SM-mitalistit 1951-1999

SM-KILPAILUT 11-12.3.1951 Helsinki

51 kg
1. Pentti Hämäläinen                      Kotkan Voimailijat
2. Pentti Hyvärinen                        Varkauden Tarmo
3. Risto Luukkonen                        Helsingin Nyrkkeilijät

54 kg
1. Jouko Ohvanainen                     Jyväskylän Veikot
2. Veijo Pirinen                             Kuopion Riento
3. Kauko Blick                              Viipurin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Pauli Dufva                              Vaajakosken Terä
2. Pentti Niinivuori                        Forssan Alku
3. Matti Kautto                             Helsingin Nyrkkeilijät

60 kg
1. Kalevi Alanne                          Tampereen Voimailuseura
2. Risto Fagerström                     Forssan Alku
3. Matti Tammelin                        Turun Jyry

63,5 kg
1. Pentti Laitinen                          Hyvinkään Ponteva
2. Pentti Takala                           Porin Tarmo
3. Veikko Kolehmainen                Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

67 kg
1. Ivar Malmikoski                       Turun Jyry
2. Viljo Rantala                            Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Risto Asikainen                        Lauritsalan Teräs

71 kg
1. Teuvo Mankonen                      Loviisan Riento
2. Pentti Kontula                          Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Lauri Kanniainen                      Merikosken Vauhti

75 kg
1. Tuomo Martenson                    Helsingin Nyrkkeilijät
2. Reino Suominen                      Lappeenrannan Työväen Urheilijat
3. Matti Salminen                        Tampereen Weikot

81 kg
1. Reino Torkkeli                         Kellokosken Alku
2. Lasse Takala                           Porin Tarmo
3. Matti Luojukoski                       Harjavallan Työväen Urheilijat

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                              Helsingin Nyrkkeilyseura
2. Aimo Heikkinen                        Helsingin Tarmo
3. Börje Lindholm                        Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1952                                        

51 kg
1. Eino Sivonen                           Joensuun Voimailukerho
2. Mauno Kettunen                       Rauman Työväen Urheilijat
3. Veikko Ahvenainen                   Kotkan Voimailijat

54 kg
1. Pentti Hämäläinen                     Kotkan Voimailijat
2. Jouko Ohvanainen                     Jyväskylän Veikot
3. Bernhard Brink                         Turun Jyry

57 kg
1. Taisto Tuominen                       Kokkolan Jymy
2. Matti Kautto                              Helsingin Nyrkkeilijät
3. Pentti Niinivuori                         Forssan Alku

60 kg
1. Kalevi Alanne                            Tampereen Voimailuseura
2. Risto Fagerström                       Forssan Alku
3. Erkki Pakkanen                         Kouvolan Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Pentti Laitinen                           Hyvinkään Ponteva
2. Hilding Boström                        Ekenäs Idrottsförening
3. Martti Lehtevä                          Helsingin Tarmo

67 kg
1. Ivar Malmikoski                        Turun Jyry
2. Risto Asikainen                        Lauritsalan Teräs
3. Runar Saarinen                        Palosaaren Urheiluseura

71 kg
1. Klaus Tiljander                         Porin Pyrintö
2. Teuvo Mankonen                      Loviisan Riento
3. Pentti Kontula                          Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Börje Grönroos                        Helsingin Voimailijat
2. Leo Perätalo                            Kymintehtaan Kisa

81 kg
1. Harry Siljander                        Helsingin Atleettiklubi
2. Mauri Viisainen                        Rovaniemen VPK:n Voimailijat
3. Reino Siren                             Riihimäen Luja

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                             Helsingin Nyrkkeilyseura

SM-KILPAILUT 1953                                        

51 kg
1. Jorma Limmonen                     Helsingin Tarmo
2. Risto Luukkonen                      Helsingin Nyrkkeilijät
3. Veikko Ahvenainen                  Kotkan Voimailijat

54 kg
1. Pentti Hämäläinen                    Kotkan Voimailijat
2. Erkki Närhi                              Helsingin Jyry
3. Eino Sivonen                           Joensuun Voimailukerho

57 kg
1. Pentti Rautiainen                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Jouko Ohvanainen                    Jyväskylän Veikot
3. Matti Kautto                             Helsingin Nyrkkeilijät

60 kg
1. Pentti Niinivuori                        Forssan Alku
2. Osmo Syrjänen                        Rauman Työväen Urheilijat
3. Kalervo Ohvanainen                 Jyväskylän Veikot

63,5 kg
1. Tauno Manninen                       Kymin Veikot
2. Veijo Rosendahl                       Helsingin Toverit
3. Holger Hakkarainen                  Lahden Kaleva

67 kg
1. Raimo Mankki                          Valkeakosken Haka
2. Raimo Lahdenmäki                   Lahden Kaleva
3. Kauko Löyttinen                       Rauman Voimailijat

71 kg
1. Pauli Hirvonen                          Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
2. Toivo Markus                           Riihimäen Luja

75 kg
1. Teuvo Mankonen                      Loviisan Riento
2. Lauri Kanniainen                       Oulun Pyrintö
3. Pekka Kokkonen                       Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

81 kg
1. Leo Perätalo                             Kymintehtaan Kisa
2. Börje Lindholm                         Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Pentti Aaltonen                         Kokkolan Jymy

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                              Helsingin Nyrkkeilyseura

SM-KILPAILUT 1954                                        

51 kg
1. Jorma Limmonen                      Helsingin Tarmo
2. ei jaettu                                
3. Voitto Uimonen                         Forssan Alku

54 kg
1. Eino Sivonen                            Joensuun Voimailukerho
2. Toivo Hämäläinen                     Kotkan Voimailijat
3. Risto Luukkonen                       Helsingin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Pentti Hämäläinen                     Kotkan Voimailijat
2. Rainer Grönroos                       Viipurin Nyrkkeilijät
3. Olli Mäki                                  Kokkolan Jymy

60 kg
1. Pentti Niinivuori                        Forssan Alku
2. Bror Loman                              Helsingin Jyry
3. Ahti Tuppela                             Palosaaren Urheiluseura

63,5 kg
1. Hilding Boström                        Ekenäs Idrottsförening
2. Soini Karjalainen                      Forssan Alku
3. Arvo Heikkilä                           Valkeakosken Kosken-Pojat

67 kg
1. Mauri Backman                        Hämeenlinnan Kisa
2. Kauko Löyttinen                       Rauman Voimailijat
3. Reino Heiskanen                      Kotkan Voimailijat

71 kg
1. Pauli Hirvonen                         Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
2. Matti Salminen                         Tampereen Weikot
3. Veijo Alho                                Helsingin Jyry

75 kg
1. Pentti Kontula                          Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Teuvo Mankonen                      Loviisan Riento
3. Keijo Laakso                            Helsingin Nyrkkeilyseura

81 kg
1. Pekka Kokkonen                      Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Holger Hagman                        Lohjan Louhi
3. Kaj Sundström                        Karjaan Ura

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                              Helsingin Nyrkkeilyseura
2. Mauri Valkama                         Riihimäen Kehä-Ketut
3. Arvi Prinkkilä                           Riihimäen Luja

SM-KILPAILUT 1955                                        

51 kg
1. Jorma Limmonen                     Helsingin Tarmo
2. Erkki Ohvanainen                    Jyväskylän Veikot
3. Eero Pikkuaho                         Oulun Pyrintö

54 kg
1. Risto Luukkonen                     Helsingin Nyrkkeilijät
2. Eino Sivonen                          Joensuun VK        
3. Tapio Järvinen                        Malmin Urheilijat

57 kg
1. Olli Mäki                                 Kokkolan Jymy
2. Pentti Rautiainen                     Viipurin Nyrkkeilijät
3. Toivo Hämäläinen                   Kotkan Voimailijat

60 kg
1. Pentti Niinivuori                      Forssan Alku
2. Väinö Järvenpää                     Kokkolan Jymy
3. Reijo Hurri                              Lahden Ahkera

63,5 kg
1. Hilding Boström                      Ekenäs Idrottsförening
2. Åke Kuha                               Äänekosken Urheilijat
3. Arvo Heikkilä                          Valkeakosken Kosken-Pojat

67 kg
1. Paavo Rapatti                         Tampereen Voimailuseura
2. Tauno Manninen                      Kymin Veikot
3. Kauko Löyttinen                      Rauman Voimailijat

71 kg
1. Mauri Backman                       Hämeenlinnan Kisa
2. Heikki Juntikka                        Tornion Pyry
3. Ivar Malmikoski                      Turun Urheiluliitto

75 kg
1. Pentti Kontula                         Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Verner Leino                           Riihimäen Luja
3. Lauri Kanniainen                     Oulun Pyrintö

81 kg
1. Pekka Kokkonen                     Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Raimo Torkkeli                        Riihimäen Kehä-Ketut
3. Matti Aho                                Sysmän Sisu

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                             Helsingin Nyrkkeilijät
2. Mauri Valkama                        Riihimäen Kehä-Ketut
3. Börje Lindholm                        Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1956                                        

51 kg
1. Heino Väänänen                      Turun Urheiluliitto
2. Ossi Palvalin                           Sysmän Sisu
3. Eero Pikkuaho                        Oulun Pyrintö

54 kg
1. Risto Luukkonen                     Helsingin Nyrkkeilijät
2. Kauko Vinni                            Kotkan Voimailijat
3. Börje Karvonen                       Tapanilan Erä

57 kg
1. Pentti Hämäläinen                    Kotkan Voimailijat
2. Seppo Kolkka                          Vaasan Nyrkkeilyklubi
3. Aatos Huhtala                          Helsingin Nyrkkeilyseura

60 kg
1. Pentti Rautiainen                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Martti Riikonen                         Joensuun Voimailukerho
3. Jaakko Veijanen                       Jyväskylän Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Åke Kuha                                 Äänekosken Urheilijat
2. Pentti Valtonen                         Vaasan Nyrkkeilyklubi
3. Osmo Jalo                                Turun Urheiluliitto

67 kg
1. Paavo Rapatti                           Tampereen Voimailuseura
2. Seppo Laitinen                          Lappeenrannan Nyrkkeilijät
3. Per-Erik Sandberg                     Porvoon Akilles

71 kg
1. Karl Lindqvist                            Ekenäs Idrottsförening
2. Lauri Kähönen                           Tampereen Voimailuseura
3. Verner Leino                             Riihimäen Luja

75 kg
1. Veijo Alho                                 Helsingin Nyrkkeilyseura
2. Reijo Rajala                              Tornion Pyry
3. Heikki Juntikka                          Tornion Pyry

81 kg
1. Matti Aho                                  Sysmän Sisu
2. Keijo Laakso                             Helsingin Nyrkkeilyseura
3. Pentti Lintumäki                        Tapanilan Erä

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                               Helsingin Nyrkkeilijät
2. Torsten Ekholm                         Porvoon Akilles
3. Harry Mäkelä                            Vaajakosken Terä

SM-KILPAILUT 1957                                        

51 kg
1. Risto Luukkonen                        Helsingin Nyrkkeilijät
2. Pentti Saviaro                            Karihaaran Visa
3. Paavo Roininen                          Kokkolan Jymy

54 kg
1. Jorma Limmonen                       Helsingin Tarmo
2. Aaro Hernberg                           Forssan Alku
3. Aatos Huhtala                            Helsingin Nyrkkeilyseura

57 kg
1. Taisto Tuominen                        Kemin Into
2. Veikko Toiviainen                      Helsingin Isku
3. Seppo Kolkka                            Vaasan Nyrkkeilykerho           

60 kg
1. Olli Mäki                                   Kokkolan Jymy
2. Voitto Paunonen                        Karhulan Työväen Nyrkkeilijät
3. Reijo Videnius                           Turun Weikot

63,5 kg
1. Pentti Rautiainen                       Viipurin Nyrkkeilijät
2. Pentti Valtonen                          Vaasan Nyrkkeilyklubi
3. Helge Holmroos                         Ekenäs Idrottsförening

67 kg
1. Martti Huhtala                            Malmin Urheilijat
2. Lenne Sauvola                           Kalajoen Riento
3. Hilding Boström                         Ekenäs Idrottsförening

71 kg
1. Mauri Backman                         Hämeenlinnan Kisa
2. Osmo Laaksonen                       Helsingin Jyry
3. Viljo Aho                                   Sysmän Sisu

75 kg
1. Pertti Rapatti                             Tampereen Voimailuseura
2. Olavi Salmi                               Turun Jyry
3. Heikki Juntikka                          Tornion Pyry

81 kg
1. Pekka Kokkonen                        Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Keijo Laakso                              Helsingin Nyrkkeilyseura

+ 81 kg
1. Matti Aho                                   Sysmän Sisu
2. Harry Mäkelä                             Tyrvään Voima
3. Ivar Malmikoski                         Turun Urheiluliitto

SM-KILPAILUT 1958                                        

51 kg
1. Paavo Roininen                          Kokkolan Jymy
2. Pentti Saviaro                            Kemin Into
3. Toivo Hämäläinen                       Kotkan Voimailijat

54 kg
1. Jorma Limmonen                       Helsingin Tarmo
2. Onni Widell                                Helsingin Atleettiklubi
3. Juhani Häkkinen                        Kotkan Voimailijat

57 kg
1. Raimo Paajanen                        Hämeenlinnan Kisa
2. Rainer Grönroos                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Taisto Tuominen                        Kemin Into

60 kg
1. Olli Mäki                                   Kokkolan Jymy
2. Reijo Videnius                           Turun Kehä-Hait
3. Tauno Laitinen                          Mikkelin Vauhti

63,5 kg
1. Martti Lehtevä                           Helsingin Tarmo
2. Väinö Järvenpää                        Kokkolan Jymy
3. Rauno Helenius                          Forssan Alku

67 kg
1. Martti Huhtala                            Malmin Urheilijat
2. Tauno Manninen                        Karhulan Työväen Nyrkkeilijät
3. Soini Karjalainen                       Forssan Alku

71 kg
1. Mauri Backman                         Hämeenlinnan Kisa
2. Paavo Rapatti                           Tampereen Voimailuseura
3. Pertti Paunonen                        Karhulan Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Karl Lindqvist                            Ekenäs Idrottsförening
2. Juhani Huuskonen                      Tapanilan Erä
3. Osmo Laaksonen                       Helsingin Jyry

81 kg
1. Matti Aho                                  Sysmän Sisu
2. Ismo Leinonen                          Turun Kehä-Hait
3. Keijo Laakso                             Helsingin Nyrkkeilyseura

+ 81 kg
1. Ilkka Koski                               Helsingin Nyrkkeilijät
2. Harry Mäkelä                            Helsingin Voimailijat

SM-KILPAILUT 1959                                        

51 kg
1. Toivo Hämäläinen                      Kotkan Voimailijat
2. Pentti Saviaro                           Kemin Into

54 kg
1. Paavo Roininen                         Kokkolan Jymy
2. ei jaettu                                
3. Börje Karvonen                        Tapanilan Erä

57 kg
1. Jorma Limmonen                       Helsingin Tarmo
2. Eino Sivonen                             Joensuun Voimailukerho
3. Lasse Koivusaari                        Oulun Tarmo

