WBC

54 kg
1. Marjut Lausti  TTN
2. Kristiina Kivistö  VN

57 kg
1. Kati Ylivirta  LaLu
2. Serwa Abdulmohammadifar  TVS
3. Karoliina Åberg  RSG
    Riikka Niemi  TVS

60 kg
1. Mira Potkonen  TVS
2. Anette Valtanen  HeTa
3. Tiina Hahl  HeiVo

64 kg
1. Anni Viantie  RoRe
2. Noora Heiskari  JoutBC
3. Anu Lammi  TuusNy
    Gabriella Muruako  TaE

69 kg
1. Janica Laine  KNK
2. Lilli Ahlstedt  KaSi
3. Anu Pitkonen  LaLa
    Sanni Laakso  HäKi

75 kg
1. Elina Huttunen  KoVe
2. Natasha Hjelm  VuVo
3. Titta Päri  HeTa

 

19.-21.2.2016, SM-NYRKKEILYT, KUORTANE / KuKu

MIEHET

49 kg
1. Ibrahim Mohammed  LaKa

56 kg
1. Khamzat Yakhiev  STB
2. Mike Hakala  LaKa
3. Aarne Hakomäki  KNK

60 kg
1. Niazz Ahamadi  TVS
2. Markus Pasanen  SeKJ
3. Timo Liljeroos  HeTa
    Trista Mumararungu  LaKa

64 kg
1. Amin Nuri  HeKo
2. Stephen Wani  TVS
3. Aydin Behruz  OKK

69 kg
1. Mohammad Abdilrasoon  TVS
2. Mikko Niemi  LaKa
3. Ilya Kolyasin  STB
    Samuel Oporta  TuUL

75 kg
1. Kalle Kallioinen  LaKa
2. Ilari Kujala  KNK
3. Topias Lepo  BoBox
    Jarkko Alanen  JTN

81 kg
1. Jarkko Ojapalo  JTN
2. Jere Jokinen  HUS
3. Rafael Ekroos  HeKo
    Henrik Palosaari  RoRe

91 kg
1. Tomi Honka  VN
2. Samuli Kärkkäinen  JäKK
3. Antti Virtanen  KBC

+ 91 kg
1. Miika Kinnunen  JyNy
2. Antti Lehmusvirpi  WBC
3. Aatu Anttila  LaLa
    Topi Heinonen  KuRi

NAISET

48 kg
1. Satu Lehtonen  AkI
2. Noora Kosonen  HeTa
3. Katja Saarikoski  VN
    Sanna Siniluoto  RaNy

51 kg
1. Kristiina Kivistö  VN
2. Mia Salokannel  TuTe
3. Fatma Hajizadeh  RoRe

54 kg
1. Marjut Lausti  TTN
2. Serwa Abdulmohammadifar  TVS
3. Ida-Kristiina Autio  ViNy
    Mira Hietala  KeI

57 kg
1. Julia Ussik  heTa
2. Meri Latvala  TVS
3. Krista Kovalainen  KajKu
    Doris Marins  WBC

60 kg
1. Erika Tarvainen  RiKk
2. Kati Ylivirta  LaLu
3. Noora Heiskari  JoutBC
    Karoliina Åberg  RSG

64 kg
1. Anni Viantie  RoRe
2. Teija Tilli  KuRi
3. Anu Lammi  TuusNy
    Johanna Jääskeläinen  IUV

69 kg
1. Elina Gustafsson  PoNMKY
2. Emilia Kulmala  KoVe
3. Satu Koivu  TuJy

75 kg
1. Elina Huttunen  KoVe
2. Marjo Siltala  KNK
3. Milla Joenperä  WBC
    Sanni Laakso  HäKi

20.-23.2.2015 SM-NYRKKEILYT HELSINKI / SNL

MIEHET

56 kg
1. Matti Koota  KaNy
2. Wael al Khaghani  TVS
3. Niazz Ahmadi  TVS
    Aarne Hakomäki  KNK

60 kg
1. Jesse Jouhki  RSG
2. Joonas Virkki  HUS
3. Justus Paajanen  HäKi
    Tomi Pitkänen  PoNMKY

