Kilpailukalenteri 2018

Suomen Nyrkkeilyliiton kilpailukalenteri 2018

KEVÄTKAUSI 2018

Tammikuu

6.1                                     Salikilpailut, Kuopio, KuRi/ KBC
13.1                                   Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaLu
13.1                                   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS
20.1                                   Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy
21.1                                   Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN
26.-28.1                           Aikuisten TUL-turnaus, Rovaniemi, RoRe/LaLu

Helmikuu

10.-11.2                           Nuorten TUL-turnaus, Turku, TuJy
17.2                                   Kutsukilpailut, Kajaani, KajKu
18.2                                   Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN
24.2                                   Kansalliset kilpailut, Raahe, RaNy
24.2                                   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS

Maaliskuu

3.3                                     Salikilpailut, Vantaa, YTK
9.-11.3                              GeeBee-turnaus, Helsinki, GeeBee Tuki
17.3                                   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS
18.3                                   Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN
24.-25.3                           Nuorisonyrkkeilypäivät ja aikuisten SM-karsintaturnaus, Vantaa, YTK

Huhtikuu

7.4                                     Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaLu
7.4                                      Marskin matsit (salikilpailut), Mikkeli, MiNy
13.-15.4                           Aikuisten SM-nyrkkeilyt, Pori, PoNMKY
21.4                                   Salikilpailut, Varkaus, VarVo

Toukokuu

5.-6.5                                Junioreiden kv. Pirkka-Turnaus, Tampere, TVS
19.5                                   Salikilpailut, Porvoo, BoBox
26.5                                   Tarmo Uusivirran muistokilpailut, Jyväskylä, JTN

Heinäkuu

21.7                                   Kutsukilpailut, Kajaani, KajKu

SYYSKAUSI 2018

Syyskuu

1.9                                     Salikilpailut, Kuopio, KuRi/ KBC
9.9                                     Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN
14.-16.9                            Ruskaturnaus (kv. kutsuturnaus, round robin), Rovaniemi, LaLu, RoRe
15.9                                   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS
22.9                                   Salikilpailut, Vantaa, YTK, HeTa
22.9                                   Kv. kutsukilpailut, Pori, PoNMKY
23.9                                   Kansalliset kilpailut, Kokkola, YRe
29.-30.9                           Kultahansikasturnaus, Lahti, LaLa

Lokakuu

6.10                                   Salikilpailut, Vaasa, WBC
6.10                                   Salikilpailut, Järvenpää, VBT
7.10                                   Ruskiksen Skabat, Helsinki, VN
13.10                                Kansalliset kilpailut, Forssa, FoNy
18.-21.10                         Tammer Turnaus, Tampere, TVS
27.10                                Jomi Limmosen muistokilpailut, Helsinki, HeTa
27.10                                Salikilpailut, Nokia, NBC
27.10                                 Salikilpailut, Rovaniemi, RoRe/LaLu

Marraskuu

3.-4.11                              A- ja B-junioreiden SM-kilpailut, Lahti, LaKa
10.11                                 Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS
10.11                                 Salikilpailut, Vantaa, YTK
17.-18.11                         Kajaaniturnaus, Kajaani, KajKu
24.11                                 Kansalliset kilpailut, Hämeenlinna, HäKi

Joulukuu

1.12                                   Nääsnyrkkeilyt, Tampere, TVS
8.12                                   Hopeahanskaturnaus ja kansalliset kilpailut, Somero, SoVo