60 kg
1. Olli Mäki                                    Kokkolan Jymy
2. Martti Riikonen                           Joensuun Voimailukerho
3. Kalevi Tulisalo                            Seinäjoen Nyrkkeilyseura

63,5 kg
1. Väinö Järvenpää                        Kokkolan Jymy
2. Rauno Karila                             Tampereen Voimailuseura
3. Pentti Valtonen                          Vaasan Nyrkkeilyklubi

67 kg
1. Pentti Niinivuori                          Forssan Alku
2. Mauri Ruonala                            Kemin Into
3. Raimo Suhonen                          Kotkan Voimailijat

71 kg
1. Mauri Backman                          Hämeenlinnan Kisa
2. Rauno Rask                               Turun Kehä-Hait
3. Tapani Saari                              Forssan Alku

75 kg
1. Börje Grönroos                          Helsingin Voimailijat
2. Paavo Rapatti                            Tampereen Voimailuseura

81 kg
1. Ismo Leinonen                           Turun Kehä-Hait
2. Matti Hohkuri                             Nakkilan Vire
3. Pertti Rapatti                             Tampereen Voimailuseura

+ 81 kg
1. Reino Kivekäs                           Helsingin Jyry
2. Harry Mäkelä                            Helsingin Voimailijat

SM-KILPAILUT 1960                                        

51 kg
1. Ossi Palvalin                             Sysmän Sisu
2. Reino Laine                              Tampereen Voimailuseura
3. Aatos Huhtala                           Helsingin Nyrkkeilyseura

54 kg
1. Börje Karvonen                        Tapanilan Erä
2. Reino Loikkanen                       Helsingin Nyrkkeilijät
3. Pentti Hyvärinen                       Warkauden Urheilijat

57 kg
1. Jorma Limmonen                      Helsingin Tarmo
2. Antero Halonen                        Warkauden Urheilijat
3. Eino Sivonen                           Imatran Nyrkkeilijät

60 kg
1. Pertti Purhonen                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Seppo Kolkka                          Vaasan Nyrkkeilyklubi
3. Martti Riikonen                         Joensuun Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Jarmo Berglöf                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Jouni Nevala                            Tampereen Voimailuseura
3. Pekka Hytönen                        Viipurin Nyrkkeilijät

67 kg
1. Ennu Vesalainen                       Porin Tarmo
2. Erkki Rekola                            Lahden Ahkera
3. Martti Elomaa                          Helsingin Nyrkkeilyseura

71 kg
1. Mauri Backman                        Hämeenlinnan Pallokerho
2. Viljo Aho                                 Lahden Ahkera
3. Vihtori Pöyhönen                      Turun Urheiluliitto

75 kg
1. Esa Luokkala                           Tornion Pyry
2. Heikki Juntikka                        Helsingin Poliisivoimailijat
3. Toivo Markus                          Riihimäen Luja

81 kg
1. Matti Aho                                Viipurin Nyrkkeilijät
2. Matti Hohkuri                          Nakkilan Vire
3. Pertti Rapatti                          Tampereen Voimailuseura

+ 81 kg
1. Mauno Järvensivu                   Tampereen Voimailuseura
2. Heikki Reinikainen                  Helsingin Voimailijat
3. Pekka Laurila                         Tyrvään Voima

SM-KILPAILUT 1961                                        

51 kg
1. Ossi Palvalin                          Sysmän Sisu
2. Pertti Iskanius                        Lappeenrannan Nyrkkeilijät
3. Heikki Luhanko                       Lievestuoreen Kisa

54 kg
1. Börje Karvonen                      Tapanilan Erä
2. Reino Laine                            Tampereen Voimailuseura
3. Pentti Hyvärinen                     Warkauden Urheilijat

57 kg
1. Paavo Roininen                      Kokkolan Jymy
2. Antero Halonen                      Warkauden Urheilijat
3. Lasse Koivusaari                    Kokkolan Jymy

60 kg
1. Pertti Purhonen                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Seppo Kolkka                        Vaasan Nyrkkeilyklubi
3. Martti Soikkeli                        Kuopion Nyrkkeilyseura

63,5 kg
1. Väinö Järvenpää                    Kokkolan Jymy
2. Jarmo Berglöf                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Pentti Valtonen                      Porin Tarmo

67 kg
1. Ennu Vesalainen                    Porin Tarmo
2. Kalevi Leivo                          Helsingin Atleettiklubi
3. Matti Papunen                       Viipurin Nyrkkeilijät

71 kg
1. Viljo Aho                              Lahden Ahkera
2. Erkki Rekola                         Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Kurt Mattsson                        Helsingin Atleettiklubi

75 kg
1. Teuvo Mankonen                   Lovisa Tor        
2. Kalevi Åhlgren                       Helsingin Toverit
3. Raimo Muroranta                   Porin Tarmo

81 kg
1. Pertti Rapatti                         Tampereen Voimailuseura

+ 81 kg
1. Matti Aho                              Helsingin Poliisivoimailijat
2. Matti Luojukoski                    Porin Tarmo
3. Antero Laaksonen                 Mikkelin Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1962                                        

51 kg
1. Ossi Palvalin                         Sysmän Sisu
2. Pentti Saviaro                       Kemin Nyrkkeilijät

54 kg
1. Börje Karvonen                     Tapanilan Erä
2. Markku Saarikettu                 Kokkolan Jymy
3. Aulis Jänis                            Tapanilan Erä

57 kg
1. Jorma Limmonen                  Helsingin Tarmo
2. Reijo Lappi                           Viipurin Nyrkkeilijät
3. Reino Loikkanen                   Helsingin Nyrkkeilijät

60 kg
1. Antero Halonen                      Warkauden Urheilijat
2. Risto Loikkanen                     Helsingin Nyrkkeilijät
3. Seppo Kolkka                        Viipurin Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Pertti Purhonen                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Jorma Mustonen                     Kuopion Nyrkkeilyseura

67 kg
1. Jarmo Berglöf                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Reino Aho                             Helsingin Poliisivoimailijat
3. Pentti Valtonen                      Porin Tarmo

71 kg
1. Kurt Mattsson                        Helsingin Atleettiklubi
2. Ilmo Lindqvist                        Helsingin Tarmo
3. Vihtori Pöyhönen                    Turun Urheiluliitto

75 kg
1. Teuvo Mankonen                    Lovisa Tor        
2. Uljas Viljakainen                    Helsingin Nyrkkeilijät
3. Erkki Rekola                          Kouvolan Nyrkkeilijät

81 kg
1. Paavo Rapatti                        Tampereen Voimailuseura
2. Kalevi Paajanen                     Helsingin Toverit
3. Antero Laaksonen                  Mikkelin Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Matti Luojukoski                     Porin Tarmo
2. Yrjö Nysten                           Vaajakosken Terä
3. Mauno Järvensivu                  Hyvinkään Voima-Veikot

SM-KILPAILUT 1963                                        

51 kg
1. Ossi Palvalin                          Sysmän Sisu
2. Pentti Saviaro                        Kemin Nyrkkeilijät
3. Sven Öling                            Palosaaren Urheiluseura

54 kg
1. Börje Karvonen                     Tapanilan Erä
2. Erkki Skyttä                          Tapanilan Erä

57 kg
1. Jorma Limmonen                   Helsingin Tarmo
2. Juhani Pölänen                      Helsingin Voimailijat
3. Yrjö Koivu                            Turun Kehä-Hait

60 kg
1. Antero Halonen                    Warkauden Urheilijat
2. Veikko Kotajärvi                   Kemin Into
3. Seppo Kolkka                       Viipurin Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Jarmo Berglöf                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Kalevi Leivo                         Helsingin Atleettiklubi
3. Pentti Valtonen                     Porin Tarmo

67 kg
1. Pertti Purhonen                     Viipurin Nyrkkeilijät
2. Yrjö Sikiö                             Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Osmo Kanerva                      Tapanilan Erä

71 kg
1. Kurt Mattsson                        Helsingin Atleettiklubi
2. Vihtori Pöyhönen                   Turun Urheiluliitto

75 kg
1. Ilmo Lindqvist                       Helsingin Tarmo
2. Erkki Rekola                         Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Rauno Rask                          Turun Kehä-Hait

81 kg
1. Ismo Leinonen                      Turun Kehä-Hait
2. Matti Nieminen                      Rovaniemen Isku

+ 81 kg
1. Matti Luojukoski                    Harjavallan Työväen Urheilijat
2. ei jaettu                                
3. Risto Rämä                           Kouvolan Pojat

SM-KILPAILUT 1964                                        

51 kg
1. Ossi Palvalin                         Sysmän Sisu
2. Pentti Saviaro                       Kemin Nyrkkeilijät
3. Lauri Pastuhov                      Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

54 kg
1. Börje Karvonen                     Tapanilan Erä
2. Pauli Kemppainen                  Kemin Into

57 kg
1. Jorma Limmonen                   Helsingin Tarmo
2. Heimo Kinnula                       Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Paavo Aho                            Kemin Into

60 kg
1. Antero Halonen                     Warkauden Urheilijat
2. Risto Loikkanen                     Helsingin Nyrkkeilijät
3. Tapio Lindell                          Helsingin Voimailijat

63,5 kg
1. Mauri Ruonala                       Kemin Into
2. Seppo Kolkka                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Osmo Kanerva                       Tapanilan Erä

67 kg
1. Pertti Purhonen                      Viipurin Nyrkkeilijät
2. Jarmo Berglöf                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Jorma Nurmi                          Turun Teräs

71 kg
1. Kalevi Takala                         Porin Tarmo
2. ei jaettu                                
3. Vihtori Pöyhönen                    Turun Urheiluliitto

75 kg
1. Leo Salonranta                       Helsingin Tarmo
2. Erkki Rekola                          Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Risto Jaakkola                        Helsingin Tarmo

81 kg
1. Pekka Laurila                         Vammalan Seudun Voima
2. Svjatoslav Aleksandroff          Helsingin Jyry
3. Timo Vartiainen                      Helsingin Voimailijat

+ 81 kg
1. Reino Kivekäs                        Helsingin Jyry
2. Reino Rämä                           Kouvolan Pojat
3. Tapio Pakkanen                      Helsingin Jyry

SM-KILPAILUT 1965                                        

51 kg
1. Kari Meronen                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Teppo Oksanen                       Turun Weikot
3. Lauri Pastuhov                        Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

54 kg
1. Börje Karvonen                       Tapanilan Erä
2. Pauli Kemppainen                    Kemin Into
3. Mikko Saarikettu                      Kokkolan Jymy

57 kg
1. Risto Meronen                          Tapanilan Erä
2. ei jaettu                                
3. Heimo Kinnula                          Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

60 kg
1. Harri Piitulainen                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Raimo Paajanen                       Toukolan Teräs
3. Esa Järvinen                            Lahden Ahkera

63,5 kg
1. Osmo Kanerva                         Tapanilan Erä
2. Erik Nikkinen                           Oulun Tarmo
3. Mauri Ruonala                         Kemin Into

67 kg
1. Pertti Vartiainen                      Helsingin Voimailijat
2. Jorma Nurmi                           Turun Teräs
3. Vilho Heikkinen                       Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

71 kg
1. Yrjö Sikiö                               Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Sakari Sarin                           Torpan Pojat
3. Kalevi Takala                          Porin Tarmo

75 kg
1. Hannu Mäki                            Turun Weikot
2. Kelpo Närvänen                      Turun Teräs
3. Risto Jaakkola                        Helsingin Tarmo

81 kg
1. Urho Harjula                           Helsingin Jyry
2. Timo Vartiainen                      Helsingin Voimailijat
3. Erkki Rekola                           Kouvolan Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Raimo Nisula                          Hämeenlinnan Kisa
2. Alpo Koskinen                        Viipurin Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1966                                        

51 kg
1. Jouko Lindberg                       Tampereen Voimailuseura
2. Niilo Sliden                             Tornion Tarmo
3. Kari Vartiainen                        Helsingin Tarmo

54 kg
1. Kari Meronen                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Mikko Saarikettu                     Kokkolan Jymy
3. Kalervo Vartiainen                   Helsingin Tarmo

57 kg
1. Börje Karvonen                       Tapanilan Erä
2. Kalevi Kosunen                        Oulun Jyry
3. Reino Loikkanen                      Helsingin Nyrkkeilijät

60 kg
1. Harri Piitulainen                       Helsingin Nyrkkeilyseura
2. Paavo Aho                              Kemin Into
3. Risto Meronen                         Tapanilan Erä

63,5 kg
1. Osmo Kanerva                        Tapanilan Erä
2. Mauri Saarivainio                     Iisalmen Työväen Urheilijat
3. Esa Järvinen                            Lahden Ahkera

67 kg
1. Pertti Purhonen                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Harri Berglöf                            Viipurin Nyrkkeilijät
3. Pertti Vartiainen                       Helsingin Voimailijat

71 kg
1. Ilmo Lindqvist                          Helsingin Tarmo
2. Raimo Oikari                           Helsingin Nyrkkeilijät
3. Yrjö Sikiö                                Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Kalevi Kanto                            Helsingin Jyry
2. Erkki Rekola                            Porin Pyrintö
3. Risto Jaakkola                         Helsingin Tarmo

81 kg
1. Lauri Kähönen                         Tampereen Voimailuseura
2. Pentti Nevala                           Helsingin Nyrkkeilijät
3. Vihtori Pöyhönen                      Turun Weikot

+ 81 kg
1. Eero Ruokomäki                       Salon Viesti
2. Eero Paakkari                          Helsingin Nyrkkeilyseura
3. Tapio Pakkanen                       Helsingin Jyry

SM-KILPAILUT 1967                                        

51 kg
1. Jouko Lindberg                        Tampereen Voimailuseura
2. Niilo Sliden                              Tornion Tarmo
3. Hannu Hautakangas                 Viipurin Nyrkkeilijät

54 kg
1. Börje Karvonen                       Tapanilan Erä
2. Jouko Kalliomaa                      Helsingin Nyrkkeilyseura
3. Tauno Lohtander                     Rovaniemen Isku

57 kg
1. Kari Meronen                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Erkki Koskinen                        Helsingin Nyrkkeilyseura

60 kg
1. Paavo Aho                              Kemin Into
2. Risto Meronen                         Tapanilan Erä
3. Kalevi Kosunen                        Oulun Jyry

63,5 kg
1. Mauri Ruonala                          Kemin Into
2. Mauri Saarivainio                      Kemin Into
3. Pertti Taivanen                         Viipurin Nyrkkeilijät

67 kg
1. Pertti Purhonen                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Heikki Maijanen                        Helsingin Nyrkkeilyseura
3. Pekka Aho                               Kemin Into

71 kg
1. Ilmo Lindqvist                          Helsingin Tarmo
2. Yrjö Sikiö                                Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Seppo Vesalainen                    Porin Tarmo

75 kg
1. Kalevi Takala                          Porin Tarmo
2. Jorma Väisänen                       Kotkan Voimailijat
3. Lauri Kähönen                         Tampereen Voimailuseura