64 kg

1. Amin Nuri  HeKo
2. Lev Kolyasin  STB
3. Santeri Moilanen  LaKa
    Aydin Behruz  OKK

69 kg
1. Antti Hietala  TTN
2. Ilya Kolyasin  STB
3. Mikko Niemi  LaKa
    Henrik Enroth  TTN

75 kg
1. Ilari Kujala  KNK
2. Dmitri Tretjak  KoVo
3. Kalle Kallioinen  LaKa
    Safeen Akreyi  LaKa

81 kg
1. Ville Hukkanen  LaKa
2. Jere Jokinen  HUS
3. Kim Hirvonen  JäKK
    Rafael Ekroos  HeKo

91 kg
1. Tomi Honka  VN
2. Jarkko Ojapalo  LaKa
3. Aki Matilainen  AkI
    Samuli Kärkkäinen  JäKK

+ 91 kg
1. Gennadi Mentsikäinen  RSG
2. Toni Hilden  TTN
3. Topi Heinonen  PuBox
    Antero Nousiainen  TVS

NAISET

48 kg
1. Lotta Loikkanen  TVS
2. Katja Saarikoski  VN

51 kg
1. Satu Lehtonen  AkI
2. Virpi Kekäläinen  KeI
3. Iiris Kestilä  RoRe
    Mira Hietala  KeI

54 kg
1. Marjut Lausti  TTN
2. Julia Ussik  HeTa
3. Martina Peltonen HUS
    Kristiina Kivistö  VN

57 kg
1. Aino Juvonen  TVS
2. Adriana Ylijurva  LaLu
3. Elina Turunen  KuRi
    Meri Latvala  TVS

60 kg
1. Mira Potkonen  TVS
2. Erika Tarvainen  RiKK
3. Laura Sirviö  HeTa
    Satu Lampela  WBC

64 kg
1. Elina Gustafsson  PoNMKY
2. Anni Viantie  KoNy
3. Erika Koponen  HeTa
    Kati Ylivirta  LaLu

69 kg
1. Mathilda Soukka  BoBox
2. Pauliina Virta  HSC

75 kg
1. Sanna Turunen  TuusNy
2. Aida Bourdache  KNK
3. Milla Joenperä  WBC

 

08. - 09.03.2014 NAISTEN SM-KISAT TAMPERE /TVS

51 kg
1. Satu Lehtonen Akaan Isku
2. Sallamaari Hannonen Kajaanin Kuohu
3. Noora Kosonen Helsingin Tarmo
    Fatma Hajizadeh Rovaniemen Reipas

54 kg
1. Marjut Lausti Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Raija Ally Hämeenlinnan Kisa
3. Virpi Kekäläinen Kemin Into
    Julia Ussik Helsingin Tarmo

57 kg
1. Cecilia Nilsson Borgå Boxing
2. Nina Anttonen Helsingin Tarmo
3. Karoliina Åberg Espoon Kamppailu-Urheilijat
    Aino Juvonen Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Mira Potkonen Tampereen Voimailuseura
2. Erika Tarvainen Riihimäen Kehä-Ketut
3. Meri Latvala Tampereen Voimailuseura
    Kati Ylivirta Lapin Lukko

64 kg
1. Annukka Volotinen Savate Club Helsinki
2. Elina Gustafsson Porin Pyrintö
3. Ulpu Silvennoinen Lahden Laaki
    Anni Viantie Kouvolan Nyrkkeilijät

69 kg
1. Sari Kuutsa-Kettunen Kuopion Riento
2. Niina Tirri Rovaniemen Reipas
3. Mari Mäntynen Tampereen Voimailuseura

75 kg
1. Pauliina Virta Hyvinkään Boxing Team
2. Paula Leppäkorpi Akaan Isku

14. - 16.03.2014 MIESTEN SM-kisat Turku/TuJy

52 kg
1. Wael Al Khaghani Tampereen Voimailuseura
2. Mohamed Ibrahim Lahden Kaleva

56 kg
1. Matti Koota Kankaanpään Nyrkkelijät
2. Mikko Lehtinen Kauhajoen Kamppailu-Urheilijat
3. Juho Hämäläinen Kouvolan Nyrkkeilijät

60 kg
1. Lassi Seppälä Tampereen Voimailuseura
2. Rashid Shahi Lahden Kaleva
3. Timo Lilijeroos Helsingin Tarmo
    Ba Franky Kotkan Voimailijat

64 kg
1. Lev Kolyasin Tampereen Voimailuseura
2. Amin Nuri Helsingin Kotkat
3. Aleksi Vlasoff Helsingin Urheiluseura
    Mikael Perhomaa Oulun Kehäkerho

69 kg
1. Antti Hietala Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Ilari Kujala Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Joonas Koskikangas Lahden Kaleva
    Joacim Heiskari Turun Jyry

75 kg
1. Dmitri Tretjak Kotkan Voimailijat
2. Jere Jokinen Helsingin Urheiluseura
3. Harri Kumpulainen Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
    Janne Ojapalo Lahden Kaleva

81 kg

1. Safeen Akreyi Lahden Kaleva
2. Kim Hirvonen Järvenpään Kehäkarhut
3. Joni Polishsuk Mikkelin Nyrkkeilijät
    Mathias Eklund Boxing Club Waasa

91 kg
1. Tomi Honka Viipurin Nyrkkeilijät
2. Teppo Laine Lahden Kaleva
3. Aki Matilainen Akaan Isku
    Miika Kinnunen Jyväskylän Nyrkkeilijät

+91 kg
1. Jukka Saarinen Järvenpään Kehäkarhut
2. Gennadi Mentsikainen Espoon Kamppailu-Urheilijat
3. Ville Kotiranta Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
    Pirkka Suksi Boxing Club Waasa

 

23. - 25.02.2013 MIESTEN SM-KILPAILUT HELSINKI/SNL

PALKINTOLUETTELO

52 kg
1. Ibrahim Mohamed Lahden Kaleva
2. Setti Heikkinen Kajaanin Kuohu

56 kg
1. Mikko Lehtinen Kauhajoen Kamppailu-Urheilijat
2. Tony Nyholm Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Henri Rasimäki Lahden Kaleva
    Niazz Ahmadi Tampereen Voimailuseura

60 kg

1. Lassi Seppälä Tampereen Voimailuseura
2. Richard Needham Tampereen Voimailuseura
3. Timo Liljeroos Helsingin Tarmo
    Jani Syrjälä Tampereen Voimailuseura

64 kg

1. Amin Nuri Helsingin Kotkat
2. Henrik Enroth Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Roni Reimi Lahden Kaleva
    Mikael Perhomaa Oulun Kehäkerho

69 kg

1. Antti Hietala Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Abdisamad Hussein Helsingin Urheiluseura
3. Mikko Niemi Lahden Kaleva
    Jussi Kinnunen Valkeakosken Haka

75 kg
1. Henri Kekäläinen Kemin Into
2. Kim Hirvonen Järvenpään Kehäkarhut
3. Seppo Riekki Oulun Nyrkkeilyseura
    Kalle Kallioinen Lahden Kaleva

81 kg

1. Niklas Räsänen Helsingin Urheiluseura
2. Jukka-Pekka Broström Oulun Nyrkkeilyseura
3. Pasi Immonen Joensuun Thai-Boxing Club
    Mathias Eklund Waasan Boxing Club

91 kg

1. Toni Tissari Mikkelin Nyrkkeiljät
2. Roope Mäkelä Lahden Laaki
3. Tomi Honka Viipurin Nyrkkeilijät
    Samuli Kärkkäinen Järvenpään Kehäkarhut

+91 kg

1. Kaspar Vaha Helsingin Urheiluseura
2. Pirkka Suksi Waasan Boxing Club
3. Janne Korkatti Tampereen Nyrkkeilijät
    Saku Heikkola Valkeakosken Haka

 

09. - 10.03.2013 NAISTEN SM-KILPAILUT ROVANIEMI/RoRe/LaLu

PALKINTOLUETTELO

48 kg
1. Sonia Grönroos Tampereen Voimailuseura
2. Lotta Loikkanen Tampereen Voimailuseura
3. Liisa Moilanen Oulun Tarmo
    Katja Saarikoski Viipurin Nyrkkeilijät