81 kg
1. Urho Harjula                            Helsingin Jyry
2. Max Kullberg                           Kotkan Voimailijat
3. Pekka Laurila                          Vammalan Seudun Voima

+ 81 kg
1. Eero Ruokomäki                      Salon Viesti
2. Markku Hansen                        Kotkan Voimailijat
3. Alpo Koskinen                          Tampereen Voimailuseura

SM-KILPAILUT 1968                                        

51 kg
1. Aarno Laukkanen                     Tampereen Voimailuseura
2. Lauri Pastuhov                         Tampereen Voimailuseura
3. Hannu Hautakangas                  Viipurin Nyrkkeilijät

54 kg
1. Paavo Ollikainen                       Ykspihlajan Reima
2. Kalle Parkkila                           Lahden Kaleva
3. Jouko Kalliomaa                       Viipurin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Pauli Ojakangas                       Ylivieskan Veto
2. Jorma Liistamo                         Jämsän Kisailijat
3. Markku Lehtonen                      Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

60 kg
1. Erik Nikkinen                            Oulun Tarmo
2. Kari Meronen                            Viipurin Nyrkkeilijät
3. Markku Sevander                      Tapanilan Erä

63,5 kg
1. Pertti Taivainen                         Viipurin Nyrkkeilijät
2. Pentti Saarman                         Hämeenlinnan Kisa
3. Mauri Saarivainio                      Kemin Into

67 kg
1. Pertti Purhonen                         Viipurin Nyrkkeilijät
2. Pertti Vartiainen                        Helsingin Voimailijat
3. Seppo Kiviranta                        Helsingin Voimailijat

71 kg
1. Ilmo Lindqvist                           Helsingin Tarmo
2. Yrjö Sikiö                                  Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Mikko Saarinen                          Salon Viesti

75 kg
1. Jorma Väisänen                         Kotkan Voimailijat
2. Kalevi Takala                            Porin Tarmo
3. Antero Borg                              Sysmän Sisu

81 kg
1. Kalevi Kanto                              Tapanilan Erä
2. Urho Harjula                              Helsingin Jyry
3. Ari Keronen                               Oulun Pyrintö

+ 81 kg
1. Pekka Valtari                             Lahden Ahkera
2. Eero Ruokomäki                        Salon Viesti
3. Pekka Laurila                            Vammalan Seudun Voima

SM-KILPAILUT 1969                                        

48 kg
1. Jukka Lappalainen                     Oulun Tarmo
2. Reijo Aronen                             Mäntän Urheilijat
3. Risto Arstila                              Tapanilan Erä

51 kg
1. Terry Laitala                             Ykspihlajan Reima
2. Juhani Miettinen                        Tapanilan Erä
3. Aarno Laukkanen                      Tampereen Voimailuseura

54 kg
1. Jouko Lindberg                         Tampereen Voimailuseura

57 kg
1. Paavo Ollikainen                       Ykspihlajan Reima
2. Matti Rötkönen                         Lapin Lukko

60 kg
1. Esa Järvinen                            Lahden Laaki
2. Markku Lehtonen                      Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Markku Sevander                     Tapanilan Erä

63,5 kg
1. Kari Meronen                           Viipurin Nyrkkeilijät
2. Veikko Korpi                            Lahden Laaki
3. Raimo Immonen                       Kajaanin mlk:n Urheilijat

67 kg
1. Pertti Taivainen                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Kari Ruonala                            Kemin Into
3. Simo Kärkkäinen                      Tapanilan Erä

71 kg
1. Mikko Saarinen                        Salon Viesti
2. Yrjö Sikiö                                Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Pentti Leponiemi                      Helsingin Tarmo

75 kg
1. Reima Virtanen                        Kemin Into
2. Pertti Kaijanlaakso                   Torpan Pojat
3. Kai Nopanen                            Helsingin Työväen Nyrkkeilijät         

81 kg
1. Kalevi Kanto                            Tapanilan Erä
2. Max Kullberg                            Kotkan Voimailijat

+ 81 kg
1. Eero Ruokomäki                       Salon Viesti
2. Leif Roth                                  Helsingin Nyrkkeilyseura

SM-KILPAILUT 1970                                        

48 kg
1. Reijo Iltanen                            Tampereen Voimailuseura
2. Jouni Järvinen                          Turun Teräs
3. Reijo Aronen                            Mäntän Urheilijat

51 kg
1. Arto Helander                           Tampereen Voimailuseura
2. Jukka Lappalainen                     Oulun Tarmo
3. Juhani Miettinen                         Tapanilan Erä
   Tapani Kaukolehto                      Torpan Pojat

54 kg
1. Aarno Laukkanen                       Tampereen Voimailuseura
2. Seppo Launonen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Terry Laitala                              Ykspihlajan Reima
   Jarmo Nyman                             Torpan Pojat

57 kg
1. Jouko Lindberg                          Tampereen Voimailuseura
2. Paavo Ollikainen                        Ykspihlajan Reima
3. Matti Rötkönen                           Lapin Lukko
   Pentti Konttinen                          Tapanilan Erä

60 kg
1. Raimo Kyöperi                           Tampereen Voimailuseura
2. Risto Westerberg                        Tapanilan Erä
3. Markku Lehtonen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Paul Lustre                                 Hämeenlinnan Kisa

63,5 kg
1. Pentti Saarman                          Hämeenlinnan Kisa
2. Veikko Korpi                              Lahden Laaki
3. Esa Ala-Iso                                Lapin Lukko
   Leo Mähönen                              Lahden Laaki

67 kg
1. Arto Nilsson                               Tapanilan Erä
2. Mauri Saarivainio                       Iisalmen Työväen Urheilijat
3. Kalevi Kosunen                          Oulun Tarmo
   Heikki Maijanen                          Viipurin Nyrkkeilijät

71 kg
1. Mikko Saarinen                          Salon Viesti
2. Raimo Oikari                             Helsingin Nyrkkeilijät
3. Seppo Saarinen                        Vammalan Seudun Voima
   Asser Halt                                 Helsingin Tarmo

75 kg
1. Pertti Kaijanlaakso                    Torpan Pojat
2. Jorma Taipale                           Helsingin Jyry
3. Jorma Grönroos                        Riihimäen Kehä-Ketut

81 kg
1. Kai Nopanen                             Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. ei jaettu                                
3. Veli-Pekka Törmälä                   Helsingin Tarmo
   Simo Korppoo                           Tampereen Voimailuseura

+ 81 kg
1. Pekka Valtari                            Lahden Laaki
2. Eero Ruokomäki                        Salon Viesti
3. Leif Roth                                   Helsingin Nyrkkeilyseura
   Tauno Kekki                              Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1971                                        

48 kg
1. Jouni Järvinen                           Turun Teräs
2. Hannu Miettinen                        Kuopion Riento
3. Arto Hautamäki                         Viipurin Nyrkkeilijät

51 kg
1. Jukka Lappalainen                     Oulun Tarmo
2. Heikki Vilander                          Jyväskylän Nyrkkeilijät
3. Reijo Iltanen                             Tampereen Voimailuseura
   Matti Rissanen                           Kemin Into

54 kg
1. Pauli Kemppainen                     Kemin Into
2. Aarno Laukkanen                      Tampereen Voimailuseura
3. Sven Öling                               Palosaaren Urheiluseura
   Jorma Nevalainen                      Tapanilan Erä

57 kg
1. Jouko Lindberg                         Valkeakosken Haka
2. Jaakko Heikkinen                      Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Kaj Grundström                        Viipurin Nyrkkeilijät
   Kari Mäkinen                             Kemin Into

60 kg
1. Erkki Meronen                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Timo Kälve                              Kemin Into
3. Arto Helander                          Tampereen Voimailuseura
   Veikko Korpi                            Lahden Laaki

63,5 kg
1. Rainer Salo                             Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
2. Heikki Liukkonen                     Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Kari Ruonala                           Kemin Into
   Esa Järvinen                            Lahden Laaki

67 kg
1. Arto Nilsson                            Tapanilan Erä
2. Raimo Immonen                     Kajaanin mlk:n Urheilijat
3. Kalevi Kosunen                       Oulun Tarmo
   Jorma Pikkujämsä                    Turun Weikot

71 kg
1. Mikko Saarinen                        Salon Viesti
2. Alf Qvarnström                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Heikki Maijanen                       Viipurin Nyrkkeilijät
   Raimo Salo                              Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Reima Virtanen                        Kemin Into
2. Pertti Kaijanlaakso                   Torpan Pojat
3. Jorma Taipale                          Helsingin Jyry
   Simo Kärkkäinen                      Tapanilan Erä

81 kg
1. Jorma Väisänen                       Kotkan Voimailijat
2. Kalevi Takala                          Porin Tarmo
3. Ahti Nykänen                          Lapin Kaira
   Risto Happonen                        Lappeenrannan Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Pekka Valtari                          Lahden Laaki
2. ei jaettu                                
3. Eero Ruokomäki                      Salon Viesti

SM-KILPAILUT 1972                                        

48 kg
1. Arto Hautamäki                       Viipurin Nyrkkeilijät
2. Hannu Miettinen                       Kuopion Riento
3. Jouko Luikku                           Reisjärven Pilke

51 kg
1. Kalervo Hautasaari                  Nivalan Urheilijat
2. Jouni Järvinen                         Turun Teräs
3. Kari Palomaa                          Torpan Pojat
   Kari Holmsten                          Kirkkonummen Urheilijat

54 kg
1. Sven Öling                              Forssan Alku
2. Heikki Vilander                        Jyväskylän Nyrkkeilijät
3. Antero Kainulainen                   Hämeenlinnan Kisa
   Seppo Myllymäki                      Tampereen Voimailuseura

57 kg
1. Jouko Lindberg                         Valkeakosken Haka
2. Aarno Laukkanen                      Tampereen Voimailuseura
3. Tapio Tuominen                        Tampereen Voimailuseura
   Kari Mäkinen                             Kemin Into

60 kg
1. Kalevi Marjamaa                       Lohjan Voimailijat
2. Reijo Iltanen                             Tampereen Voimailuseura
3. Markku Sevander                      Tapanilan Erä
   Rainer Sarnas                            Viipurin Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Pauli Ojakangas                        Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Aarne Koota                             Kankaanpään Urheilijat
3. Keijo Isokallio                          Valkeakosken Haka
   Pentti Saarman                         Hämeenlinnan Kisa

67 kg
1. Kalevi Kosunen                         Oulun Tarmo
2. Alf Qvarnström                         Viipurin Nyrkkeilijät
3. Arto Varinen                             Kuopion Riento
   Arto Nilsson                               Tapanilan Erä

71 kg
1. Mikko Saarinen                         Salon Viesti
2. Heikki Maijanen                         Viipurin Nyrkkeilijät
3. Aarno Luoma                             Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Seppo Saarinen                          Vammalan Seudun Voima

75 kg
1. Reima Virtanen                          Kemin Into
2. Raimo Salo                                Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Onni Oksanen                            Helsingin Tarmo
   Olavi Pietilänaho                         Kemin Into

81 kg
1. Ari Vähänen                              Hämeenlinnan Kisa
2. Jorma Väisänen                         Kotkan Voimailijat
3. Anssi Helin                                Turun Teräs

+ 81 kg
1. Timo Vartiainen                         Helsingin Voimailijat
2. Jorma Grönroos                        Riihimäen Kehä-Ketut
3. Tauno Kekki                              Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Timo Ahola                                Viipurin Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1973                                        

48 kg
1. Jouko Luikku                             Reisjärven Pilke

51 kg
1. Jouni Järvinen                           Turun Teräs
2. Jukka Lappalainen                     Oulun Tarmo
3. Arto Hautamäki                         Viipurin Nyrkkeilijät

54 kg
1. Sven Öling                                Forssan Alku
2. Kari Holmsten                           Viipurin Nyrkkeilijät
3. Kari Korhonen                          Lahden Kaleva

57 kg
1. Jaakko Heikkinen                      Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
2. Heikki Vilander                         Jyväskylän Nyrkkeilijät
3. Pentti Kainulainen                     Hämeenlinnan Kisa
   Markku Puranen                        Helsingin Jyry

60 kg
1. Rainer Sarnas                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Aarno Laukkanen                     Tampereen Voimailuseura
3. Timo Kälve                              Kemin Into
   Pekka Kantola                          Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Kalevi Marjamaa                      Lohjan Voimailijat
2. Esa Järvinen                            Lahden Laaki
3. Pauli Ojakangas                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Keijo Isokallio                          Valkeakosken Haka

67 kg
1. Kalevi Kosunen                        Oulun Tarmo
2. Raimo Salonen                        Kotkan Voimailijat
3. Asko Häkkilä                           Nivalan Urheilijat
   Pekka Nieminen                       Helsingin Tarmo

71 kg
1. Alf Qvarnström                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Markku Lindholm                     Hyvinkään Nyrkkeilyseura
3. Jorma Saukoniemi                   Forssan Alku

75 kg
1. Jorma Taipale                          Helsingin Jyry
2. Heikki Maijanen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Unto Semi                                Turun Teräs
   Antero Borg                              Lahden Laaki

81 kg
1. Ari Vähänen                             Hämeenlinnan Kisa
2. Anssi Helin                               Turun Teräs
3. Tarmo Jormakka                      Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
   Rauli Häkkilä                            Lohjan Voimailijat

+ 81 kg
1. Pertti Kaijanlaakso                   Torpan Pojat
2. Kalevi Takala                          Tampereen Voimailuseura
3. Veli Nissinen                           Varkauden Tarmo
   Pekka Ruokola                        Mäntän Urheilijat

SM-KILPAILUT 1974                                        

48 kg
1. Hannu Miettinen                      Kuopion Riento

51 kg
1. Kari Palomaa                          Torpan Pojat
2. Jukka Lappalainen                   Oulun Tarmo
3. Jouko Luikku                           Reisjärven Pilke

54 kg
1. Sven Öling                              Forssan Alku
2. Kari Holmsten                          Viipurin Nyrkkeilijät
3. Reijo Aronen                           Mäntän Urheilijat
   Kari Korhonen                          Lahden Kaleva

57 kg
1. Jouko Lindberg                        Valkeakosken Haka
2. Aarno Laukkanen                     Tampereen Voimailuseura
3. Reijo Iltanen                            Tampereen Voimailuseura
   Jorma Tuhkanen                        Kuopion Nyrkkeilyseura

60 kg
1. Heikki Vilander                         Tampereen Voimailuseura
2. Jaakko Heikkinen                      Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Pauli Ojakangas                        Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Veikko Kuokkanen                     Lahden Laaki

63,5 kg
1. Kalevi Marjamaa                       Lohjan Voimailijat
2. Rainer Kivikko                          Valkeakosken Haka
3. Reino Kuoppala                        Seinäjoen Nyrkkeilijät
   Aarne Koota                             Kankaanpään Urheilijat

67 kg
1. Kalevi Kosunen                        Oulun Tarmo
2. Asko Häkkilä                            Lohjan Voimailijat
3. Keijo Isokallio                          Valkeakosken Haka

71 kg
1. Markku Lindholm                      Hyvinkään Nyrkkeilyseura
2. Heikki Maijanen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Pertti Vartiainen                       Helsingin Voimailijat
   Kalevi Tervalahti                       Riihimäen Kehä-Ketut