51 kg
1. Sallamaari Hannonen Kajaanin Kuohu
2. Oona Yrtti Järvenpään Kehäkarhut
3. Satu Lehtonen Akaan Isku
    Aino Perttunen Rovaniemen Reipas

54 kg
1. Jenna Puurunen Järvenpään Kehäkarhut
2. Julia Ussik Helsingin Tarmo
3. Marjut Lausti Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
    Kristiina Kivistö Viipurin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Cecilia Nilsson Borgå Boxing
2. Emilia Skriko K.O:Club/Lappeenranta
3. Elina Agonen Juuan Urheilijat 
    Emma Mäntykenttä Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Mira Potkonen Tampereen Voimailuseura
2. Lilja Harala Tampereen Voimailuseura
3. Elina Nevalainen Kuopion Riento
    Elina Turunen Kuopion Riento

64 kg
1. Annukka Volotinen Savate Club/Hki
2. Nina Anttonen Helsingin Urheiluseura
3. Mari Mäntynen Tampereen Voimailuseura
    Erika Tarvainen Riihimäen Kehä-Ketut

69 kg
1. Elina Gustafsson Porin Pyrintö
2. Sari Kuutsa-Kettunen Kuopion Riento
3. Jenny Kunttu Borgå Boxing
    Mathilda Soukka Borgå Boxing

75 kg
1. Emmi Nordlund Oulun Tarmo
2. Annika Siponen Raahen Nyrkkeilijät
3. Hanna Holopainen Kuopion Riento

 

03.-04.03.2012 NAISTEN SM-KILPAILUT HELSINKI/VN

PALKINTOLUETTELO

48 kg
1. Lotta Loikkanen Tampereen Voimailuseura
2. Camilla Elo Tampereen Voimailuseura
3. Linda Ajo Keravan Nyrkkeilijät
    Katja Saarikoski Savate Club

51 kg
1. Hanne Mäkinen Järvenpään Kehäkarhut
2. Sonia Gröönroos Tampereen Voimailuseura
3. Sallamaari Hannonen Kajaanin Kuohu
    Saara Lukkarila Raahen Nyrkkeilijät

54 kg
1. Jenna Puurunen Järvenpään Kehäkarhut
2. Julia Ussik Helsingin Tarmo
3. Raija Ally Hämeenlinnan Kisa
    Marjut Lausti Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

57 kg
1. Emilia Skriko KO.Club
2. Aino Juvonen Tampereen Voimailuseura
3. Katja Valtonen Joensuun Thai-Boxing Club
    Saara Laaksonen Turun Seudun Nyrkkeilijät

60 kg
1. Mira Potkonen Tampereen Voimailuseura
2. Merja Jaskara Helsingin Urheiluseura
3. Lilja Harala Tampereen Voimailuseura
    Emma Mäntykenttä Tampereen Voimailuseura

64 kg

1. Cecilia Nilsson Borgå Boxing
2. Annukka Volotinen Savate Club
3. Teija Kinnunen Kuopion Riento
    Nina Anttonen Helsingin Urheiluseura

69 kg
1. Katja Markus Riihimäen Kehä-Ketut
2. Emmi Nordlund Oulun Tarmo
3. Outi Goman Oulun Kehäkerho

75 kg
1. Henna-Maaria Mettovaara Oulun Kehäkerho
2. Minna Andersson Juuan Urheilijat
3. Janica Laine Savate Club

   

18.- 20.02.2012 MIESTEN SM-KILPAILUT LAHTI/LaKa

PALKINTOLUETTELO

52 kg

1. Akhyad Yakhiev Tampereen Voimailuseura
2. Roni Eho Tamperen Voimailuseura

56 kg
1.Mikko Lehtinen Kauhajoen Kamppailu-Urheilijat
2. Wael Al Khaghani Tamperen Voimailuseura
3. Niazz Ahmadi Tampereen Voimailuseura
    Niklas Laihonen Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Lassi Seppälä Tampereen Voimailuseura
2. Rashid Shahi Lahden Kaleva
3. Miikka Koskela Kemin Into
    Henrik Enroth Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

64 kg
1. Aleksandr Vassiliev Tampereen Nyrkkeilijät
2. Joacim Heiskari Turun Jyry
3. Santtu Jonninen Lahden Kaleva
    Amin Nuri Helsingin Kotkat

69 kg
1. Jarkko Ojapalo Lahden Kaleva
2. Henri Kekäläinen Kemin Into
3. Mikael Sikstus Tapanilan Erä
    Sampo Aunio Kokkolan Veikot

75 kg
1. Jukka-Pekka Broström Oulun Nyrkkeilyseura
2. Safeen Akreyi Lahden Kaleva
3. Joni Polishsuk Mikkelin Nyrkkeilijät
    Fitim Latifi Porvoon Nyrkkeilyseura

81 kg
1. Ville Hukkanen Lahden Kaleva
2. Niklas Räsänen Helsingin Urheiluseura
3. Jussi Mäkelä Akaan Isku
    Tomi Honka Viipurin Nyrkkeilijät

91 kg
1. Toni Tissari Mikkelin Nyrkkeilijät
2. Islam Patiev Tampereen Voimailusreura
3. Samuli Kärkkäinen Järvenpään Kehäkarhut
    Petri Surakka Järvenpään Kehäkarhut

+91 kg
1. Kaspar Vaha Helsingin Urheiluseura
2. Jukka Saarinen Järvenpään Kehäkarhut
3. Antero Nousiainen Tampereen Voimailuseura

 

12.-13.03.2011 NAISTEN SM-NYRKKEILYT KAJAANI/KajKu


PALKINTOLUETTELO

48 kg
1. Iita Häikiö Oulun Tarmo
2. Sara Oravainen Oulun Tarmo
3. Sanna-Kaisa Luja Helsingin Tarmo
    Annette Hurri Lahden Laaki

51 kg
1. Hanne Mäkinen Järvenpään Kehäkarhut
2. Sonia Grönroos Tampereen Voimailuseura
3. Sallamaria Hannonen Kajaanin Kuohu
    Mari Rautiainen Savate Club

54 kg

1. Jenna Puurunen Järvenpään Kehäkarhut
2. Essi Ikonen Kuopion Riento
3. Marjut Lausti Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
    Jenni Karjalainen Helsingin Nyrkkeilyseura

57 kg
1. Tiina Hahl Heinolan Voimailijat
2. Saara Laaksonen Turun Seudun Nyrkkeilijät
3. Mirja Ruuskanen Kajaanin Kuohu
    Emilia Skriko Joutseno Boxing Club

60 kg

1. Mira Potkonen Tampereen Voimailuseura
2. Johanna Sipola Turun Seudun Nyrkkeilijät
3. Merja Jaskara Savate Club

64 kg
1. Cecilia Nilsson Porvoon Nyrkkeilyseura
2. Nina Anttonen Helsingin Urheiluseura
3. Annukka Volotinen Savate Club
    Teija Kinnunen Kuopion Riento

69 kg
1. Annika Siponen Raahen Nyrkkeilijät
2. Emmi Nordlund Oulun Tarmo
3. Tanja Pietikäinen Oulun Tarmo
    Nelly Kaiponen Lahden Laaki

75 kg
1. Janica Laine Savate Club
2. Minna Andersson Juuan Urheilijat

 

26 - 28.02.2011 MIESTEN SM-NYRKKEILYT HELSINKI /SNL


PALKINTOLUETTELO

49 kg
1. Ibrahim Muhamed Lahden Kaleva
2. Akhyad Yakhiev Tampereen Voimailuseura

52 kg
1. Wael Al Khaghani Tampereen Voimailuseura

56 kg
1. Matti Koota Kankaanpään Nyrkkeilijät
2. Bahram Zaheri Tampereen Voimailuseura
3. Jukka-Pekka Jämsä Oulun Kehäkerho
    Jani Syrjälä Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Petteri Fröjdholm Oulun Nyrkkeilyseura
2. Rashid Shahi Lahden Kaleva
3. Henrik Enroth Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
    Mikko Lehtinen Kauhajoen Kamppailu-Urheilujat