75 kg
1. Jukka Teriö                              Jyväskylän Nyrkkeilijät
2. Unto Semi                                Turun Teräs
3. Harri Kaiskola                           Turun Jyry
   Auvo Niiniketo                           Helsingin Voimailijat

81 kg
1. Pertti Kaijanlaakso                    Torpan Pojat
2. Ari Vähänen                             Hämeenlinnan Kisa
3. Tapio Puikkonen                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Hannu Miettinen                        Viipurin Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                        Mäntän Urheilijat
2. Veli Nissinen                           Varkauden Tarmo
3. Kalevi Javanainen                   Turun Teräs
   Esa Veikkola                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1975                                        

51 kg
1. Jouni Järvinen                        Turun Teräs
2. Keijo Leppänen                       Lahden Laaki

54 kg
1. Sven Öling                             Forssan Alku
2. Erkki Luja                              Helsingin Tarmo
3. Pekka Meripuu                       Turun Teräs
   Hannu Kaislama                      Kuopion Nyrkkeilyseura

57 kg
1. Kari Korhonen                        Lahden Kaleva
2. Markku Puranen                     Helsingin Jyry
3. Tage Winter                           Lohjan Voimailijat
   Kalevi Moisio                          Lohjan Voimailijat

60 kg
1. Heikki Vilander                      Tampereen Voimailuseura
2. Esko Pallaspuro                     Kokkolan Veikot
3. Matti Lyhteilä                         Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Lasse Seppälä                        Rauman Voimailijat

63,5 kg
1. Mauri Vilen                            Rauman Voimailijat
2. Lasse Friman                         Tampereen Voimailuseura
3. Rainer Kivikko                       Valkeakosken Haka
   Timo Kälve                            Kemin Into

67 kg
1. Kalevi Kosunen                     Oulun Tarmo
2. Kalevi Marjamaa                   Lohjan Voimailijat
3. Keijo Isokallio                       Valkeakosken Haka
   Hans Sahlberg                       Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

71 kg
1. Kalevi Tervalahti                   Riihimäen Kehä-Ketut
2. Markku Lindholm                   Hyvinkään Nyrkkeilyseura
3. Rainer Salo                           Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
   Heimo Sadvinsk                     Turun Teräs

75 kg
1. Jorma Taipale                       Helsingin Jyry
2. Antero Borg                          Lahden Laaki
3. Jari Miettilä                           Oulun Tarmo
   Jukka Teriö                           Jyväskylän Nyrkkeilijät

81 kg
1. Rauno Pellikainen                  Valkeakosken Haka
2. Tarmo Jormakka                   Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Esa Veikkola                         Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Tapio Puikkonen                     Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Veli Nissinen                          Varkauden Tarmo
2. Jorma Grönroos                     Viipurin Nyrkkeilijät
3. Markku Kultakuusi                  Tampereen Voimailuseura
   Pekka Ruokola                        Tampereen Voimailuseura

SM-KILPAILUT 1976                                        

51 kg
1. Jouni Järvinen                        Turun Teräs
2. Kari Palomaa                         Viipurin Nyrkkeilijät
3. Kari Kolehmainen                   Valkeakosken Haka
   Jouko Luikku                          Reisjärven Pilke

54 kg
1. Hannu Kaislama                     Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Pekka Rötkönen                     Lapin Lukko
3. Kari Huovinen                        Oulun Tarmo
   Erkki Luja                               Helsingin Tarmo

57 kg
1. Kari Korhonen                        Lahden Kaleva
2. Osmo Kumpuvaara                 Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Jouko Moilanen                       Nivalan Urheilijat
2. Reijo Sipilä                             Kemin Into
3. Antero Kainulainen                  Hämeenlinnan Kisa
   Aarne Koota                            Venesjärven Leisku

63,5 kg
1. Lasse Friman                         Tampereen Voimailuseura
2. Matti Hietanen                        Lahden Kaleva
3. Pekka Kantola                        Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
   Timo Kälve                             Kemin Into

67 kg
1. Kalevi Marjamaa                    Lohjan Voimailijat
2. Kalevi Kosunen                      Oulun Tarmo
3. Hans Sahlberg                       Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

71 kg
1. Arto Kolehmainen                  Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
2. Tarmo Uusivirta                     Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Asko Häkkilä                         Nivalan Urheilijat
   Rainer Salo                            Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Kalevi Tervalahti                   Riihimäen Kehä-Ketut
2. Jukka Teriö                           Jyväskylän Nyrkkeilijät
3. Jorma Taipale                       Helsingin Jyry
   Jari Miettilä                            Oulun Tarmo

81 kg
1. Ari Vähänen                          Hämeenlinnan Kisa
2. Pertti Kaijanlaakso                 Torpan Pojat
3. Rauno Pellikainen                  Valkeakosken Haka
   Esa Veikkola                          Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                      Tampereen Voimailuseura
2. Reijo Tuominen                     Riihimäen Kehä-Ketut
3. Jouko Saukoniemi                 Forssan Alku
   Jorma Grönroos                     Viipurin Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1977                                        

48 kg
1. Ari Alanenpää                       Kemin Into

51 kg
1. Arto Hautamäki                     Viipurin Nyrkkeilijät
2. Kari Kolehmainen                  Valkeakosken Haka
3. Hannu Luhanko                     Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

54 kg
1. Veli Koota                            Venesjärven Leisku
2. Ari-Pekka Niemikorpi            Ylivieskan Veto
3. Raimo Huvila                        Ykspihlajan Reima

57 kg
1. Hannu Kaislama                    Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Esa Loppukaarre                   Lapin Lukko
3. Markku Martikainen               Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Erkki Luja                             Helsingin Tarmo

60 kg
1. Jouko Moilanen                     Nivalan Urheilijat
2. Reijo Iltanen                        Tampereen Voimailuseura
3. Reijo Sipilä                           Kemin Into
   Markku Mehtälä                     Lohjan Voimailijat

63,5 kg
1. Esko Pallaspuro                    Kokkolan Veikot
2. Pekka Kantola                      Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Aarne Koota                        Venesjärven Leisku
   Jorma Tuhkanen                   Tampereen Voimailuseura

67 kg
1. Kalevi Kosunen                    Oulun Tarmo
2. Rainer Salo                         Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Hannu Sundström                Salon Viesti
   Seppo Sivill                          Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

71 kg
1. Kalevi Marjamaa                  Lohjan Voimailijat
2. Arto Kolehmainen                 Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Seppo Elomaa                      Riihimäen Kehä-Ketut
   Veli Grandell                         Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

75 kg
1. Tarmo Uusivirta                    Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Heikki Maijanen                    Viipurin Nyrkkeilijät
3. Esko Vahtera                       Someron Voima
   Kalevi Tervalahti                   Riihimäen Kehä-Ketut

81 kg
1. Rauno Pellikainen                 Valkeakosken Haka
2. Kari Koskinen                       Tampereen Voimailuseura
3. Ari Vähänen                         Hämeenlinnan Kisa
   Jukka Teriö                           Jyväskylän Nyrkkeilijät

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                      Tampereen Voimailuseura
2. Reijo Tuominen                     Riihimäen Kehä-Ketut
3. Jouko Saukoniemi                 Forssan Alku
   Risto Markkanen                    Kuopion Riento

SM-KILPAILUT 1978                                        

51 kg
1. Arto Hautamäki                     Viipurin Nyrkkeilijät
2. Antti Juntumaa                      Oulun Tarmo

54 kg
1. Veli Koota                             Venesjärven Leisku
2. Ari-Pekka Niemikorpi             Ylivieskan Veto
3. Vesa Wiik                             Lapin Lukko
   Kari Kolehmainen                   Valkeakosken Haka

57 kg
1. Hannu Kaislama                     Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Markku Martikainen                Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Juha Mykkänen                      Kotkan Voimailijat
   Erkki Luja                              Helsingin Tarmo

60 kg
1. Ilkka Juntumaa                      Oulun Tarmo
2. Yrjö Kosunen                         Kuopion Riento
3. Jouko Moilanen                      Nivalan Urheilijat
   Jorma Tuhkanen                     Tampereen Voimailuseura

63,5 kg
1. Pauli Ojakangas                     Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Juhani Peiponen                     Kuopion Riento
3. Hannu Vuorinen                     Helsingin Tarmo
   Pekka Kantola                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

67 kg
1. Kalevi Kosunen                      Oulun Tarmo
2. Seppo Sivill                           Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Hannu Sundström                  Salon Viesti
   Lasse Seppälä                        Porin NMKY

71 kg
1. Arto Kolehmainen                  Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
2. Jukka Miettinen                      Viipurin Nyrkkeilijät
3. Seppo Elomaa                        Riihimäen Kehä-Ketut
   Matti Semi                              Varkauden Tarmo

75 kg
1. Tarmo Uusivirta                      Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Jorma Saukoniemi                  Forssan Nyrkkeilijät
3. Heikki Maijanen                      Viipurin Nyrkkeilijät
   Heikki Ukkola                          Helsingin Tarmo

81 kg
1. Rauno Pellikainen                    Valkeakosken Haka
2. Ari Vähänen                            Hämeenlinnan Kisa
3. Jorma Grönroos                       Riihimäen Kehä-Ketut
   Kari Koskinen                           Tampereen Voimailuseura

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                         Tampereen Voimailuseura
2. Reijo Tuominen                        Riihimäen Kehä-Ketut
3. Jouko Saukoniemi                    Forssan Nyrkkeilijät
   Markku Kultakuusi                     Tampereen Voimailuseura

SM-KILPAILUT 1979                                        

48 kg
1. Antti Juntumaa                         Oulun Tarmo

51 kg
1. Hannu Luhanko                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Pekka Seppälä                         Venesjärven Leisku
3. Jouni Järvinen                          Turun Teräs
   Manu Viinikka                           Lapin Lukko

54 kg
1. Veli Koota                                Venesjärven Leisku
2. Vesa Wiik                                Rovaniemen Reipas
3. Juha Mykkänen                        Kotkan Voimailijat
   Harri Ikäheimonen                    Viipurin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Hannu Kaislama                       Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Markku Martikainen                  Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Esa Loppukaarre                      Rovaniemen Reipas
   Pasi Rouhiainen                        Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Petri Kilpinen                           Tapanilan Erä
2. Jouko Moilanen                        Tampereen Voimailuseura
3. Heikki Orkimo                         Tapanilan Erä
   Hannu Koistinen                       Tampereen Voimailuseura

63,5 kg
1. Reima Tapio                            Rovaniemen Reipas
2. Pekka Kantola                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Esko Pallaspuro                        Kokkolan Veikot
   Hannu Vuorinen                        Helsingin Tarmo

67 kg
1. Kalevi Kosunen                        Oulun Tarmo
2. Seppo Sivill                             Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Pertti Palinperä                        Tampereen Voimailuseura
   Lasse Seppälä                          Porin NMKY

71 kg
1. Kalevi Marjamaa                      Tapanilan Erä
2. Arto Kolehmainen                     Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Harri Kaiskola                          Turun Teräs
   Matti Semi                                Varkauden Tarmo

75 kg
1. Tarmo Uusivirta                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Heikki Maijanen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Markku Kärkkäinen                   Kotkan Voimailijat
   Jorma Saukoniemi                     Forssan Nyrkkeilijät

81 kg
1. Esa Veikkola                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Kari Koskinen                           Tampereen Voimailuseura
3. Ari Vähänen                             Hämeenlinnan Kisa
   Anssi Helin                                Turun Teräs

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                         Tampereen Voimailuseura
2. Reijo Tuominen                        Riihimäen Kehä-Ketut

SM-KILPAILUT 1980                                        

51 kg
1. Jari-Pekka Heikkinen                Helsingin Nyrkkeilijät
2. Kari Kolehmainen                     Valkeakosken Haka
3. Manu Viinikka                           Lapin Lukko

54 kg
1. Veli Koota                                Venesjärven Leisku
2. Kari Hurri                                 Lahden Laaki

57 kg
1. Hannu Kaislama                        Tapanilan Erä
2. Erkki Luja                                 Helsingin Tarmo
3. Tapani Pesola                           Kokkolan Veikot
   Markku Salojensaari                  Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Joni Nyman                              Porin NMKY
2. Jose Tuominen                         Helsingin Nyrkkeilijät
3. Jari Liinavuori                           Tampereen Voimailuseura
   Hannu Koistinen                        Tampereen Voimailuseura

63,5 kg
1. Esko Pallaspuro                        Kokkolan Veikot
2. Hannu Vuorinen                        Helsingin Tarmo
3. Simo Vuorinen                          Helsingin Tarmo
   Jouko Moilanen                          Tampereen Voimailuseura

67 kg
1. Jorma Tuhkanen                       Tampereen Voimailuseura
2. Jyrki Lehikoinen                        Viipurin Nyrkkeilijät

71 kg
1. Kalevi Marjamaa                       Nivalan Urheilijat
2. Veli Grandell                             Tapanilan Erä
3. Jari Nikkilä                                Lahden Laaki
   Matti Kellokumpu                        Lapin Lukko

75 kg
1. Markku Kärkkäinen                    Kotkan Voimailijat
2. Vesa Wilkman                           Tampereen Voimailuseura
3. Aulis Kotiranta                           Joensuun Nyrkkeilijät

81 kg
1. Jukka Teriö                              Jyväskylän Nyrkkeilijät
2. Jorma Hänninen                        Tapanilan Erä
3. Kari Koskinen                           Tampereen Voimailuseura
   Jyrki Koutavirta                         Jämsän Kisailijat

+ 81 kg
1. Pekka Junna                             Kotkan Voimailijat
2. Pekka Ruokola                          Tampereen Voimailuseura
3. Jouni Kopola                             Nivalan Urheilijat

SM-KILPAILUT 1981                                        

48 kg
1. Jukka Arola                              Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Timo Liukkonen                        Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Juha Lyytikäinen                       Imatran Nyrkkeilijät

51 kg
1. Jarmo Eskelinen                        Kajaanin Kuohu
2. Jari-Pekka Heikkinen                 Helsingin Nyrkkeilijät
3. Timo Paakkunainen                   Oulun Tarmo
   Kari Kolehmainen                       Valkeakosken Haka

54 kg
1. Veli Koota                                 Venesjärven Leisku
2. Kari Hurri                                  Lahden Laaki
3. Markku Sarasto                         Riihimäen Kehä-Ketut
   Ari-Pekka Niemikorpi                  Ylivieskan Veto

57 kg
1. Kimmo Leinonen                        Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Jari Grönroos                            Viipurin Nyrkkeilijät
3. Jukka Mykkänen                        Oulun Tarmo
   Jukka Mikkola                            Venesjärven Leisku

60 kg
1. Vesa Wiik                                 Rovaniemen Reipas
2. Pekka Kujasalo                         Oulun Tarmo
3. Jose Tuominen                          Helsingin Nyrkkeilijät
   Vesa Paloniemi                          Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

63,5 kg
1. Joni Nyman                              Porin NMKY
2. Keijo Pyykkö                            Oulun Tarmo
3. Esko Pallaspuro                        Kokkolan Veikot
   Antti Venho                               Turun Teräs

67 kg
1. Jari Nikkilä                               Lahden Laaki
2. Seppo Sivill                              Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Jyrki Lehikoinen                        Viipurin Nyrkkeilijät
   Heimo Tuominen                        Kuusankosken Kisa

71 kg
1. Topi Mikkola                             Oulun Tarmo
2. Arto Kolehmainen                     Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Pekka Laasanen                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Voitto Ryynänen                        Kuopion Riento

75 kg
1. Tarmo Uusivirta                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Vesa Wilkman                          Tampereen Voimailuseura

81 kg
1. Juha Hänninen                         Oulun Tarmo
2. Esa Veikkola                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Martti Semi                             Varkauden Tarmo
   Jouni Kopola                            Nivalan Urheilijat

+ 81 kg
1. Risto Grönroos                        Riihimäen Kehä-Ketut
2. Pekka Viippo                           Forssan Nyrkkeilijät
3. Jorma Grönroos                       Riihimäen Kehä-Ketut

SM-KILPAILUT 1982                                        

48 kg
1. Jari Halttu                                Kemin Into
2. Jukka Arola                             Otanmäen Työväen Urheilijat
3. Veli-Matti Välimäki                   Viipurin Nyrkkeilijät
   Lennart Grönstrand                   Porin NMKY

51 kg
1. Antti Juntumaa                         Oulun Tarmo

54 kg
1. Markku Sarasto                        Riihimäen Kehä-Ketut
2. Simo Bogdanoff                        Riihimäen Kehä-Ketut
3. Timo Paakkunainen                  Oulun Tarmo
   Jarmo Eskelinen                        Kajaanin Kuohu

57 kg
1. Markku Martikainen                   Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Mikko Rantala                           Porin NMKY
3. Veli Koota                                Venesjärven Leisku
   Kimmo Leinonen                        Otanmäen Työväen Urheilijat

60 kg
1. Jose Tuominen                          Helsingin Nyrkkeilijät
2. Vesa Wiik                                 Rovaniemen Reipas
3. Ismo Väätäinen                        Kuopion Nyrkkeilyseura
   Petri Hytönen                            Kuusankosken Kisa

63,5 kg
1. Joni Nyman                              Porin NMKY
2. Hannu Varis                              Viipurin Nyrkkeilijät
3. Jari Mikkola                              Venesjärven Leisku
   Keijo Pyykkö                             Oulun Tarmo

67 kg
1. Lasse Friman                            Tampereen Voimailuseura
2. Reima Tapio                             Rovaniemen Reipas
3. Ilmari Ikonen                           Kuusankosken Kisa
   Tom Heiskanen                         Turun Teräs

71 kg
1. Topi Mikkola                            Oulun Tarmo
2. Pertti Palinperä                        Tampereen Voimailuseura
3. Esa Hukkanen                         Lahden Kaleva
   Jukka Järvinen                        Helsingin Nyrkkeilijät

75 kg
1. Tarmo Uusivirta                      Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Kai Helenius                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Pekka Laasanen                     Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Markku Kärkkäinen                 Kotkan Voimailijat

81 kg
1. Juha Hänninen                       Oulun Tarmo
2. Tapio Tuusa                          Tampereen Voimailuseura
3. Jari Markkanen                      Kuopion Nyrkkeilyseura
   Jouni Kopola                          Nivalan Urheilijat

+ 81 kg
1. Pekka Ruokola                      Tampereen Voimailuseura
2. Pekka Viippo                         Forssan Nyrkkeilijät
3. Risto Grönroos                      Riihimäen Kehä-Ketut
   Jorma Grönroos                     Riihimäen Kehä-Ketut

SM-KILPAILUT 1983                                        

48 kg
1. Lennart Grönstrand                Porin NMKY
2. Veli-Matti Välimäki                 Viipurin Nyrkkeilijät
3. Jukka Arola                           Otanmäen Työväen Urheilijat

51 kg
1. Antti Juntumaa                      Oulun Tarmo

54 kg
1. Jarmo Eskelinen                    Kajaanin Kuohu
2. Matti Kinnunen                      Lappeenrannan Nyrkkeilijät
3. Juha Lyytikäinen                   Imatran Nyrkkeilijät
   Juha Pallaspuro                     Kokkolan Veikot

57 kg
1. Jari Grönroos                       Viipurin Nyrkkeilijät
2. Mikko Rantala                      Porin NMKY
3. Veli Koota                           Venesjärven Leisku
   Jari Arola                             Otanmäen Työväen Urheilijat

60 kg
1. Jose Tuominen                     Helsingin Nyrkkeilijät
2. Jorma Ollikainen                  Kuopion Nyrkkeilyseura
3. Vesa Wiik                            Rovaniemen Reipas
   Kalervo Torvinen                  Rovaniemen Reipas

63,5 kg
1. Hannu Vuorinen                   Helsingin Tarmo
2. Joni Nyman                         Porin NMKY
3. Tom Heiskanen                    Turun Teräs
   Frank Nyman                        Kokkolan Veikot

67 kg
1. Keijo Pyykkö                        Oulun Tarmo
2. Hannu Varis                         Viipurin Nyrkkeilijät
3. Raul Helander                       Nivalan Urheilijat
   Jimmy Saarinen                     Helsingin Voimailijat

71 kg
1. Seppo Sivill                          Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Esa Hukkanen                       Lahden Kaleva
3. Rainer Tapio                         Rovaniemen Reipas
   Kari Vähämäki                       Vilppulan Nyrkkeilijät

75 kg
1. Pekka Laasanen                    Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Kai Helenius                          Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Jukka Järvinen                      Helsingin Nyrkkeilijät
   Ari Hieta                                Someron Voima

81 kg
1. Juha Hänninen                       Oulun Tarmo
2. Tapio Tuusa                          Tampereen Voimailuseura
3. Jari Markkanen                      Kuopion Nyrkkeilyseura
   Veijo Vuorio                           Tapanilan Erä

+ 81 kg
1. Risto Grönroos                       Riihimäen Kehä-Ketut
2. Pekka Ruokola                       Tampereen Voimailuseura
3. Tarmo Jormakka                    Helsingin Työväen Nyrkkeilijät   
   Dave Esposito                         Turun Teräs

SM-KILPAILUT 1984                                        

48 kg
1. Jari Halttu                              Kemin Into
2. Veli-Matti Välimäki                  Tapanilan Erä
3. Mika Laaksonen                      Hämeenlinnan Kisa

51 kg
1. Jukka Arola                            Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Timo Matilainen                       Keravan Nyrkkeilijät
3. Juha Lyytikäinen                      Imatran Nyrkkeilijät

54 kg
1. Jarmo Eskelinen                       Kajaanin Kuohu
2. Heikki Ruutu                             Helsingin Nyrkkeilijät
3. Timo Paakkunainen                   Oulun Tarmo
   Veli Koota                                 Venesjärven Leisku

57 kg
1. Jari Grönroos                            Tapanilan Erä
2. Jukka Mykkänen                       Oulun Tarmo
3. Markku Sarasto                        Riihimäen Kehä-Ketut
   Kari Hurri                                  Lahden Laaki

60 kg
1. Jan Nyholm                              Helsingin Nyrkkeilijät
2. Jose Tuominen                         Helsingin Nyrkkeilijät
3. Vesa Wiik                                Rovaniemen Reipas
   Mikko Rantala                           Porin NMKY

63,5 kg
1. Hannu Vuorinen                        Helsingin Tarmo
2. Jyrki Eskelinen                         Kajaanin Kuohu
3. Peter Bäck                               Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
   Veli-Matti Nopanen                     Rovaniemen Reipas

67 kg
1. Joni Nyman                              Porin NMKY
2. Keijo Pyykkö                            Oulun Tarmo
3. Pekka Toikkanen                      Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Arto Tasanen                            Heinolan Voimailijat

71 kg
1. Esa Hukkanen                          Lahden Kaleva
2. Reijo Sarka                             Tapanilan Erä
3. Timo Hukkanen                        Lahden Kaleva
   Harri Tuusa                              Tampereen Voimailuseura

75 kg
1. Markku Kärkkäinen                  Kotkan Voimailijat
2. Tapio Tuusa                            Tampereen Voimailuseura
3. Hannu Haapasalmi                   Seinäjoen Kehä-Jussit

81 kg
1. Juha Hänninen                        Oulun Tarmo
2. Kai Helenius                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

91 kg
1. Esa Kyllönen                          Kajaanin Kuohu
2. Jouni Kopola                          Nivalan Urheilijat

+ 91 kg
1. Ari Vähänen                           Hämeenlinnan Kisa
2. Jarmo Laimi                           Helsingin Voimailijat

SM-KILPAILUT 1985                                        

48 kg
1. Veli-Matti Välimäki                  Tampereen Voimailuseura
2. Jari Niemelä                           Rovaniemen Lappi
3. Mika Veteläinen                      Oulun Nyrkkeilyseura
   Kai Broman                             Kotkan Voimailijat

51 kg
1. Juha Lyytikäinen                     Imatran Nyrkkeilijät
2. Jukka Arola                            Otanmäen
3. Timo Matilainen                       Keravan Nyrkkeilijät
   Mika Laaksonen                       Hämeenlinnan Kisa

54 kg
1. Jarmo Eskelinen                      Kajaanin Kuohu
2. Kari Kolehmainen                    Valkeakosken Haka
3. Juhani Launomaa                     Hämeenlinnan Kisa
   Markku Kalliorinne                    Oulun Tarmo

57 kg
1. Jari Grönroos                           Tapanilan Erä
2. Jukka Mykkänen                       Oulun Tarmo
3. Ilkka Aalto                               Tampereen Voimailuseura
   Vesa Koskinen                          Kuusankosken Kisa

60 kg
1. Jan Nyholm                              Helsingin Nyrkkeilijät
2. Matti Toikkanen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Aki Sipilä                                 Tampereen Voimailuseura
   Mikko Rantala                           Porin NMKY

63,5 kg
1. Hannu Varis                             Viipurin Nyrkkeilijät
2. Jyrki Eskelinen                         Kajaanin Kuohu
3. Jari Arola                                 Otanmäen Työväen Urheilijat
   Veli-Matti Nopanen                     Rovaniemen Reipas

67 kg
1. Keijo Pyykkö                            Oulun Tarmo
2. Jukka Rouvinen                        Lapin Lukko
3. Rauno Mikkola                          Valkeakosken Haka
   Reijo Sarka                               Tapanilan Erä

71 kg
1. Esa Hukkanen                           Lahden Kaleva
2. Seppo Sivill                              Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Marko Salminen                        Tampereen Voimailuseura
   Jan-Peter Nordensved                Viipurin Nyrkkeilijät

75 kg
1. Pekka Laasanen                        Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Mika Koivula                             Keravan Nyrkkeilijät
3. Markku Kärkkäinen                   Kotkan Voimailijat
   Jarmo Ravalt                             Riihimäen Kehä-Ketut

81 kg
1. Kai Helenius                             Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Jukka Järvinen                         Helsingin Nyrkkeilijät
3. Petri Mäkelä                             Forssan Nyrkkeilijät
   Mika Anttila                               Tampereen Voimailuseura

91 kg
1. Esa Kyllönen                            Kajaanin Kuohu
2. Tapio Tuusa                             Tampereen Voimailuseura

+ 91 kg
1. Pekka Viippo                            Forssan Nyrkkeilijät
2. Jarmo Laimi                             Helsingin Voimailijat

SM-KILPAILUT 1986                                        

48 kg
1. Jyri Paakkunainen                    Oulun Tarmo
2. Mika Veteläinen                        Oulun Nyrkkeilyseura
3. Veli-Matti Välimäki                    Tampereen Voimailuseura

51 kg
1. Mika Laaksonen                        Hämeenlinnan Kisa
2. Jari Niemelä                             Rovaniemen Lappi
3. Mika Fors                                 Seinäjoen Kehä-Jussit

54 kg
1. Jukka Arola                              Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Ilkka Engelberg                        Rovaniemen Reipas
3. Juha Santala                             Parkanon Ponteva
   Timo Liukkonen                         Mikkelin Nyrkkeilijät

57 kg
1. Jarmo Eskelinen                        Kajaanin Kuohu
2. Vesa Koskinen                          Kuusankosken Kisa
3. Mika Setälä                              Rovaniemen Lappi
   Jyrki Peltola                              Ylivieskan Veto

                        

60 kg
1. Jan Nyholm                              Helsingin Nyrkkeilijät
2. Jukka Mykkänen                       Oulun Tarmo
3. Matti Toikkanen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Jari Arola                                  Otanmäen Työväen Urheilijat

63,5 kg
1. Vesa Wallden                           Lahden Laaki
2. Jyrki Eskelinen                         Kajaanin Kuohu
3. Ilkka Aalto                               Tampereen Voimailuseura
   Veli Niemelä                             Rovaniemen Lappi

67 kg
1. Joni Nyman                             Porin NMKY
2. Keijo Pyykkö                           Oulun Tarmo
3. Veli-Matti Nopanen                   Rovaniemen Reipas
   Raul Helander                          Tampereen Voimailuseura

71 kg
1. Marko Salminen                      Tampereen Voimailuseura
2. Arto Tasanen                          Heinolan Voimailijat
3. Harri Tuusa                            Tampereen Voimailuseura
   Urpo Koutonen                        Nivalan Urheilijat

75 kg
1. Esa Hukkanen                        Lahden Kaleva
2. Pekka Laasanen                     Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Risto Lindstedt                        Virkkalan Kiri
    Mika Koivula                           Keravan Nyrkkeilijät

81 kg
1. Kai Helenius                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Tero Ahonen                          Helsingin Jyry
3. Jukka Järvinen                       Helsingin Nyrkkeilijät
   Petri Mäkelä                           Forssan Nyrkkeilijät

91 kg
1. Jouni Kopola                          Nivalan Urheilijat
2. Esa Kyllönen                          Kajaanin Kuohu
3. Antti Salminen                        Helsingin Työväen Nyrkkeilijät

+ 91 kg
1. Pekka Viippo                          Forssan Nyrkkeilijät
2. Vesa-Petri Koskinen                Tampereen Voimailuseura
3. Juha Lintula                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1987                                        

48 kg
1. Jyrki Vierelä                            Lapin Lukko
2. Tommi Kärkkäinen                   Tampereen Voimailuseura
3. Jari Niemelä                            Rovaniemen Lappi

51 kg
1. Mika Laaksonen                        Hämeenlinnan Kisa
2. Marko Hakkarainen                   Kuopion Nyrkkeilyseura

54 kg
1. Jukka Arola                              Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Veli-Matti Välimäki                    Tampereen Voimailuseura
3. Mika Fors                                 Seinäjoen Kehä-Jussit
   Timo Matilainen                         Keravan Nyrkkeilijät

57 kg
1. Jarmo Eskelinen                       Kajaanin Kuohu
2. Jyrki Peltola                             Ylivieskan Veto
3. Jari Grönroos                           Tapanilan Erä
   Pertti Ihajärvi                           Riihimäen Kehä-Ketut