64 kg
1. Aleksandr Vassiliev Tampereen Nyrkkeilijät
2. Kalle Kuusiniemi Turun Urheiluliitto
3. Fedor Jarochevitch Lahden Kaleva
    Amin Nuri Helsingin Kotkat

69 kg
1. Henri Kekäläinen Kemin Into
2. Mikko Niemi Lahden Kaleva
3. Mikhail Kiiski Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
    Jarkko Ojapalo Lahden Kaleva

75 kg

1. Ville Hukkanen Lahden Kaleva
2. Maxim Kiiski Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Ahmet Akyün Helsingin Urheiluseura
    Joni Polishsuk Mikkelin Nyrkkeilijät

81 kg
1. Eemeli Katajisto Turun Urheiluliitto
2. Niklas Räsänen Helsingin Urheiluseura
3. David Björklund Tampereen Voimailuseura

91 kg
1. Sami Enbom Lahden Kaleva
2. Markus Sutinen Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Marko Mononen Juuan Urheilijat
    Roope Mäkelä Lahden Laaki

+91 kg
1. Kasper Vaha Helsingin Urheiluseura
2. Antti Vilkas Tampereen Voimailuseura

12.-14.03.2010 MIESTEN SM-NYRKKEILYT TAMPERE/TVS 

PALKINTOLUETTELO

 

51 kg1.David Agaian                 LaLa       
 2.Ibrahim MohamedLaKa
54 kg1.Pekka KorholaKajKu
 2.Wael Al KhaghaniTVS
 3.Toni HämäläinenOKK
57 kg1.Pasi SilvennoinenRiKK
 2.Petteri FröjdholmONS
60 kg1.Jesse PalantoTVS
 2.Joonas TuomaHeTa
 3.Rashid ShahiLaKa
  Aki KivistöHipko
64 kg1.Alexsander VassilievTaNy
 2.Jarkko PutkonenSoVo
 3.Sauli PutkonenSoVo
  Ville HietalaTTN
69 kg1.Sampo AunioKoVe
 2.Jarkko OjapaloLaKa
 3.Mika TekoniemiTVS
  Mikko NiemiLaKa
75 kg1.Maxim KiiskiTTN
 2.Matias SuniLaLu
 3.Christoffer EnbergKNK
  Tatu NielsenHUS
81 kg1.Eemeli KatajistoTuUL
 2.Sami EnbomLaKa
 3.Niklas RäsänenHUS
  Jussi JurvanenTTN
91 kg1.Toni TissariMiNy
 2.Janne ForsmanKyNy
 3.Markus SutinenTTN
  Jani KortelahtiJTN
+91 kg1.Kaspar VahaHUS
 2.Antti VilkasTVS
 3.Riku-Matti LainePoNMKY

 

 

27.-28.02.2010 NAISTEN SM-NYRKKEILYT ROVANIEMI/RoRe

PALKINTOLUETTELO

 

46 kg1. Camilla Elo             TVS     
 2.Maria SahimaaKuRi
48 kg1.Sanna-Kaisa LujaHeTa
 2.Inkamari VälitaloOuTa
51 kg1.Jenni TiittanenPoNMKY
 2.Katri PajalahtiKuRi
 3.Sonia GrönroosTVS
  Katja SaarikoskiHSC
54 kg1.Hanne MäkinenJäKK
 2.Emma JalonenTTN
 3.Marjo-Rita JuntunenKajKu
  Maiju HyvönenPoNMKY
57 kg1.Marjut LaustiTTN
 2.Emma SeppänenRoRe
 3.Johanna SipolaTuSN
  Laura TuominenSTB
60 kg1.Mira PotkonenTVS
 2.Tiina HahlHeiVo
 3.Satu HaaksilaOKK
  Merja JaskaraHSC
64 kg1.Annukka VolotinenHSC
 2.Elina LipponenTuSN
69 kg1.Inka MellaTTN
 2.Heidi KatajamäkiPoNMKY
75 kg1.Janica laineHSC
 2.Henna-Maaria MettovaaraOKK
 3.Pauliina VirtaHyBT
  Minna AnderssonJuuU
81 kg1.Nelli HarinenJBC