60 kg
1. Matti Toikkanen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Vesa Koskinen                         Kuusankosken Kisa
3. Markku Kalliorinne                    Oulun Tarmo
   Jari Arola                                  Otanmäen Työväen Urheilijat

63,5 kg
1. Juha Alatalo                             Oulun Tarmo
2. Reijo Sarka                              Helsingin Atleettiklubi
3. Veli-Matti Nopanen                    Rovaniemen Reipas
   Jukka Heikkinen                        Lapin Lukko

67 kg
1. Vesa Wallden                           Lahden Laaki
2. Joni Nyman                              Porin NMKY
3. Pauli Jyrkkänen                        Turun Teräs
   Ilkka Aalto                                Tampereen Voimailuseura

71 kg
1. Marko Salminen                        Tampereen Voimailuseura
2. Ismo Laasanen                         Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Jyrki Kymäläinen                      Kuopion Riento
   Jyrki Lehikoinen                        Viipurin Nyrkkeilijät

75 kg
1. Esa Hukkanen                          Lahden Kaleva
2. Harri Tuusa                              Tampereen Voimailuseura
3. Hannu Haapasalmi                    Seinäjoen Kehä-Jussit
   Vesa Vuorinen                          Helsingin Tarmo

81 kg
1. Kai Helenius                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Petri Mäkelä                            Forssan Nyrkkeilijät
3. Mika Koivula                           Keravan Nyrkkeilijät

91 kg
1. Esa Kyllönen                           Kajaanin Kuohu
2. Jukka Järvinen                        Helsingin Atleettiklubi
3. Jari Markkanen                        Kuopion Nyrkkeilyseura
   Antti Salminen                          Turun Teräs

+ 91 kg
1. Pekka Viippo                           Forssan Nyrkkeilijät
2. Jouni Kopola                           Nivalan Urheilijat

SM-KILPAILUT 1988                                        

48 kg                                       
1. Tommi Kärkkäinen                  Tampereen Voimailuseura
2. Petteri Rissanen                      Tampereen Voimailuseura

51 kg                                       
1. Jyrki Vierelä                           Lapin Lukko
2. Reijo Vuorinen                        Helsingin Tarmo
3. Timo Liukkonen                      Mikkelin Nyrkkeilijät

54 kg                                       
1. Jukka Arola                            Otanmäen Työväen Urheilijat
2. Mika Fors                               Seinäjoen Kehä-Jussit
3. Jari Närvänen                         Kemin Into
   Leif Stenius                             Oulun Kehä-Pojat

57 kg                                       
1. Jarmo Eskelinen                      Kajaanin Kuohu
2. Janne Kanninen                       Oulun Tarmo
3. Mika Tossavainen                    Kuopion Nyrkkeilyseura
   Jari Lahtinen                            Heinolan Voimailijat

60 kg                                       
1. Matti Toikkanen                       Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
2. Mika Setälä                             Rovaniemen Lappi
3. Jari Niemelä                            Helsingin Atleettiklubi
   Jyrki Peltola                             Ylivieskan Veto

63,5 kg                                    
1. Markku Kalliorinne                   Oulun Tarmo
2. Jyrki Eskelinen                        Kajaanin Kuohu
3. Reijo Sarka                             Helsingin Atleettiklubi
   Jari Arola                                 Otanmäen Työväen Urheilijat

67 kg                                       
1. Joni Nyman                             Tapanilan Erä
2. Vesa Wallden                           Lahden Laaki
3. Keijo Pyykkö                           Oulun Tarmo
   Juha Alatalo                             Oulun Tarmo

71 kg                                       
1. Marko Salminen                       Tampereen Voimailuseura
2. Jyrki Ekman                             Kemin Into
3. Jyrki Kymäläinen                      Kuopion Riento
   Urpo Koutonen                          Nivalan Urheilijat

75 kg                                       
1. Esa Hukkanen                          Lahden Kaleva
2. Mika Koivula                            Keravan Nyrkkeilijät
3. Viktor Helling                           Espoon Luolakarhut
   Jan-Peter Nordensved               Espoon Luolakarhut

81 kg                                       
1. Petri Mäkelä                            Forssan Nyrkkeilijät
2. Rauno Mikkola                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Tero Ahonen                           Helsingin Jyry
   Henry Forss                             Kuopion Nyrkkeilyseura

91 kg                                       
1. Jukka Järvinen                        Helsingin Atleettiklubi
2. Esa Kyllönen                           Kajaanin Kuohu
3. Jarmo Kuutsa                          Kuopion Riento

+ 91 kg                                    
1. Pekka Viippo                           Forssan Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 1989                                        

48 kg                                       
1. Petteri Rissanen                       Tampereen Voimailuseura

51 kg                                       
1. Jari Halttu                                Kemin Into

54 kg                                       
1. Jyrki Vierelä                            Lapin Lukko
2. Heikki Ruutu                            Helsingin Nyrkkeilijät
3. Jari Närvänen                          Kemin Into
   Mika Fors                                 Seinäjoen Kehä-Jussit

57 kg                                       
1. Janne Kanninen                       Oulun Tarmo
2. Marko Nieminen                       Porin NMKY
3. Keijo Kaunisto                         Vilppulan Nyrkkeilijät 
   Jari Johansson                         Helsingin Atleettiklubi

60 kg                                       
1. Vesa Koskinen                        Kuusankosken Kisa
2. Matti Toikkanen                       Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Veli-Pekka Mäki                       Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

63,5 kg                                    
1. Jyrki Eskelinen                        Kajaanin Kuohu
2. Joni Johansson                        Tampereen Voimailuseura
3. Juhani Vainio                          Turun Urheiluliitto
   Mika Raudasoja                       Lautiosaaren Haka

67 kg                                       
1. Ilari Kapanen                          Lievestuoreen Toive
2. Kai Kauramäki                        Harjavallan Haka
3. Kimmo Schaaf                        Viipurin Nyrkkeilijät
   Juha Alatalo                             Oulun Tarmo

71 kg                                       
1. Marko Salminen                       Tampereen Voimailuseura
2. Kalevi Koski                             Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Jukka Mikkola                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
   Allan Grönfors                          Porin NMKY

75 kg                                       
1. Petri Mäkelä                            Forssan Nyrkkeilijät
2. Jyrki Ekman                            Kemin Into
3. Mika Jussila                             Forssan Nyrkkeilijät
   Vesa Vuorinen                          Helsingin Tarmo

81 kg                                       
1. Kai Helenius                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Jarmo Kuutsa                          Kuopion Riento

91 kg                                       
1. Jari Markkanen                        Kuopion Nyrkkeilyseura

+ 91 kg                                     
1. Pekka Viippo                           Forssan Nyrkkeilijät
2. Antti Salminen                        Helsingin Voimailijat
3. Kai Niemelä                            Viipurin Nyrkkeilijät
   Esa Kyllönen                           Kajaanin Kuohu

SM-KILPAILUT 1990                                        

48 kg                                       
1. Petteri Rissanen                      Tampereen Voimailuseura
2. Jani Nousiainen                       Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Toni Turunen                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

51 kg                                       
1. Jyri Paakkunainen                   Oulun Tarmo
2. Tommi Kärkkäinen                  Tampereen Voimailuseura
3. Jari Närvänen                         Kemin Into
   Markku Nurmi                          Heinolan Voimailijat

54 kg                                       
1. Jyrki Vierelä                            Porin NMKY
2. Reijo Vuorinen                         Helsingin Tarmo
3. Teemu Kaski                           Lahden Kaleva
   Mika Fors                                 Tampereen Voimailuseura

57 kg                                       
1. Marko Nieminen                       Porin NMKY
2. Janne Kanninen                       Oulun Tarmo
3. Janne Leino                             Porin Pyrintö
   Jari Johansson                          Helsingin Atleettiklubi

60 kg                                       
1. Vesa Koskinen                         Kuusankosken Kisa
2. Juha Temonen                         Porin Pyrintö
3. Vesa-Matti Maunu                     Turun Teräs
   Jarno Leppiaho                         Rovaniemen Reipas

63,5 kg                                    
1. Jyri Kjäll                                 Porin NMKY
2. Jyrki Eskelinen                        Kajaanin Kuohu
3. Jukka Heikkinen                      Lapin Lukko
   Juhani Vainio                           Turun Urheiluliitto

67 kg                                       
1. Mika Raudasoja                       Lautiosaaren Haka
2. Kai Kauramäki                        Porin NMKY
3. Kalevi Koski                            Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
   Jukka Veijanen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

71 kg                                       
1. Urpo Koutonen                        Tampereen Voimailuseura
2. Joni Johansson                        Tampereen Voimailuseura
3. Ilari Kapanen                          Lievestuoreen Toive
   Allan Grönfors                         Porin NMKY

75 kg                                       
1. Jyrki Ekman                           Kemin Into
2. Vesa Vuorinen                        Helsingin Tarmo
3. Mika Tikkanen                        Porin Pyrintö
   Arto Salo                                Rauman Työväen Urheilijat

81 kg                                       
1. Kai Helenius                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Viktor Helling                          Espoon Luolakarhut
3. Hannu Haapasalmi                   Seinäjoen Kehä-Jussit

91 kg                                       
1. Kai Brännkärr                         Lautiosaaren Haka
2. Jukka Järvinen                        Helsingin Atleettiklubi
3. Jari Markkanen                       Kuopion Nyrkkeilyseura
   Jarmo Kuutsa                          Kuopion Riento

+ 91 kg                                    
1. Pekka Viippo                           Forssan Nyrkkeilijät
2. Antti Salminen                        Helsingin Voimailijat

SM-KILPAILUT 1991                                        

48 kg                                       
1. Petteri Rissanen                      Tampereen Voimailuseura
2. Ari Alanenpää                         Oulun Tarmo
3. Toni Turunen                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

51 kg                                       
1. Jyri Paakkunainen                   Oulun Tarmo
2. Jani Nousiainen                       Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Tommi Kärkkäinen                  Tampereen Voimailuseura

54 kg                                       
1. Teemu Kaski                          Lahden Kaleva
2. Mika Fors                               Tampereen Voimailuseura
3. Herkko Taavettila                   Rovaniemen Reipas
   Sami Nyyssönen                     Oulun Tarmo

57 kg                                       
1. Reijo Vuorinen                       Helsingin Tarmo
2. Mika Tossavainen                   Kuopion Nyrkkeilyseura
3. Kai-Erik Kandelin                    Seinäjoen Sisu
   Janne Leino                            Porin Pyrintö

60 kg                                       
1. Marko Nieminen                     Porin NMKY
2. Juha Temonen                       Porin Pyrintö
3. Veli-Pekka Mäki                     Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
   Anssi Peräjoki                        Kotkan Voimailijat

63,5 kg                                    
1. Jyri Kjäll                               Porin NMKY
2. Jyrki Eskelinen                      Kajaanin Kuohu
3. Vesa-Matti Maunu                  Turun Teräs
   Jarmo Malinen                        Kuopion Nyrkkeilyseura

67 kg                                       
1. Kai Kauramäki                       Porin NMKY
2. Markku Kalliorinne                  Oulun Tarmo
3. Petri Männikkö                        Rovaniemen Reipas
   Jukka Veijanen                        Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

71 kg                                       
1. Harri Hosio                             Mikkelin Nyrkkeilijät
2. Kalevi Koski                           Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Juha Turkka                           Helsingin Tarmo
   Kimmo Korpi-Seppälä              Someron Voima

75 kg                                       
1. Marko Salminen                      Tampereen Voimailuseura
2. Janne Uusitalo                        Tampereen Nyrkkeilijät
3. Johan Löfgren                         Turun Teräs
   Arto Salo                                Rauman Työväen Urheilijat

81 kg                                       
1. Mika Koivula                           Keravan Nyrkkeilijät
2. Kai Brännkärr                         Kemin Into
3. Mika Andersson                       Helsingin Atleettiklubi
   Jukka Mikkola                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

91 kg                                       
1. Pertti Palinperä                        Tampereen Voimailuseura
2. Pekka Toikka                          Kotkan Voimailijat
3. Dave Esposito                         Turun Teräs

+ 91 kg                                    
1. Mika Kihlström                        Helsingin Atleettiklubi
2. Jarmo Kuutsa                         Kuopion Riento

SM-KILPAILUT 1992                                        

48 kg                                       
1. Mikko Mantere                        Turun Weikot
2. Max Hupli                               Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Esa Väyrynen                         Kajaanin Kuohu

51 kg                                       
1. Toni Turunen                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Tomi Nousiainen                     Mikkelin Nyrkkeilijät

54 kg                                       
1. Jyri Paakkunainen                   Oulun Tarmo
2. Teemu Kaski                           Lahden Kaleva
3. Herkko Taavettila                    Rovaniemen Reipas
   Jan Luukkonen                         Jämsän Kehä-Pojat

57 kg                                       
1. Mika Tossavainen                    Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Reijo Vuorinen                        Helsingin Tarmo
3. Mika Moilanen                         Kemin Into
   Kai-Erik Kandelin                     Seinäjoen Sisu

60 kg                                       
1. Vesa Koskinen                        Kuusankosken Kisa
2. Sami Heinänen                        Tapanilan Erä
3. Jari Johansson                        Helsingin Atleettiklubi
   Arto Kettula                             Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

63,5 kg                                    
1. Jyri Kjäll                                 Porin NMKY
2. Jukka Heikkinen                      Tampereen Voimailuseura
3. Juha Temonen                        Porin NMKY
   Jarmo Malinen                         Kuopion Nyrkkeilyseura

67 kg                                       
1. Petri Männikkö                        Rovaniemen Reipas
2. Marko Oljakka                        Kemin Into
3. Pauli Jyrkkänen                      Turun Teräs
   Anssi Peräjoki                         Kotkan Voimailijat

71 kg                                       
1. Harri Hosio                             Mikkelin Nyrkkeilijät
2. Ilari Kapanen                          Lievestuoreen Toive
3. Markku Kalliorinne                   Oulun Tarmo
   Kimmo Korpi-Seppälä               Someron Voima

75 kg                                       
1. Ville Punto                               Jyväskylän Nyrkkeilijät
2. Juha Turkka                            Helsingin Tarmo
3. Vesa Vuorinen                         Helsingin Tarmo
   Janne Uusitalo                          Tampereen Nyrkkeilijät

81 kg                                       
1. Mika Jussila                             Forssan Nyrkkeilijät
2. Mika Andersson                       Helsingin Atleettiklubi
3. Hannu Haapasalmi                   Seinäjoen Kehä-Jussit
   Arto Järvinen                           Tampereen Nyrkkeilijät

91 kg                                       
1. Kai Brännkärr                         Kemin Into

+ 91 kg                                    
1. Mika Kihlström                        Helsingin Atleettiklubi
2. Juha Saurama                        Keravan Nyrkkeilijät
3. Jarmo Kuutsa                         Kuopion Riento

SM-KILPAILUT 1993                                        

48 kg                                       
1. Mikko Mantere                        Turun Weikot
2. Joni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

51 kg                                       
1. Tommi Kärkkäinen                  Tampereen Voimailuseura
2. Jari Niemelä                            Rovaniemen Lappi
3. Jani Nousiainen                       Mikkelin Nyrkkeilijät
   Juha Ruokola                           Tampereen Voimailuseura

54 kg                                       
1. Teemu Kaski                           Lahden Kaleva
2. Toni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Manu Manninen                        Kajaanin Kuohu
   Mika Fors                                 Seinäjoen Kehä-Jussit

57 kg                                       
1. Kai-Erik Kandelin                     Seinäjoen Sisu
2. Marko Jurvanen                       Tampereen Voimailuseura
3. Keijo Kaunisto                         Vilppulan Nyrkkeilijät
   Janne Leino                             Porin NMKY

60 kg                                       
1. Reijo Vuorinen                        Helsingin Tarmo
2. Mika Tossavainen                    Kuopion Nyrkkeilyseura
3. Marko Nieminen                      Porin NMKY
   Jarno Leppiaho                        Rovaniemen Reipas

63,5 kg                                    
1. Jyri Kjäll                                Porin NMKY
2. Marko Kononen                      Porin Pyrintö
3. Teemu Parkkila                      Reisjärven Voima
   Jarmo Leinonen                       Kajaanin Kuohu

67 kg                                       
1. Sami Elovaara                        Oulun Kehä-Pojat
2. Jukka Heikkinen                      Tampereen Voimailuseura
3. Kai Kauramäki                        Porin NMKY
   Raimo Niemelä                        Virkkalan Kiri

71 kg                                       
1. Anssi Peräjoki                        Kotkan Voimailijat
2. Joni Johansson                        Tampereen Voimailuseura
3. Janne Mustonen                      Turun Urheiluliitto
   Petri Männikkö                        Rovaniemen Reipas

75 kg                                       
1. Jyrki Ekman                           Kemin Into
2. Toni Saarinen                        Helsingin Työväen Nyrkkeilijät
3. Harri Hakulinen                      Viipurin Nyrkkeilijät
   Kai Mustonen                          Turun Urheiluliitto

81 kg                                       
1. Petri Mäkelä                           Forssan Nyrkkeilijät
2. Jere Tontti                             Viipurin Nyrkkeilijät
3. Mika Andersson                      Helsingin Atleettiklubi
   Kai Brännkärr                         Kemin Into

91 kg                                       
1. Ari-Veli Kaniin                        Kemin Into
2. Juha Saurama                        Järvenpään Kick Boxing Club

+ 91 kg                                    
1. Mika Kihlström                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Vesa Rajala                            Lapin Lukko

SM-KILPAILUT 5-7.2.1994 Helsinki          

48 kg                                       
1. Joni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Mikko Mantere                        Turun Weikot
3. Raine Lehtonen                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

51 kg                                       
1. Tommi Kärkkäinen                  Tampereen Voimailuseura
2. Joni Järvinen                          Turun Weikot

54 kg                                       
1. Mika Fors                               Seinäjoen Kehä-Jussit
2. Tommy Heiniemi                     Oulun Kehä-Pojat
3. Sebastian Kemiläinen              Tapanilan Erä
   Tommi Kälve                           Lautiosaaren Haka

57 kg                                       
1. Kai-Erik Kandelin                     Seinäjoen Sisu
2. Juha Ruokola                          Tampereen Voimailuseura
3. Toni Turunen                          Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
   Janne Leino                             Porin NMKY

60 kg                                       
1. Mika Tossavainen                    Kuopion Nyrkkeilyseura
2. Marko Jurvanen                       Tampereen Voimailuseura
3. Mauri Teräs                             Ylivieskan Veto
   Juha Seppänen                         Järvenpään Kick Boxing Club

63,5 kg                                    
1. Marko Nieminen                       Porin NMKY
2. Jarno Leppiaho                        Rovaniemen Reipas
3. Sami Selesmaa                        Porin NMKY
   Petri Nikkinen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

67 kg                                       
1. Jyri Kjäll                                  Porin NMKY
2. Sami Elovaara                         Oulun Kehä-Pojat
3. Teemu Parkkila                        Reisjärven Voima
   Jarno Mustonen                        Rovaniemen Reipas

71 kg                                       
1. Anssi Peräjoki                         Kotkan Voimailijat
2. Kai Kauramäki                         Porin NMKY
3. Ari Tikkanen                            Ylä-Tikkurilan Kipinä
   Ulf Eklund                                Vaasan Nyrkkeilyklubi

75 kg                                       
1. Jyrki Kymäläinen                     Kuopion Riento
2. Juha Turkka                            Helsingin Tarmo
3. Marco Lilja                              Stadi Boxing
   Joni Johansson                         Tampereen Voimailuseura

81 kg                                       
1. Jyrki Ekman                            Kemin Into
2. Harri Hakulinen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Mika Andersson                       Helsingin Atleettiklubi
   Petri Hirvasniemi                      Oulun Tarmo

91 kg                                       
1. Kai Brännkärr                         Kemin Into
2. Jaakko Lunden                        TN-Boxing
3. Reini Hietala                           Seinäjoen Kehä-Jussit

+91 kg                                     
1. Mika Kihlström                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Marko Valtanen                       Tampereen Voimailuseura

NAISTEN SM-KILPAILUT 04.-05.03.1995 TAMPERE

51 kg
1. Maarit Teuronen                      Tampereen Voimailuseura
2. Marjut Lyytikäinen                   Kuopion Riento

54 kg
1. Päivi Heiskanen                       Ringside Club
2. Sanna Kuntsi                           Tampereen Nyrkkkeilijät
3. Kaisa Soininen                         Tapanilan Erä

57 kg
1. Stiina Nurmikoski                     Tapanilan Erä
2. Lea Houtsonen                         Kuopion Riento
3. Marjut Repo                             Tampaereen Voimailuseura
    Marvi Airikka                           Tampereen Nyrkkeilijät

60 kg
1. Teija Ojakangas                        Kuopion Riento
2. Anne Tolmunen                         Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Mirella Gestranius                      Mikkelin Nyrkkeilijät
    Kirsi Nieminen                           Turun Urheiluliitto

63,5 kg
1. Erika Grönroos                          Tampereen Voimailuseura
2. Satu Aaltonen                            Tapanilan Erä
3. Annika Välimäki                         Kokkolan Veikot
    Anne Nyman                             Tapanilan Erä

67 kg
1. Anna-Leena Riekkola                 Hämeenlinnan Kisa
2. Kaija Hämäläinen                      Kotkan Voimailijat
3. Pia Seppo                                 Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
    Pia Säteri                                 Tampereen Kick-Boxing

TAITONYRKKEILY

1. Kati Hoberg                              Turun Urheiluliitto
2. Päivi Stadig                              Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Tiina Lindholm                          Turun Urheiluliitto
    Päivi Heiskanen                        Ringside Club

TAITONYRKKEILYN JOUKKUEKILPAILU

1. Turun Urheiluliitto
2. Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Tampereen Voimailuseura
    Hämeenlinnan Kisa

TAITONYRKKEILYN RYHMÄKILPAILU

1. Kouvolan Nyrkkeilijät
2. Turun Urheiluliitto
3. Tampereen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 4-6.2.1995 Helsinki          

48 kg                                       
1. Mikko Mantere                        Turun Weikot
2. Raine Lehtonen                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Jani Sivonen                           Veikkola Boxing Club

51 kg                                       
1. Joni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Jari Savenius                          Ylä-Tikkurilan Kipinä

54 kg                                       
1. Mika Fors                               Seinäjoen Kehä-Jussit
2. Joni Järvinen                          Turun Weikot
3. Jani Nousiainen                       Mikkelin Nyrkkeilijät
   Tommy Heiniemi                      Oulun Tarmo

57 kg                                       
1. Kai-Erik Kandelin                     Seinäjoen Kehä-Jussit
2. Jari Johansson                        Helsingin Atleettiklubi
3. Janne Leino                            Porin NMKY
   Tommi Kälve                           Lautiosaaren Haka

60 kg                                       
1. Reijo Vuorinen                        Helsingin Tarmo
2. Mika Tossavainen                    Kuopion Boxing Club
3. Mauri Teräs                            Ylivieskan Veto
   Petri Palomäki                         Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

63,5 kg                                    
1. Marko Jurvanen                      Tampereen Voimailuseura
2. Ari Selesmaa                          Porin NMKY
3. Mika Pietilä                             Turun Urheiluliitto
   Riku Savikko                           Porvoon Nyrkkeilyseura

67 kg                                       
1. Kai Kauramäki                        Porin NMKY
2. Sami Sipilä                             Ylä-Tikkurilan Kipinä
3. Jarno Mustonen                       Rovaniemen Reipas
   Sami Elovaara                         Oulun Kehä-Pojat

71 kg                                       
1. Anssi Peräjoki                         Kotkan Voimailijat
2. Kimmo Korpi-Seppälä              Someron Voima
3. Ari Tikkanen                           Ylä-Tikkurilan Kipinä
   Ari Korhonen                           Tampereen Voimailuseura

75 kg                                       
1. Jyrki Kymäläinen                     Kuopion Riento
2. Harri Hakulinen                        Viipurin Nyrkkeilijät
3. Seppo Purhonen                      Viipurin Nyrkkeilijät
   Mikko Pötsönen                        Lahden Kaleva

81 kg                                       
1. Toni Saarinen                          TN Boxing, Helsinki
2. Mika Andersson                       Helsingin Tarmo
3. Mika Hilden                             Tampereen Voimailusdeura
   Ari Hohkuri                              Kankaanpään Seudun Leisku

91 kg                                       
1. Marko Valtanen                       Tampereen Voimailuseura
2. Jaakko Lunden                        TN Boxing, Helsinki
3. Arto Järvinen                          Tampereen Nyrkkeilijät
   Reini Hietala                            Seinäjoen Kehä-Jussit

+ 91 kg                                    
1. Kai Brännkärr                         Kemin Into

NAISTEN SM-KILPAILUT 20-21.04.1996 TAMPERE

45 kg
1. Maija Wartiainen                     Kouvolan Nyrkkeilijät
2. Heidi Högman                         Tampereen Voimailuseura

48 kg
1. Johanna Muje                         Stadi Boxing
2. Maria Lehtonen                       Riihimäen Kehä-Ketut
3. Katariina Pasuri                      Vilppulan Nyrkkeilijät

51 kg
1. Riikka Lehtonen                      Riihimäem Kehä-Ketut
2. Maija Koivisto                         Forssan Nyrkkeilijät
3. Tuulikki Aalto                         Espoon Luolakarhut
    Miia Salomäki                        Tampereen Voimailuseura

54 kg
1. Sara Nisula                            Stadi Boxing
2. Lea Houtsonen                       Kuopion Riento
3. Paula Katainen                       Valkeakosken Haka

57 kg
1. Päivi Heiskanen                     Rinside Club
2. Kati Arikoski                         Kuopion Riento
3. Marju Repo                           Tampereen Voimailuseura
    Marika Ala-Pöntiö                  Kokkolan Veikot

60 kg
1. Teija Ojakangas                    Kuopion Riento
2. Johanna Heinilä                     Forssan Nyrkkeilijät
3. Satu Kiviranta                       Helsingin Nyrkkeilyseura
    Taru Kirkkomäki                   Tampereen Voimailuseura

63,5 kg
1. Jaana Mikkonen                    Oulun Nyrkkeilyseura
2. Tuula Vesala                         Riihimäen Kehä-Ketut
3. Kati Timperi                          Kouvolan Nyrkkeilijät
    Elina Wilenius                       Tampereen Voimailuseura

67 kg
1. Anna-Leena Riekkola             Hämeenlinnan Kisa
2. Satu Aaltonen                       Helsingin Atleettiklubi
3. Soili Puranen                        Kuopion Riento
    Elena Kaskiaro                     Stadi Boxing

71 kg
1. Maaret Kinnunen                   Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

+75 kg
1. Regina Rauhala                     Vaasan Työväen Nyrkkeilijät

Taitonyrkkeily

Henkilökohtainen
1. Johanna Muje                       Stadi Boxing
2. Tiina Lindholm                      Turun Urheiluliitto
3. Päivi Stadig                          Kouvolan Nyrkkeilijät

Joukkue
1. Kouvolan Nyrkkeilijät
2. Turun Urheiluliitto
3. Lauritsaln Teräs

Näytösryhmät
1. Kouvolan Nyrkkeilijät
2. Turun Urheiluliitto

SM-KILPAILUT 10-12.2.1996 Helsinki          

48 kg                                       
1. Raine Lehtonen                       Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

51. kg                                      
1. Joni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Tomi Silvennoinen                   Riihimäen Kehä-Ketut
3. Jani Sivonen                           Veikkola Boxing Club
   Rauli Tsutsunen                       Jämsän Kisailijat

54 kg                                       
1. Joni Järvinen                          Turun Weikot
2. Jarkko Pohjonen                     Oulun Tarmo
3. Jani Nousiainen                       Porin NMKY
   Juha Ylönen                            Riihimäen Kehä-Ketut

57 kg                                       
1. Kai-Erik Kandelin                    Seinäjoen Kehä-Jussit
2. Janne Leino                            Porin NMKY
3. Juuso Smolsky                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
   Tommy Heiniemi                      Oulun Tarmo

60 kg                                       
1. Tommi Kälve                          Lautiosaaren Haka
2. Mika Fors                               Seinäjoen Kehä-Jussit
3. Kari Lammia                           Hämeenlinnan Kisa
   Toni Turunen                           Kirkkonummen Nyrkkeilykerho

63,5 kg                                    

1. Marko Nieminen                      Porin NMKY
2. Mika Tossavainen                    Kuopion Boxing Club
3. Urpo Tapio                              Oulun Nyrkkeilyseura
   Petri Palomäki                         Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

67 kg                                       
1. Amin Asikainen                       Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Sami Sipilä                             Ylä-Tikkurilan Kipinä
3. Juha Ruokola                          Tampereen Voimailuseura
   Kai Kauramäki                         Porin NMKY

71 kg                                       
1. Jani Rauhala                           Lahden Kaleva
2. Anssi Peräjoki                         Kotkan Voimailijat
3. Asko Haapaniemi                    Kokkolan Veikot
   Sami Selesmaa                        Porin NMKY

75 kg                                       
1. Mikko Meriharju                       Turun Teräs
2. Petri Männikkö                        Rovaniemen Reipas
3. Arto Salo                                Rauman Työväen Nyrkkeilijät
   Petri Valikainen                        Lautiosaaren Haka

81 kg                                       
1. Petri Hirvasniemi                     Oulun Tarmo
2. Mika Andersson                       Helsingin Tarmo
3. Jarkko Thusberg                      Viipurin Nyrkkeilijät
   Mika Penttinen                          Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

91 kg                                       
1. Marko Valtanen                        Tampereen Voimailuseura
2. Tommi Parkkila                        Reisjärven Voima
3. Jaakko Lunden                         TN Boxing, Helsinki

+ 91 kg                                    
1. Kai Brännkärr                          Kemin Into
2. Tero Soikkeli                           Tampereen Voimailuseura

NAISTEN SM-KILPAILUT 19.-20.04.1997 TAMPERE

45 kg
1. Kaisa Sulonen                          Valkeakosken Haka
2. Maija Wartiainen                       Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Katariina Pasuri                        Vilppulan Nyrkkeilijät
    Ulla-Maija Komminaho              Seinäjoen Kehäjussit

48 kg
1. Johanna Muje                           Stadi Boxing
2. Karoliina Lehtonen                    Tamperen Voimailuseura
3. Maria Lehtonen                         Riihimäen Kehä-Ketut

51 kg
1. Riikka Lehtonen                        Riihimäen Kehä-Ketut
2. Maija Koivisto                           Forssan Nyrkkeilijät

54 kg
1. Maarit Teuronen                       Tampereen Voimailuseura
2. Lea Houtsonen                         Kuopion Riento
3. Paula Katainen                         Valkeakosken Haka
    Camilla Munsterhjelm               Stadi Boxing

57 kg
1. Sara Nisula                              Stadi Boxing
2. Outi Lappalainen                       Kajaanin Kuohu
3. Minna Puurula                          Helsingin Urheiluseura
    Tiina Väänänen                        Helsingin Urheiluseura

60 kg
1. Teija Ojakangas                       Kuopion Riento
2. Johanna Heinilä                        Forssan Nyrkkeilijät
3. Eeva Tonteri                            Oulun Kehäkerho
    Marju Repo                              Tampereen Voimailuseura

63,5 kg
1. Tiina Parkkila                           Reisjärven Voima
2. Jaana Mikkonen                       Oulun Kehäkerho
3. Elena Kaskiaro                         Stadi Boxing
    Kirsi Blom                               Helsingin Urheiluseura

67 kg
1. Maarit Muuri                            Helsingin Urheiluseura

71 kg
1. Johanna Parkkonen                 Kuopion Riento

Taitonyrkkeily

Henkilökohtainen
1. Johanna Muje                          Stadi Boxing
2. Päivi Stadig                             Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Anna-Kaisa Heinämäki             Tampereen Voimailuseura

Joukkue
1. Kouvolan Nyrkkeiljät

Näytösryhmät
1. Kouvolan Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 8.-10.3.1997 HELSINKI        

51 kg                                       
1. Raine Lehtonen                        Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Jani Sivonen                            Veikkola Boxing Club
3. Timo Tavi                                Lauritsalan Teräs
   Rauli Tsutsunen                        Jämsän Kisailijat

54 kg                                       
1. Jouni Hämäläinen                     Lauritsalan Teräs
2. Jani Nousiainen                        Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Ari Lehtimäki                           Savate Club/Helsinki
   Juha Ylönen                              Riihimäen Kehä-Ketut

57 kg                                       
1. Kai-Erik Kandelin                      Seinäjoen Kehä-Jussit
2. Joni Järvinen                            Turun Weikot
3. Markus Kopponen                     Jämsän Kisailijat
    Manu Manninen                        Kajaanin Kuohu

60 kg                                       
1. Reijo Vuorinen                         Helsingin Tarmo
2. Jouni Hartman                          Lahden Kaleva
3. Jani Gustafsson                        Turun Teräs
    Vesa Painilainen                       Lahden Laaki

63,5 kg                                    
1. Jarno Leppiaho                         Rovaniemen Reipas
2. Marko Jurvanen                        Tampereen Voimailuseura
3. Jaani Meriluoto                         Rauman Työväen Urheilijat
   Mika Tossavainen                      Kuopion Boxing Club

67 kg                                       
1. Riku Lumberg                           Lauritsalan Teräs
2. Amin Asikainen                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
3. Mika Saartila                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
    Juha Ruokola                           Tampereen Voimailuseura

71 kg                                       
1. Jani Rauhala                            Lahden Kaleva
2. Petri Männikkö                         Rovaniemen Reipas
3. Mika Järvi                                Viipurin Nyrkkeilijät
   Janne Immonen                        Varkauden Kick Boxing

75 kg                                       
1. Sami Selesmaa                        Porin NMKY
2. Janne Reimaluoto                     Lahden Laaki
3. Petri Valikainen                        Lautiosaaren Haka
   Jarno Mustonen                        Rovaniemen Reipas

81 kg                                       
1. Petri Hirvasniemi                      Oulun Tarmo
2. Ari Korhonen                            Tampereen Voimailuseura
3. Mika Andersson                        Helsingin Tarmo
   Arto Salo                                  Rauman Työväen Urheilijat

91 kg                                       
1. Ilkka Timonen                          Rovaniemen Reipas
2. Joonas Fraktman                      Viipurin Nyrkkeilijät
3. Tommi Parkkila                        Reisjärven Voima
   Jaakko Lunden                          TN-Boxing

+91 kg                                     
1. Kai Brännkärr                           Kemin Into
2. Tero Soikkeli                            Tampereen Voimailuseura

18.-19.04.1998 NAISTEN SM-KILPAILUT TAMPERE

45 kg
1. Ulla-Maija Komminaho               Seinäjoen Kehäjussit
2. Maija Wartiainen                       Kouvolan Nyrkkeilijät

51 kg
1. Johanna Muje                           Stadi Boxing
2. Terhi Vira                                Turun Urheiluliitto
3. Marjukka Mörsky                      Boxing Gym Lahti
    Maija Koivisto                          Forssan Nyrkkeilijät

54 kg
1. Maarit Teuronen                       Tampereen Voimailuseura
2. Lea Houtsonen                         Kuopion Riento
3. Camilla Munsterhjelm               Stadi Boxing
    Outi Lappalainen                      Kajaanin Kuohu

57 kg
1. Heidi Huotari                            Viipurin Nyrkkeilijät
2. Johanna Verho                         Helsingin Tarmo
3. Heidi Niittumäki                        Porin NMKY
    Elina Saari                              Tampereen Voimailuseura

60 kg
1. Johanna Heinilä                       Forssan Nyrkkeilijät
2. Satu Kiviranta                         Helsingin Nyrkkeilyseura
3. Tarja Tervo                            Kajaanin Kuohu
    Eva Wahlström                       Loviisa Boxing

63,5 kg
1. Jaana Mikkonen                      Oulun Kehäkerho
2. Susan Blomberg                     Vaasan Työväen Nyrkkeilijät
3. Kirsi Blom                              Helsingin Urheiluseura

67 kg
1. Anna-Leena Riekkola              Hämeenlinnan Kisa
2. Tiina Parkkila                         Reisjärven Voima
3. Katariina Feodoroff                 Helsingin Urheiluseura
    Maarika Kinnunen                  Tampereen Nyrkkeilijät

71 kg
1. Jutta Kortman                       Turun Urheiluliitto
2. Johanna Parkkonen               Kuopion Riento
3. Tarja Laakkonen                   Helsingin Urheiluseura
    Tiina Antas                           Loviisa Boxing

+75 kg
1. Piritta Kallio                          Kankaanpään Seudun Leisku
2. Riikka Vainio                        Kouvolan Nyrkkeilijät
3. Nina Pukkila                         Stadi Boxing

Taitonyrkkeily

Henkilökohtainen
1. Johanna Muje                       Stadi Boxing
2. Laura Arvola                        Valkeakosken Haka
3. Maija Wartiainen                   Kouvolan Nyrkkeilijät

Ryhmäesitys

1. Kouvolan Nyrkkeilijät I
2. Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
3. Kouvolan Nyrkkeilijät II

SM-KILPAILUT 7.-9.2.1998, HELSINKI        

48 kg                                       
1. Juho Tolppola                           Viipurin Nyrkkeilijät
2. Antti Pelli                                 Kuopion Riento
3. Ari Aaltonen                             Turun Urheiluliitto

51 kg                                       
1. Raine Lehtonen                        Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
2. Samuli Leppiaho                       Rovaniemen Reipas

54 kg                                       
1. Ari Lehtimäki                            Helsingin Savate Club
2. Rauli Tsutsunen                        Jämsän Kisailijat
3. Lauri Keinänen                         Kuopion Riento

57 kg                                       
1. Teemu Lindqvist                       Lahden Kaleva
2. Jani Nousiainen                        Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Manu Manninen                        Kajaanin Kuohu
   Tomi Niininen                           Tampereen Voimailuseura

60 kg                                       
1. Jouni Hartman                         Lahden Kaleva
2. Sami Rantala                          Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Tero Rantala                           Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
   Janne Korhonen                       Kemin Into

63,5 kg                                    
1. Mika Tossavainen                    Boxing Club Kuopio
2. Marko Jurvanen                       Tampereen Voimailuseura
3. Petri Hemmilä                          Lahden Kaleva
   Jari Fyhr                                  Viipurin Nyrkkeilijät

67 kg                                       
1. Amin Asikainen                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Jarmo Leppiaho                       Rovaniemen Reipas
3. Sami Sipilä                              Ylä-Tikkurilan Kipinä
   Olli-Pekka Kononen                   Porin Pyrintö

71 kg                                       
1. Jani Rauhala                            Lahden Kaleva
2. Juha Ruokola                           Tampereen Voimailuseura

75 kg                                       
1. Anssi Peräjoki                          Viipurin Nyrkkeilijät
2. Sami Selesmaa                        Porin NMKY
3. Jarno Mustonen                        Rovaniemen Reipas
    Janne Sauvola                         Kemi Boxing

81kg                                        
1. Markku Kalliorinne                    Oulun Tarmo
2. Petri Hirvasniemi                      Oulun Tarmo
3. Mikko Meriharju                        Turun Teräs
    Arto Salo                                 Rauman Työväen Urheilijat

91 kg                                       
1. Kai Brännkärr                           Kemin Into
2. Esko Hautakorpi                        Karvian Kiri
3. Mika Toppari                             Tampereen Voimailuseura
    Jouni Sipola                              Raahen Nyrkkeilijät

+91 kg                                     
1. Tero Soikkeli                             Tampereen Voimailuseura
2. Jaakko Lunden                          TN-Boxing
3. Jussi Leinonen                           Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

17.-18.04.1999 NAISTEN SM-KILPAILUT TAMPERE

48 kg
1. Maija Anttila                             Lauritsalan Teräs
2. Hanna Heikkinen                       Kuopion Riento
3. Ulla-Maija Korpaeus                  Seinäjoen Kehäjussit

51 kg
1. Johanna Muje                          Stadi Boxing
2. Terhi Vira-Waller                     Turun Urheiluliitto
3. Marjukka Mörsky                     Tampereen Voimailuseura
    Raila Rissanen                         Hämeenlinnan Kisa

54 kg
1. Maarit Teuronen                      Tampereen Voimailuseura
2. Christel Sundberg                    Helsingin Urheiluseura
3. Ulla Nikkanen                          Oulun Kehäkerho

57 kg
1. Lea Houtsonen                        Kuopion Riento
2. Marika Ala-Pöntiö                    Kokkolan Veikot
3. Elina Saari                             Tampereen Voimailuseura
    Riina Salonen                         Helsingin Urheiluseura

60 kg
1. Jaana Mikkonen                     Oulun Kehäkerho
2. Eva Wahlström                      Loviisa Boxing
3. Terhi Lukka                           Kankaanpään Seudun Leisku
    Tarja Tervo                          Kajaanin Kuohu

63,5 kg
1. Kati Arikoski                         Kuopion Riento
2. Satu Aaltonen                       Helsingin Tarmo
3. Tarja Laakkonen                   Helsingin Urheiluseura
    Tuija Haikala                        Stadi Boxing

67 kg
1. Hanne Rahkola                     Oulun Kehäkerho
2. Anna-Leena Riekkola            Hämeenlinnan Kisa
3. Ulla Köckritz                         Stadi Boxing
    Minna Fossi                          Helsingin Atleettiklubi

71 kg
1. Tina Antas                            Loviisa Boxing

75 kg
1. Johanna Parkkonen               Kuopion Riento

+81 kg
1. Piritta Kallio                          Kankaanpään Seudun Leisku
2. Riikka Vainio                        Kouvolan Nyrkkeiljät

Taitonyrkkeily

Henkilökohtainen
1. Anna-Kaisa Heinämäki           Tampereen Voimailuseura
2. Satu Jelonen                         Jyväskylän Työväen Nyrkkeiliijät
3. Marika Alapelto                     Tampereen Voimailuseura

Joukkue
1. Tampereen Voimailuseura
2. Jyväskylän Työväen Nyrkeilijät

Ryhmä
1. Kouvolan Nyrkkeilijät
2. Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät

SM-KILPAILUT 6.-8.2.1999, HELSINKI        

48 kg                                       
1. Antti Pelli                                  Kuopion Riento
2. Ari Aaltonen                              Turun Urheiluliitto
3. Matias Kolehmainen                   Lapin Lukko

51 kg                                       
1. Mikko Marttinen                         Lahden Kaleva
2. At-Hit Thiangtrong                     Keravan Nyrkkeilijät
3. Veli Leskelä                              Kiimingin Nyrkkeilykerho
   Pasi Hautamäki                          Kokkolan Veikot

54 kg                                       
1. Joni Turunen                             Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Juho Tolppola                            Viipurin Nyrkkeilijät
3. Tapio Spets                               Turun Jyry

57 kg                                       
1. Samuli Leppiaho                        Rovaniemen Reipas
2. Jani Nousiainen                          Mikkelin Nyrkkeilijät
3. Sampo Pänttäjä                         Kuopion Riento
   Tommy Heiniemi                        Oulun Kehäkerho

60 kg                                       
1. Jouni Hartman                           Lahden Kaleva
2. Tero Rantala                             Tampereen Työväen Nyrkkeilijät
3. Jarno Ruotsalainen                    Kuopion Riento
   Tero Niemelä                             Turun Urheiluliitto

63,5 kg                                    
1. Sami Sipilä                               Ylä-Tikkurilan Kipinä
2. Jyri Kujala                                Seinäjoen Kehä-Jussit
3. Juha Kääriäinen                        Kajaanin Kuohu
   Sami Rantala                            Tampereen Työväen Nyrkkeilijät

67 kg                                       
1. Amin Asikainen                        Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
2. Riku Lumberg                          Lauritsalan Teräs
3. Jari Fyhr                                 Viipurin Nyrkkeilijät
   Jarmo Kalamäki                       Oulun Kehäkerho

71 kg                                       
1. Juha Ruokola                          Tampereen Voimailuseura
2. Jarno Rosberg                        Tampereen Voimailuseura
3. Markus Riipi                           Lapin Lukko
   Jere Nikkilä                            Lahden Laaki

75 kg                                       
1. Anssi Peräjoki                        Viipurin Nyrkkeilijät
2. Sami Selesmaa                      Porin NMKY

81 kg                                       
1. Markku Kalliorinne                  Oulun Tarmo
2. Ari Korhonen                          Tampereen Voimailuseura
3. Mikko Minkkinen                     Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät
    Rainer Savonen                      Savate Club/Hki

91 kg                                       
1. Aki Kalke                               Tapanilan Erä
2. Tuomo Paavola                       Kuopion Riento
3. Riku Pihlajamaa                      Kokkolan Veikot
    Esko Hautakorpi                      Karvian Kiri

+91 kg
1. Jaakko Lunden                        TN-Boxing
2. Tero Soikkeli                           Tampereen Voimailuseura
3. Jussi Leinonen                         Jyväskylän Työväen Nyrkkeilijät